Заміокулькас (Доларове дерево): догляд та вирощування в домашніх умовах (120 фото)

Покрокова інструкція з фото та описом всіх етапів правильного догляду за кімнатною рослиною заміокулькас (Доларове дерево). Цікаві факти про походження та прикмети доларового дерева.

Заміокулькас – це багаторічна рослина, яку можна знайти у тропічних регіонах Східної Африки, починаючи від північного сходу Південної Африки до півдня Кенії.

Квіти заміокулькаса дуже популярні декоративні кімнатні рослини, тому що їх можна вирощувати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. Вони досить поблажливі, якщо у вас немає на них часу, що робить їх ідеальним вибором для будь-якого садівника-початківця.

Факти про заміокулькас

Ці рослини виживуть навіть за умов низької освітленості. Однак вони віддають перевагу помірному і непрямому світлу. Для рівномірного зростання з усіх боків найкраще час від часу перевертати рослину.

Характерною особливістю опису квітки є його стійкість до посухи. Завдяки своїм соковитим корінням вони можуть утримувати велику кількість води, тому вам не потрібно часто їх поливати. Перед наступним поливом дайте грунту повністю висохнути.

Якщо ви зайнята людина, ви можете придбати контейнер із самополивом, який подбає про вашу рослину за вас.

Під час вегетаційного періоду, з весни до осені, ваша рослина може отримувати добрива один раз на місяць. Ідеальним добривом є рідке органічне добриво для кімнатних рослин.

При пересадці рослини заміокулькас переконайтеся, що ви не вибираєте горщик, який набагато більше за нинішній, оскільки це може призвести до кореневої гнилі.

Приділіть цим рослинам трохи додаткової уваги, очистивши їх листя від пилу м'якою тканиною. Під час цього процесу ви можете перевірити свою рослину на наявність шкідників.

Вони вважаються хорошими очищувачами повітря, тому що здатні видаляти з повітря велику кількість токсинів, таких як бензол, толуол і ксилол.

Заміокулькаси досить токсичні, тому тримайте їх подалі від цікавих домашніх тварин та дітей. Рекомендується використовувати рукавички, коли вам потрібно їх пересадити або підрізати, але якщо ви випадково доторкнетесь до них, обов'язково вимийте руки після цього, щоб уникнути подразнення шкіри.

Особливості

Поглянувши на фото заміокулькаса, можна помітити, що це трав'янисті рослини, які виростають від 45 см до 60 см у висоту із соковитого, схожого на картоплю кореневища. Як правило, це вічнозелені рослини, але в умовах посухи можуть стати листопадними.

Рослини заміокулькаса мають перисте листя довжиною 40-60 см з 6-8 парами листочків довжиною 7-15 см. Їх воскове, гладке, блискуче і темно-зелене листя росте на потовщених внизу стеблах.

Термін служби їх листя становить не менше шести місяців, а їх коріння може зберігати велику кількість води. У результаті квіти можуть прожити чотири місяці без яскравого світла та води.

З середини літа до початку осені ці рослини виробляють квіти, які переважно приховані від основи листя. Вони можуть вирости до 7 см завдовжки у невеликому жовто-коричневому качані. Заміокулькас цвіте тільки в природному середовищі або при вирощуванні в домашніх умовах на відкритому повітрі.

У них є кілька застосувань у традиційній медицині, наприклад, для лікування болю у вусі, запальних станів, виразки та болю в животі.

Вирощування

Це невибагливі у догляді і тропічні напівсукуленти, що повільно ростуть. Ці рослини не вимагають особливого догляду в кімнатних умовах, оскільки вони можуть зростати практично в будь-яких умовах довкілля. Вони є підходящим вибором для власників, які іноді нехтують ними чи забувають про них.

Світло

Ці рослини люблять яскраве та непряме світло, але вони також можуть нормально рости, коли їх поміщають у кімнати або місця з низьким рівнем освітленості. Однак, коли рослини заміокулькас зазнають тривалих періодів тіні, швидкість їх зростання значно сповільнюється.

Температура

Вони чудово проведуть час у теплих, комфортних для людини умовах. Ідеальна температура для їх здорового зростання 15-24 ° C. Ці рослини досить чутливі до екстремальних температур, тому ви повинні тримати їх у приміщенні взимку або коли температура опускається нижче 8 ° C.

Грунт

Що стосується горщикового ґрунту, рослини заміокулькісу не висувають особливих вимог. Їм підійде будь-яка добре дренована ґрунтова суміш, яку ви їм надасте.

