Метаризин – покрокова інструкція із застосування, огляд ефективності захисту рослин

Детальний опис, як застосовувати хімічний засіб для рослин метаризин. Покрокова інструкція, фото, огляд ефективності, рекомендації від флориста.

Метаризин – препарат із біологічних пестицидів, що використовується як стимулятор для росту рослин та добриво, а також як засіб захисту від шкідників, що мешкають у ґрунті, та ефективного зниження їх популяції.

Принцип дії

Основою біопрепарату є гриб Метарізіум (Metarhizium anisopliae). Потрапляючи у ґрунт, цей гриб паразитує на комах, проростаючи всередині них, і виділяє токсини, які викликають подальшу загибель, тим самим знижуючи популяцію шкідників. Він мешкає у всіх недоторканих людиною ґрунтах, але в обробленому він відсутній, через внесені хімікати в процесі обробки, внаслідок чого гриб гине і рослини залишаються без захисту.

Але можна штучно внести гриби в розораний і оброблений ґрунт, тим самим відновивши природний захист від паразитування рослин шкідниками.

Переваги біопрепарату

Цей гриб екологічно безпечний і абсолютно нешкідливий для людей, тварин, хробаків та рослин.

 • Препарат сумісний з більшістю інших біологічних препаратів.
 • Якщо ці гриби будуть внесені в грунт, то вони протягом багатьох років можуть перешкоджати розростанню популяцій шкідливих комах і стимулювати зростання та імунну стійкість рослин
 • Гумат натрію, який міститься в препараті, підвищить родючість ґрунту, зміцнить імунну систему рослин та збільшить їх врожайність.
 • З часом можна буде відмовитися від хімічної обробки та мінеральних добрив, Метаризину буде цілком достатньо.

Недоліки біопрепарату

 • порівняно висока ціна
 • наявні обмеження при одночасному використанні з іншими біопрепаратами
 • Низька швидкість впливу на шкідників, на це потрібно кілька місяців
 • обмеження терміну зберігання препарату
 • Наявні вимоги до температури для зберігання біопрепарату

Способи застосування

Щоб було зрозуміліше, як застосовувати цей біопрепарат, тут буде описана основна інструкція із застосування.

Методи застосування Метаризину відрізняються. Це залежить від того, від яких саме шкідників необхідний захист, яка культура вирощується та яка площа ґрунту для висаджування.

Подібні препарати можна вносити в ґрунт будь-якими способами:

 • змішати Метаризин з будь-яким іншим добривом (крім Триходерміну)
 • обприскувати або поливати ґрунт розчином
 • обробляти посадкові матеріали та культури в момент посіву або у вегетативний період, вносити в посадкові ями
 • обробляти під час орання, підгортання або розпушування

Препарат буває в рідкому та сухому вигляді (порошок).

Не слід забувати, що він має обмежений термін придатності. Порошок – 8 місяців при кімнатній температурі та 12 місяців у холодильнику. Його потрібно зберігати у темному та сухому місці при температурі від +1 до +10 градусів. У рідкого препарату термін зберігання менший – 4 місяці у холодильнику за температури не вище 6 градусів.

Якщо це порошок, робочий розчин готується із пропорції 1 г на 1 л води. Поливаючи та обприскуючи рослини та ґрунт, норма витрати – 10 л на 100 квадратних метрів, для добрива та підвищення родючості ґрунту – 5-50 г на 100 квадратних метрів, залежно від того, наскільки потрібно збагатити ґрунт, для обробки посадкового матеріалу готовий розчин змішують з глиною і обмазують їм коріння, а потім висаджують.

Якщо Метаризин як рідини, розчин виробляється у пропорції 500 мл на 10 л води, загалом витрата – 2 л готового водного розчину на 100 квадратних метрів.

Коли застосовувати

Важливо знати, коли доречно застосовувати даний препарат, максимального ефекту можна досягти, якщо внести біопрепарат у зволожений ґрунт, температура якого не нижче +5 градусів, тому рекомендується застосовувати його восени або навесні, коли йде період дощів, під час підгортання або перекопування грядок. Якщо внести його у сонячну погоду, грибок може загинути.

Вносити біопрепарат необхідно від 2 до 4 разів на сезон, бажано робити це регулярно, але варто також враховувати, що бажаний ефект виявиться лише через 3-6 місяців.

Препарат використовується, щоб захистити рослини від комах-шкідників, що мешкають у ґрунті (травневий жук, совки, капустянка, дротяники та ін.), для їх стимуляції та росту. Цей засіб можна застосовувати:

 • щоб знезаразити ґрунт
 • для захисту розсади
 • для захисту часто атакованих комахами бульб картоплі та полуниці
 • щоб обробляти землю біля водойм від комарів
 • як добриво та стимулятор росту рослин
 • для обробки культур для посіву
 • для підвищення врожайності та стійкості рослин до хвороб

Ціна

Якщо Метаризин має стільки позитивних властивостей, то природно виникає питання скільки буде коштувати препарат? ''. Насправді єдиним істотним ''недоліком'' цього засобу є його висока вартість. Споживча упаковка у вигляді невеликого пакетика з 50 г порошку вийде в середньому від 360 до 500 руб. 330 мл рідкого Метаризину коштуватиме близько 80 руб.

Біопрепарат ''Метаризин'' допоможе позбавитися багатьох видів шкідників, підвищить врожайність і допоможе, надалі, відмовитися від хімічної обробки та інших добрив. Щоб переконатися в його корисних властивостях, можна почитати відгуки реальних людей, які вже випробували даний препарат і можуть підтвердити його виняткову користь.

Фото рослини Метаризин