Застосування кореневіна для кімнатних рослин, правила використання стимулятора

Препарат Корневін для рослин: фото та опис, переваги та недоліки. Користь та принцип дії препарату. Корневина для кімнатних квітів – інструкція

Препарат Корневін для рослин не відноситься до добрив. Це мінеральна добавка, що стимулює зростання коріння. Корневином рекомендується обробляти різні садові та кімнатні рослини при посадці або при пересадці в новий горщик. Щоб не заподіяти рослині шкоду, виробник настійно рекомендує ретельно вивчити інструкцію щодо застосування препарату, і не перевищувати вказану дозу.

Про препарат

У складі коренеутворювача Корнівін основною речовиною є індолілмасляна кислота (імк). У ґрунті вона перетворюється на рослинний гормон, який відповідає за зростання коренів. Крім цього, у посадковому матеріалі препарату містяться: марганець, калій, фосфор, корисні для рослин.

Час для замочування, вирощування та утримання цибулин, за допомогою матеріалу для коренеутворення, а також для формування нових клітин потрібно небагато. Скільки це займе, слід рахувати в інструкції із застосування, або робити спочатку посадки. Так можна дізнатися, що ще потрібно додати, щоб у результаті висадки досягти максимального ефекту протягом першого тижня.

Важливо: коренеутворювач не тільки допомагає рослинам укоренитися, але й знижує їх стрес при пересадці, а також допомагає врятувати хворі та живці, що гинуть.

Фото стимулятора

Щоб у садовому магазині простіше було знайти необхідний коренеутворювач, можна попередньо ознайомитися з фото препарату Корнівін для активного росту живців та коренів. Залежно від виробника може змінюватись і упаковка продукції.

Один із найкращих матеріалів, які рятують навіть коріння дерев. Утворення нового коріння в сухому грунті. Складом матеріалу для утворення нових паростків, що поливають коріння, розводять як правило в літрі води. Але якщо ви сумніваєтеся, чи площа для добрива більша — краще склад матеріалу розводити згідно способу, вказаному на упаковці по застосуванню. Тому може бути використаний не лише літр води.

Короткий опис

Корневін це не лише стимулятор росту кореневої системи, а й імуномодулятор. Корнівін для росту живців та коренів, гарантує стійкість розсади до негативних факторів навколишнього середовища, таких як: посуха, перезволоження ґрунту, перепади температури. Для цього досить просто замочити насіння перед посівом у правильно розведеному розчині.

За допомогою препарату Корневіна:

 • Збільшується швидкість проростання насіння;
 • Поліпшується якість коренів, що утворюються у живців;
 • Краще розростається коренева система розсади, висадженої у відкритий ґрунт.

Застосування засобу для добрива у вигляді порошку або розчину допомагає також врятувати розсаду та живці. Використовувати засіб для живців чи розсади культур можна, це проводять біостимуляторами. Для цього в сухому ґрунті культур, що вирощуються, створюють умови зростання коренів. Після застосування та обробки культури ґрунт насичується корисними речовинами, потім добриво позитивно діє, якщо його правильно розвести у літрі води, згідно з інструкцією із застосування.

Принцип дії

Корневін рекомендується використовувати не тільки для утворення коренів у живців, але і для збільшення діток таких садових рослин, як: тюльпани, нарциси, потім крокуси. Також його можна використовувати при нарощуванні бульб і коренів у жоржин, бегоній, гладіолусів.

Увага: при покупці препарату особлива увага приділяється терміну його виготовлення. Прострочений розчин Корневина для росту живців і коренів не принесе користі рослинам, і може навіть нашкодити їм.

Потрібно додати літр води до розчину для розсади, після чого провести обробку частини рослини. Щоб уникнути маси проблем, потрібно дотримуватися запобіжних заходів. Щоб посилити зростання, посадковий матеріал також витримують у розчині Корневіна. Важливо дотримуватися режиму поливу протягом місяця. Порошок Корневіна, щоб він був безпечним і потім не викликав побічних ефектів, зберігають у недоступному місці. При живцювання рослину занурюють на ділянці в готовий розчин на кілька хвилин. Така техніка зазвичай не призводить до загибелі коріння, а навпаки, суттєво покращує стан малих коренів.

