Догляд за кімнатними рослинами своїми руками: інструкція, фото, полив, пересадка, підживлення, розмноження

Покрокова інструкція з фото та описом усіх етапів правильного догляду за кімнатними рослинами. Секрети від флористів, правила поливу, підживлення, пересадка в горщик, розмноження, цікаві факти та особливості.

Немає практично жодного будинку, де не було б кімнатних рослин. Багато власників житла називають їх найкращою прикрасою в інтер'єрі. Догляд за кімнатними рослинами в домашніх умовах допомагає зробити їх красивими та здоровими. Розглянемо питання докладніше.

Загальні правила догляду

Багато любителів кімнатних рослин дають наступні рекомендації щодо догляду за домашніми насадженнями. Розглянемо їх докладно.

  1. Помірність у поливі та внесенні підживлення. За великої кількості вологи коренева система загниває.
  2. Взимку слід відмовитись від внесення добрив. А якщо ні, то кімнатні культури не відпочнуть і погано цвітимуть.
  3. Підтримка зовнішнього вигляду. Слід своєчасно видаляти квіти, що засохли, листя. Це збереже привабливість культури.
  4. Регулярно слід оглядати рослину щодо наявності комах-шкідників та ознак хвороби. Слід відразу обробити спеціальними препаратами, якщо вони виявилися. В іншому випадку це призведе до загибелі кімнатних рослин.

Умови утримання

Щоб кімнатні рослини краще росли та розвивалися, необхідно забезпечити їм належні умови:

Дотримання умов розташування та освітлення. Багато кімнатних рослин краще цвітуть, якщо дотримується достатнє освітлення. Він має бути більше 12 годин на день. Рослини в осінньо-зимовий період необхідно додатково підсвічувати. В іншому випадку культури в умовах кімнати уповільнюють своє зростання, погіршується зовнішній вигляд, слабшає імунна система, починають вони хворіти.

Найкраще ростуть рослини при 16-22 градусах тепла. Є певні культури, які нормально почуваються, якщо температура перевищує 15-градусну величину.

У разі кімнати слід забезпечити рослинам належну вологість. При сухому повітрі вони втрачають привабливість.

Грамотно підібрати слід ґрунт для кімнатних квітів. Він має бути поживним, досить щільним і водночас пухким. Інакше культура бовтатиметься, коріння чіплятиметься за стінки, даючи хибні пагони.

Поливають саджанці регулярно. В умовах посухи роблять процедуру щодня. При цьому застосовують відстоєну воду кімнатної температури. У зимовий період поливати кімнатні квіти необхідно рівномірно. Зазвичай роблять процедуру 1 раз на 3-5 дні.

Секрети обрізки та формування. Роблять процедуру акуратно. Інакше культури постраждають. Для проведення обрізки використовують спеціальні інструменти.

Розпушувати ґрунт слід також регулярно. В іншому випадку грунт стане щільним, в нього не проникатимуть бульбашки повітря, волога застоюється, що сприяє розвитку захворювань та загнивання кореневої системи. Роблять розпушування обережно, намагаючись не пошкодити коріння, які часто перебувають поруч із поверхнею.

Внесення підживлення

Іноді рекомендують квітникарі вносити різні підживлення. Для цього показано застосування збалансованих мінеральних складів. Ґрунт у ємності через певний час збіднюється, взяти поживні речовини культурам нема де.

Щоб заповнити запас, слід підгодовувати рослини поперемінно мінеральними, то органічними речовинами. Це зробить культури здоровими та потужними.

Щоб наростити зелену масу, потрібне внесення азоту. Для квітучих культур речовини застосовують у невеликій кількості. Краще брати збалансовані склади з достатньою кількістю калію, азоту та фосфору.

Обробка спеціальними препаратами

Щоб рослини у кімнаті краще росли, слід використовувати різні препарати. Це покращить імунітет культури. Для обробки застосовують різні варіанти препаратів. Розводять їх у суворій відповідності до інструкції, написаної на упаковці.

Регулярно рослини слід оглядати щодо відсутності/наявності шкідливих комах. Робіть обприскування, теплий душ, обробляйте спецречовинами.

Інструменти

Щоб культури краще росли, слід придбати різні предмети догляду за кімнатними рослинами:

Важливо при поливанні використання лійки. Краще підбирайте вироби, оснащені довгим носиком. Процедура в цьому випадку проводиться легко і комфортно. У цьому випадку носик швидше проникне крізь густе листя.

Щоб рослина отримувала достатньо вологи в умовах тривалого від'їзду господарів, слід взяти колбу. Застосовують її легко. Для цього наливають усередину воду і встромляють у ґрунт наконечником донизу. Земля вбиратиме в таких умовах достатню кількість вологи.

Для обприскування аркуша слід купити пульверизатор. Особливо корисно застосовувати його в спекотну та суху погоду. В іншому випадку листові пластини пересохнуть, рослина втратить гарний та доглянутий зовнішній вигляд.

Показано застосування піддону із водою. Особливо корисно це у сухих умовах перебування культури. Горщик ставиться прямо на піддон. У цьому випадку рослина отримує всі необхідні речовини та вологу через кореневу систему.

Можуть застосовуватися також невеликі грабельки, лопаточки та інші інструменти, без яких не можна уникнути догляду за кімнатними рослинами.

Поради професійних квітникарів

Фахівці рекомендують дотримуватися інструкції з догляду за кімнатними рослинами, щоб вони були красивими та здоровими:

  1. Якщо рослини стали тьмяними, полийте їх настоєм шкірки банана. Для цього очистіть 2-3 банани і залийте шкірку теплою водою. Поливати настоєм можна через 2-3-денний період.
  2. У суху і жарку погоду обприскуйте листя водою, що відстоялася, з пульверизатора. У цьому випадку рослина збереже гарний та здоровий вигляд.
  3. Регулярно застосовуйте як підживлення мінеральні склади та органіку. При цьому суворо відповідайте інструкціям на упаковці.
  4. Вода для поливу повинна бути відстоєною. Не можна поливати кип'яченою. У ній відсутні корисні речовини.
  5. Якщо виявили сліди небезпечних комах, обробіть рослину мильним розчином.
  6. Регулярно обрізайте культури, видаляючи хворі та старі стебла.

При дотриманні правил догляду кімнатні рослини довго радуватимуть рясним цвітінням. Достатньо лише їх своєчасно поливати, обробляти від комах-шкідників та небезпечних захворювань.

Фото процесу догляду за кімнатними рослинами