Щоб покращити дренажну систему, ви можете знайти суміш, що містить велику кількість піску або перліту, наприклад суміш для кактусів або соковиту ґрунтову суміш. Також переконайтеся, що ви вирощуєте свою рослину у контейнері з дренажними отворами.

Добриво

Під час вегетаційного періоду, з квітня по серпень, розводьте універсальне рідке добриво відповідно до інструкцій на упаковці та підживлюйте рослину один раз на місяць.

Деякі роздрібні продавці використовують органічний ґрунт для горщиків у поєднанні з добривом із повільним вивільненням, тому вам, можливо, не доведеться підгодовувати рослину протягом перших шести місяців.

Посадка

Якщо настав час пересаджувати заміокулькас, краще вибрати контейнер трохи більшого розміру. Для невеликих рослин потрібно вибрати горщик, який на 2-5 см більше за нинішній. Цей процес потрібно робити кожні 18-24 місяці навесні чи влітку.

Може знадобитися регулярне обрізання, оскільки воно збереже свіжість вашої рослини. Листочки, які починають жовтіти, можна обрізати біля основи стебла. Ви також можете видалити стебла, які виросли набагато довше за інших.

Полив

Рослини заміокулькаса – це напівсукуленти, які мають здатність накопичувати воду у своєму корінні, тому вони досить стійкі до посухи. Ця інформація дозволить вам зрозуміти, як поливати квітку. Залежно від регіону, в якому ви живете, та умов, у яких ви вирощуєте рослини, частота поливу може різнитися.

Зазвичай при догляді в домашніх умовах рекомендується використовувати метод «замочування і сушіння», який означає, що грунт горщик повністю висохне, перш ніж знову поливати рослину. Завжди краще поливати трохи, ніж занадто багато, тому що багато води може спричинити гниття їх кореневищ.

Не поливайте рослину занадто часто, оскільки це може призвести до жовтого листя і коричневого стебла. Більш того, якщо листя починає опадати, це також може бути ознакою надмірного поливу рослини. У цьому випадку вам слід розпочати обрізання рослини і приблизно на місяць не поливати.

Якщо ви помітили, що у листя сухі та хрумкі кінчики, вам необхідно обрізати рослину і збільшити частоту поливу, оскільки це частий показник недостатнього поливу. Вони воліють середній рівень вологості у будинку. Ви можете підтримувати ідеальний рівень вологості, обприскуючи листя або використовуючи зволожувач.

Розмноження

Рослини заміокулькаса ростуть швидше, коли більше кореневищ вирощують разом. Найбільш поширені методи розмноження рослин заміокулькаса – це поділ кореневищ або живці листя. Для такої рослини розмноження в домашніх умовах за допомогою насіння дуже трудомісткий процес.

Якщо ви хочете розмножити заміокулькас розподілом, вам необхідно відокремити коріння рослини. Обережно витягніть материнську рослину з горщика та видаліть надлишки ґрунту з вибраного кореня.

Знайдіть природні точки поділу та розпилюйте корінь та кореневища канцелярським ножем. Як тільки у вас з'явиться корінь у формі картоплі, ви можете посадити його в новий контейнер, наповнений горщиком. Поливайте рослину, поки грунт не стане вологим, і доглядайте як завжди.

Найпростіший спосіб розмножити вашу рослину – зібрати все здорове листя, що впало з материнської рослини, і потім посадити їх у той же ґрунт.

Однак, якщо такого листя немає, ви можете розрізати лист за допомогою чистого та гострого ножа. Видаліть листочки, що ростуть на перших 15-20 см стебла, тому що їх також можна розмножувати. Покладіть лист у склянку з водою або горщик з вологою землею.

Залежно від умов довкілля у вашому будинку ви повинні помітити, що за кілька місяців виростуть нові кореневища.

Рослини заміокулькаса – це елемент, що бракує, в кожній кімнаті, на столі або в офісі. Вони прикрашають будь-який простір і не вимагають багато уваги. Ці універсальні кімнатні рослини можуть залишатися в ідеальній формі, навіть якщо ви забудете про їхнє існування.

Заміокулькас почуватиметься як удома при яскравому та непрямому світлі, в теплому та досить вологому середовищі, з періодичним поливом, добре дренованою органічною ґрунтовою сумішшю та регулярною обрізкою. Якщо ви не можете забезпечити належне сонячне світло або полив, не хвилюйтеся! Вони задіяють свої навички виживання та почнуть піклуватися про себе.

Фото Заміокулькаса (Доларового дерева)