Основний принцип дії препарату Корнівін полягає в тому, що розчин з нього:

 • Збільшує відсоток схожості насіння;
 • Збільшує проростання коренів у живців;
 • Підвищує імунітет рослин.

Корневин для коріння і зростання не є порятунком від усіх бід. Його розчин не замінює добрива, і не допомагає у боротьбі з хворобами та шкідниками.

Корневін для кімнатних рослин

Для кімнатних рослин Корневін для живців та коренів використовують наступним чином:

 • опускають черешок або лист квітки в приготовлений розчин, і висаджують його в ґрунт;
 • Змішують порошок біостимулятора з грунтом. Щоразу при поливі, він буде розчинятися і позитивно діяти на розвиток і зміцнення кореневої системи;
 • Живці висаджуються в грунт, і поливаються рідким розчином коренеутворювача, тоді живці активно ростуть.

Якщо використання речовини дає зворотний ефект, краще поставити його на місце та скористатися аналогами. Але, як правило, відгуки говорять про те, що кореневин обов'язково потрібно використовувати для коріння. Він стимулює зростання нової тканини та забезпечує цвітіння. Важливо завжди дотримуватись норм висадки нових саджанців. Взимку рослини в теплиці трохи перестилають м'якою сумішшю, щоб вони легше перенесли зиму.

Увага: при передозуванні препаратом рослина згорить.

Яким рослинам не підходить

Стимулятор росту коріння підходить практично всім культурам. Їм рекомендується обробляти насіння та розсаду: перцю, помідор, баклажан. Що стосується кімнатних рослин, то їм можна обробляти різні квіти, крім сукулентів.

Переваги та недоліки препарату

У будь-якого препарату є як позитивні, так і негативні сторони, і Корневін для зростання коренів не є винятком.

Переваги

До переваг препарату для зростання коріння належать:

 • Можливість підвищити імунітет рослин до захворювань;
 • Широкий спектр застосування;
 • Тривале вплив на коріння;
 • стимуляція зростання кореневої системи рослин та її зміцнення.

За опитуваннями дачників, кольору рослин, після використання Корневіна стають яскравішими. Деякі рослини, які мають лікарські функції, посилюють властивості. У продажу Корневін випускається у різних варіантах. Але найчастіше можна зустріти Корневін у вигляді порошку світло-кремового кольору. Препарат містить небагато речовин. Однак, якщо засіб потрапить на слизові або в очі — може виникнути опік. Тому треба уважно користуватися Корневіном і пам'ятати про те, що можуть виникнути побічні ефекти, якщо порушити технологію.

Недоліки

Незважаючи на великий список позитивних сторін, Корневін має свої мінуси:

 • токсичність для людей та тварин (ставитися до 3 класу токсичності), дає опіки;
 • необхідність використання засобів захисту під час роботи з препаратом;
 • швидку втрату властивостей приготовленого складу;
 • Негативні наслідки для рослин при передозуванні препаратом.

Увага: необхідність використання препарату Корневін спрямовано стимуляцію зростання кореневої системи. Розчин не є альтернативою добрив.

Показання до застосування

Як було зазначено раніше, використання Корневина дуже важливо для кімнатних рослин. Корневін у сухому вигляді для насичення ґрунту необхідно використовувати при пересадці саджанців або при розмноженні культури.

Інструкція

На сучасному ринку можна купити препарат Корневін у різних фасуваннях по 5 г і по 8 г. Також є пачки по 125 г. Зовні препарат є світло-бежевим порошком. Його можна використовувати як у сухому, так і рідкому вигляді.

