Гуернія (150 фото): як вирощувати та доглядати в домашніх умовах, інструкція від А до Я

Покроковий опис всіх етапів правильно догляду за кімнатною рослиною гуернію. Багато фото, цікаві факти, особливості вирощування, пересадка, підживлення поливів.

Гуернія – багаторічний сукулент, що відноситься до сімейства Ластівневих. Його природним місцем існування є посушливі території Аравії та Африки. Усього існує близько 50 різновидів квітки. Гуернія по праву користується популярністю у любителів кімнатних рослин. Різноманітність одомашнених видів вразить будь-кого, підібрати той, що припаде до душі саме вам, можна ознайомившись із фото гуернії, розташованими нижче разом із описами квіток.

Шорстка

Гуернія шорстка (Huernia aspera) – низькорослий сукулент з тонкими прямими пагонами, висотою не більше 20 см. Світло-зелені п'ятигранні стебла прикрашені невеликими зубчиками. Квіти гуернія ростуть одиночно, мають зіркоподібну форму, і, як правило, фіолетове або бордово-червоне забарвлення.

Кенійська

Гуернія кенійська (Huernia Keniensis) – вид середнього зросту, пагони стелиться. Максимальна довжина стебел – 30 сантиметрів. На гранях зелених пагонів розташовані загнуті вниз зубчики. У цього виду квіти ростуть групами до 5 бутонів у суцвітті, пелюстки мають пурпурово-бордове забарвлення.

Зебрина

Гуернія смугаста, вона зебрина (Huernia zebrina) – низькорослий кущ, максимум 10 сантиметрів у висоту. Пагони тонкі, прямі, зеленого кольору з відливом бордовим. Квітки великі, що ростуть по одному, лимонно-жовтого кольору з бордовими смужками.

Неправильний догляд здатний занапастити рослину гуернія, тому будьте обережні при поводженні з цією ніжною квіткою і обов'язково враховуйте всі рекомендації щодо догляду за сукулентом.

Освітлення

Гуернія любить яскраве освітлення, але пряме сонячне проміння здатне обпалити листя рослини. Постарайтеся підібрати для гуернії місце, в якому вона отримуватиме достатню кількість розсіяного світла.

При нестачі світла пагони витягуватимуться і витончуватимуться, а цвітіння не настане. У зимовий час рослині потрібно додаткове підсвічування для нормального самопочуття.

Окремим нюансом, який потребує уваги, є звикання гуернії до освітлення, спрямованого з певного боку. Якщо змінювати становище рослини, воно не випускатиме квітки, постійно скидаючи бутони через стресу.

Температура

Найкомфортніше гуернія в період вегетації почуватиметься в діапазоні +22-27С. При занадто високій температурі стебла в'януть, а квіти швидко в'януть і опадати. На зиму сукулент потребує режиму спокою.

У приміщенні, де буде квітка, температура має бути в межах +5-10С. Тільки за такого температурного режиму сукулент здатний сформувати квітконосні нирки наступного року.

Полив

У весняно-літній період гуернія потребує регулярного помірного поливу. Варто чекати на момент, коли грунт не просохне до середини глибини горщика. В середньому на це йде приблизно два тижні. Надлишок вологи призведе до загнивання рослини і навіть до її загибелі. Розуміння того, як поливати квітку, щоб не нашкодити їй, прийде з досвідом.

Під час зимівлі полив взагалі варто проводити не частіше одного разу на чотири тижні. По завершенню періоду спокою ґрунт може застоятися настільки, що не зможе поглинати вологу.

Щоб зволожити рослину, необхідно опустити горщик із сукулентом у ємність із водою приблизно на півгодини. Після закінчення часу рослину дістають, чекають, поки вода стіче і повертають на місце. Після цього полив виробляють у стандартному ритмі.

Вологість

Сукулент звичний до сухого клімату, тому не потребує додаткового обприскування. Його варто робити лише при потребі видалити з рослини пил, і те, що надлишок вологи необхідно буде видалити з листя губкою або тканиною.

Добриво

У період активного розвитку гуернія вимагає підживлення спеціалізованим добривом для сукулентів. Вносити його потрібно згідно з інструкціями від виробника приблизно раз на місяць. Під час зимівлі підживлення варто зупинити.

Пересадка

Кімнатна рослина, поки вона молода, необхідно пересаджувати щорічно, на початку весни, поки не почали формуватися суцвіття. Багаторічну ж рослину можна пересаджувати раз на 2-3 роки. На дно горщика обов'язково потрібно укладати дренажний шар.

Під час пересадки варто провести санітарне обрізання рослини, повністю видаляючи підсохлі та старі пагони, залишивши лише міцні та молоді паростки. Завдяки цій рослині наступного року випустить набагато більше суцвіть.

Вибір ґрунту

Гуернія ідеально підійде покупна суміш грунту для сукулентів, але грунт можна змішати і самостійно. Якщо вирішите самостійно підготувати грунт, візьміть у рівних частках ці компоненти:

  • Дерн;
  • Листову землю;
  • Перегній;
  • Пісок;
  • Вапно;
  • Деревне вугілля.

Деяка кількість деревного вугілля необхідно вносити і в покупну суміш ґрунту, його наявність позитивно впливає на здоров'я коренів сукуленту та сприяє полегшенню догляду в кімнатних умовах.

Розведення

Сукулент розлучається двома методами: вирощуванням насіння та відділенням живців.

Живцювання

Для цього методу розмноження відбираються верхівки пагонів, які не мають нирок. Після відділення відростки необхідно залишити на повітрі приблизно на добу, щоб зріз трохи підсох. Після цього живець висаджується в суміш торфу та піску.

Через два тижні у черешка формується коренева система і тоді відросток потрібно висадити у власний контейнер.

Пророщування насіння

Насіння сукуленту висіють у контейнер, наповнений піском, на глибину не більше одного сантиметра. Важливо дотримуватись дистанції між насінням для їх подальшого гармонійного розвитку, проміжки повинні бути приблизно 3-4 сантиметри. Сходити насіння починає через 2-3 тижні.

Приблизно через місяць після того, як основна маса насіння проросте, їх пікірують у власні горщики, в яких сукуленти і зростатимуть надалі.

Поширені проблеми

Гниль

Найчастішою хворобою, з якою стикаються навіть досвідчені квітникарі, є поразка рослини різними видами гнилі. Її поява сигналізує про те, що рослина або отримує занадто рясний полив, або знаходиться в дуже прохолодних умовах.

Відповідно, при ураженні сукуленту гниллю, необхідно обрізати всі уражені ділянки рослини, повністю змінити ґрунт і продезінфікувати контейнер. Після лікувальних процедур, природно, догляд у домашніх умовах необхідно переглянути.

Шкідники

Найчастіше гуернія уражається борошнистим червцем. Цей шкідник селиться у ґрунті і позбутися його можна лише за допомогою інсектицидів.

Гуернія – екзотична кімнатна рослина, правильний догляд за якою гарантує рясне та яскраве цвітіння. Навіть недосвідчений квітникар подолає вирощування в домашніх умовах, зрозумівши основні принципи догляду за ним.

Фото кімнатної рослини гуернія