Добриво для кімнатних квітів: огляд кращого підживлення, інструкції щодо застосування

Детальний огляд всіх добрив для кімнатних квітів та рослин. Рекомендації як не помилитися з вибором. Інструкція із застосування підживлення для рослин у домашніх умовах.

Щоб виростити красиві квіти в будинку, необхідні умови: світло, родючий грунт, відповідний полив, кисень. Не менш важливим параметром повноцінного розвитку є харчування. І ось які види добрива для кімнатних квітів можна купити чи приготувати власноруч, розкажеться зараз.

З розвитком рослини субстрат у горщику виснажується і повноцінне харчування коренів речовинами порушується. Про те існує нестача вітамінів для зростання оповідає повільне зростання, бліде листя, незначна кількість квіток, стебла витягуються в пошуках світла і набувають слабкого нездорового вигляду.

За допомогою комплексних добрив баланс відновлюється, набуває колишня сила і краса. Але різноманітність їх зараз велика, тому й важливо розібратися в цьому, вивчаючи склад. На пакеті від виробника пишеться, які види рослин можна їм підживлювати та що він дає.

Види добрив

Періодичне підживлення сприяє збагаченню грунту і щоб баланс не порушувався підживленням вимагають чергування. А взагалі добрива поділяються на органічні та мінеральні.

Збагачення мікроелементами відбувається за рахунок мінералів, які слід розводити теплою водою та акуратно вносити, щоб не спалити коріння.

Але важливо знати та пам'ятати:

  • Підживлення з підвищеним вмістом фосфору та калію підходять для декоративно-квітучих видів. Тому фосфорне добриво для кімнатних квітів особливо необхідне перед бутонізацією. Нестача фосфору веде до скручування листя, появи бурих плям. Так що велика кількість калію і фосфору викликає пишне цвітіння.
  • красиве зелене листя дає азот. Використовувати таке добриво краще під час вегетації навесні та влітку.

Універсальні добрива для кімнатних квітів здатні надати повноцінний розвиток усім органам рослини.

Структура мінеральних добрив

Вони зустрічаються в рідкому та сухому вигляді (гранульовані, порошкоподібні, таблетки, капсули, палички).

Рідкі

Якщо в будинку вазонів небагато, то рідке добриво – гарний варіант, адже це концентрований сольовий екстракт. Дотримуючись інструкції, слід розвести розчин.

Потім полити прикореневу зону або обприскувати область листя для пальм, орхідей, сукулентів. Але обробка листової зони молодих саджанців не замінить полив, тому зона коренів все одно має отримати підживлення.

Рідкий мікс для рослин – недешевий варіант, але це дає можливість забезпечити поповнення цінних компонентів.

Сухі

Уважно ознайомившись із інструкцією, варто розводити суху суміш мінеральних добрив точно відповідно до пропорцій. Важливо ретельно розмішувати у відстояній воді порошок, щоб не нашкодити коріння рослини. Але зараз на ринку є такі, які ще допомагають у боротьбі зі шкідниками, і це бонус до корисних якостей продукту.

Органічні добрива

Органіка покращує структуру ґрунту, допомагає проникненню повітря, служить джерелом азоту. Сюди відносять перегній, послід, гній, компост. У тому, що вони покращують зростання листя та стебел ніхто не сперечається. Калій і кальцій квітам забезпечує деревна зола, на користь якої не варто сумніватися.

Органічні добрива для кімнатних рослин у домашніх умовах потребують додаткової обробки вогнем. Потім вимагають витримування з метою відновлення біосередовища протягом 3 тижнів. Тож краще такі підгодівлі купувати готовими.

Якщо є можливість, то можна застосувати домашню органіку. Нескладні рецепти розкажуть, як зробити добрива для кімнатних квітів:

  • Взяти 1 столову ложку коров'яку на 1 літр води та розвести.
  • Розмішати 1 чайну ложку пташиного посліду в 1 літрі води.

Такі підживлення будуть ефективними для зелених вихованців великого розміру. Пальмові, ліани, кімнатні троянди, примули, аспарагус, пеларгонія підуть у зріст і радуватимуть своєю красою.

Біогумус

Це органічне добриво також застосовують для зростання. Воно є в рідкому та гранульованому вигляді. На відміну від коров'яку, посліду, гумус не має сильно вираженого запаху, не вимагає стерилізації та є продуктом переробки спеціальних хробаків. Зате підживлення їм дозволить якісно покращити вигляд домашніх квітів.

Субстрат, що складається з біогумусу, ґрунту з саду, піску в пропорції 1:4:1, допоможе для багатьох вазонів, які потребують пересадки. А взагалі керується інструкцією на пляшці або пакеті продукту. Фото цього добрива для квітів можна побачити в Інтернеті. Деякі квіткарі готують його самі.

Касторове масло

Квітникарів помічено, що на рослини в період бутонізації добре впливає рицинова олія. 1 чайна ложка олії на 1 літр відстояної води допоможе підгодувати домашню квітку. Попередньо бажано полити вазон. Процедуру достатньо зробити один раз.

Комбіновані рецепти

Давно зауважено, для успішного розвитку домашньої флори використовуються відходи продуктів харчування. Відходи у вигляді цибульної, апельсинової, мандаринової та бананової шкірки несуть користь, адже в них багато корисних компонентів.

Популярне в народі бананове добриво для кімнатних квітів, адже в ньому низка переваг і неймовірна користь. Це не просто збагачення ґрунту та стимуляція розвитку рослин, допомога є й у боротьбі зі шкідниками.

Відвари, настоянки, сушені бананові відходи приготувати просто і дешево, зате є вирішення проблем із підживленням.

Шкірку перед використанням слід просмажити або заморозити в холодильнику для знезараження, щоб знищити шар хімічних речовин, якими обробляється. Обов'язково треба мити гарячою водою банани перед вживанням. Це також допомагає видалити шкідливі компоненти зверху.

Застосування

Шкірку ріжуть дрібно, заливають і настоюють 2 доби, відціджують, після чого готове. Але розчин зберігати довго не можна. Висушений порошок бананової шкірки підсипають під коріння рослин потроху. Це ефективно відлякує шкідників. Сушити можна також і підсипати в комплексі з мандариновими, цибульними, апельсиновими шкірками. Від них також є позитивні зміни у розвитку.

Насправді, добрив для домашньої флори значно більше. Головне застосовувати їх, спостерігати за змінами зростання. А ще дарувати своє кохання та щиру турботу. І неодмінно ваші домашні улюбленці віддячать пишним цвітінням та позитивною енергією.

Фото добрива для кімнатних квітів