Корневін застосовується з метою підвищення врожайності та зменшення втрат у зимовий період, коли органічний вплив мінімальний. Завдяки препарату, сплячі сходи формуються, в корені відбувається обмін, формуються обов'язкові та необхідні для зростання елементи. Якщо немає іншого робочого способу підвищити врожайність, потрібно знати про аналоги Корневіна. Його здатність посилювати зростання коріння дуже важлива. Потрібно знати, що коренеутворювач має такі властивості, які стимулюють зростання коренів плодових, ягідних та декоративних рослин.

Виробник рекомендує використовувати препарат за інструкцією по застосуванню для кімнатних рослин. Інакше рослини можна погубити.

Увага: готується розчин тільки в керамічному, емальованому або скляному посуді.

У вигляді сухого порошку

Найчастіше коренеутворювач продається у вигляді сухого порошку. Їм просто посипаються коріння рослини перед посадкою. Також сухий порошок деякі садівники змішують із активованим вугіллям для знезараження. Також можна приготувати розчин.

Для хорошого врожаю потрібен молібден, це металокомпонент безлічі ферментів, завдяки якому рослина може отримати вуглеводний, фосфорний, азотний обмін, необхідний для вироблення хлорофілу, синтезує вітамінне підживлення. Добриво Циркони використовуються для натурального розведення, він добре впливає на плодоношення. В результаті дотримання всіх рекомендацій щодо добрива, сад дихатиме здоров'ям, прикрашаючи все зеленою красою. Навіть за несприятливих умов, як показує досвід, правильне проведення обприскування стебла та коріння з добривами призводить до підвищення врожайності.

Якщо рослин немає корінців, то порошок розводиться з водою, згідно з інструкцією, і рослина ставиться в ємність з приготованим засобом. Квітникари рекомендують припудрювати препаратом і щеплення живці. А ще краще, перед обробкою живців кімнатних рослин змішати коренеутворювач із будь-яким фунгіцидом у пропорції 10:1. Це підвищить імунітет рослин, і зробить їх стійкішими до хвороб.

Обробляти водним розчином коренеутворювача можна кімнатні та садові квіти, дерева та чагарники. Дерева потребують поливу більше. У домашніх умовах частину складу для обробки розводять у літрі води та поливають дерева. Також можна проводити пудрування стінок посадкової ями сумішшю Корневіна та будь-якого фунгіциду.

Як розводити препарат

Щоб приготувати водний розчин Корневіна, 1 г порошку змішується з 1 л води кімнатної температури. Засіб добре перемішується і одразу готовий до використання.

Увага: залишати надовго приготовлений водний розчин (або його частина) коренеутворювача не варто. Тому що готовий водний розчин швидко втрачає свої властивості.

Бульби рослин та насіння можна замочувати у приготовленому водному розчині на добу. Але після цього їх необхідно одразу ж висаджувати у ґрунт. Також садівники рекомендують перед посадкою рослин поливати лунки підготовленим розчином, після чого готують до посадки саджанці.

Вдома можна використовувати сухий біостимулятор (або його частину) як добриво ґрунту для своєї культури, а саме для розсади, саджанців. Використання Корневіна здатне стимулювати появу каллюса («живих» клітин, що утворюються на поверхні ранки) і коріння. За допомогою речовини для появи здорової культури обробляють нижню область біля кореня у плодових рослин. Препарат використовують, обробляючи молоді пагони винограду, томатів, фіалки, сливи та інших рослин. До складу субстрату входить базовий набір фітогормон-ауксини. Найкраще вкорінювати та пересаджувати рослини навесні. Після цього проводити обробку коренеростом, для насичення ґрунту мікроелементами. В результаті таких щеплень, з'являється міцне коріння, речовина активізує ріст, покращує плодоношення, прискорюючи формування нових стебел. Захисні функції за такого зрошення посилюються.

Головне, при приготуванні водного розчину дотримуватися рекомендованих пропорцій:

 • великі кущі та дерева поливаються 2-3 літрами препарату;
 • Середні кущі та саджанці поливаються 300 г приготовленого препарату;
 • Для квіткової розсади достатньо 50 г засобу;
 • Овочева розсада також поливається 50 г рідкого препарату.

Розчином перед посадкою обробляються коріння різних культурних рослин. Для цього в 1 л теплої води розчиняється чайна ложка біостимулятора, і коріння рослин замочується у воді на 12 годин.

Важливо: на думку досвідчених садівників, водою з біостимулятором рекомендується обробляти коріння саджанців яблунь, вишень, груш, черешень, айви.

Сумісність з іншими препаратами

Згідно з інформацією виробника, водний розчин Корневіна добре поєднується з різними фунгіцидами та інсектицидами. Для приготування порошок змішують з водою. Але перш ніж скомбінувати два різні препарати, рекомендується змішати їх у невеликій кількості води та подивитися, чи є осад на посуді. Якщо осад утворився, поєднувати ці препарати не рекомендується.

Як і скільки зберігається Корневін

Корневін не можна зберігати поруч із продуктами харчування та з ліками. Необхідно виключити доступ до нього дітей та тварин.

Дорослі рослини, якщо концентрація на початку посадки була висока, довгий час можуть рости без фітогормону. Якщо речовина потрапила у вічі людині, очі потрібно добре промити водою і звернутися безпосередньо до лікаря. Відмінний час для укорінення – весна. Для цього обробку рослини проводять протягом кількох годин після приготування розчину. Готовий розчин застосовують (після перших годин), щоб удобрити частину землі — для кращого зростання кореня.

Виробник вказує на упаковці термін зберігання три роки. При цьому препарат повинен перебувати в приміщенні, де температура повітря не перевищує +25 градусів вище за нуль. Також біостимулятор необхідно захистити від потрапляння прямих сонячних променів. Не любить він і підвищену вологість.

Порада: не купуйте велику кількість препарату відразу. Він зазвичай витрачається в невеликій кількості.

Зберігати розкритий пакет із препаратом необхідно у пластиковому контейнері при закритій кришці. Тобто щоб до нього не надходило свіже повітря.

Аналоги Корневіна – чим можна замінити стимулятор

Замінити препарат Корневін можна народними способами:

 • картоплею;
 • дріжджами;
 • медом.

Через кілька днів, особливо після зрізу (відмінний час для укорінення), надлишки препарату можна вилити на городі, наприклад, для вкорінення троянд. Для цього склад краще брати руками, надівши рукавички. У підготовлену тару висипають пакетики із препаратом. Для декоративних рослин потрібно кілька грам. Для удобрення коренів і для зростання листя важливо зберегти пропорції при додаванні речовини в землю. В основі таблетки коренеутворювача може бути велика кількість речовини, що не несе небезпеки, і сприяє зростанню рослини, якщо дотримуватися інструкцій та вживати правильних заходів. Тоді пагони, коріння та нирки будуть у безпеці. Він може бути небезпечним для людей, при попаданні на слизові або в очі – викликає опік, тому потрібно дотримуватись інструкції.

Що стосується хімічних препаратів, то добрим аналогом Корневіна є:

 • Гетероауксин. Досить потужний стимулятор росту, який добре зарекомендував себе при укоріненні саджанців;
 • Бурштинова кислота. Вона відновлює мікрофлору ґрунт, прискорює приживаність рослин, знижує стрес при пересадці;
 • Крезацин. Цей стимулятор росту можна поєднувати з препаратами для боротьби з хворобами та шкідниками.

Насамкінець варто додати, що Корневін є досить потужним препаратом, який потрібен корінням, вони вимагають прискорення росту. Через неправильний розрахунок, Корневін може нашкодити. Це відмінний спосіб зміцнити коріння, матеріал якого застосовують регулярно і поливають їм слабке коріння. Матеріал розрахований на стимуляцію зростання коренів у садових та кімнатних культур. Але позитивний результат від засобу безпосередньо залежить від того, наскільки він правильно був використаний у домашніх умовах, і чи були дотримані всі пропорції у процесі його приготування.