Адроміскус: правила догляду та вирощування в домашніх умовах, полив, пересадка, підживлення

Правила вирощування кімнатної рослини адроміскус. Багато фото, цікаві факти, особливості, види, розмноження, правила пересадки рослини в горщик.

Адроміскус відносять до кімнатних рослин, що набирають популярність. Його здатність доповнити інтер'єр квартири чи офісу лише підігріває інтерес людей. Тому варто розглянути різновиди Адроміскуса, а також основні правила змісту.

Опис рослини

Рослину Адроміскус вважають сукулентом, а також представником сімейства Толстянкові. Його батьківщиною вважають південь чи захід Африки.

Назва утворюється від двох грецьких слів, які перекладаються як «товстий стовбур». Причиною тому став зовнішній вигляд рослини, яка є невисоким чагарником (до 15 см на висоту) з коротким лежачим стеблом і м'ясистими, соковитими листовими пластинами округлої або трикутної форми.

Коренева система частково виходить на поверхню, тому в горщику з квіткою обов'язково будуть червоно-коричневі повітряні коріння.

Квіти Адроміскуса утворюють вузьку трубку із п'яти пелюсток. Залежно від виду вони можуть мати біле або рожеве забарвлення.

Види Адроміскуса

За підрахунками різних учених, у світі налічується 50-70 видів цієї рослини. До найпопулярніших з них відносять:

Адроміскус Купера

Адроміскус Купера, який відрізняється мініатюрними розмірами. Довжина листів у нього може досягати 5 см, а максимальний розмір квіток становить лише 1.5 см. Його відрізняє насичений темно-зелений відтінок із коричневими вкрапленнями. Листя цієї рослини відрізняється гладкою поверхнею, а при правильному догляді вона набуває глянсових відблисків.

Адроміскус Пельнитца

Адроміскус Пельнітца, який особливо цінується за великі суцвіття, що досягають до 40 см завдовжки. Це виглядає яскраво, враховуючи, що висота самої рослини не перевищує 10 см. Цей сорт відрізняють за листям, яке формою нагадує перевернутий трикутник, і покрите ворсинками.

Адроміскус Шельдіанус

Цей вид приваблює незвичайним листям. Вони мають яйцеподібну форму із загостреним краєм, а зелене забарвлення до краю листової пластини переходить у червоне.

Адроміскус плямистий

В описі квітки вказується, що цей різновид відрізняється червоними або фіолетовими плямами на листі. Квіти відрізняються формою колосу з темною окантовкою.

Адроміскус трипестичний

Його відрізняють витягнуте листя з гострими краями та бордовими плямами.

Отже, кожен квітникар може вибрати варіант на свій смак та догляд у домашніх умовах, який він може надати.

Догляд за рослиною

Перевагою Адроміскуса вважається невибагливість. Тому догляд за ним у кімнатних умовах передбачає дотримання кількох правил:

Рослина любить світло, проте його листя чутливе до прямих сонячних променів. Тому, вибираючи розташування, варто вибрати добре освітлене місце. Але краще виключити вікна, розташовані на сонячному боці.

Оптимальна температура приміщення складає 25-30 градусів. Рослина може пережити прохолоду 10 градусів. Але якщо температура опуститься нижче, квітка загине.

Сукулент потрібен помірний полив м'якою рідиною кімнатної температури у весняно-літній період. Причому вода в горщику має на якийсь час просихати повністю. В решту місяців полив скорочується або скасовується залежно від вибраного температурного режиму.

Адроміскус не потребує вологого повітря. Тому його не потрібне обприскування. Відмовитись від таких процедур необхідно, оскільки вони здатні спровокувати гниль.

Обов'язковою процедурою є підживлення, яке проводять з березня по вересень раз на місяць.

Адроміскус відрізняється крихкою кореневою системою. Тому його пересадка проводиться максимально обережно, у разі нагальної потреби. Інакше коріння не зможе функціонувати, і рослина загине. Для пересадки варто вибирати маленькі горщики, на дні яких потрібний дренажний шар.

Адроміскусу підійде земля та добрива, які випускаються для сукулентів та кактусів.

Хвороби та шкідники

Помічено, що ця рослина досить стійка до захворювань. При цьому воно може страждати через попелицю, павутинний кліщ або борошнисті черви. В цьому випадку потрібна протирання листя вологою ганчірочкою, обробка інсектицидами або видалення ураженої частини рослини.

Серед інших проблем спостерігають:

  • жовтіння та відмирання нижніх листів, що вважається природним процесом;
  • Утворення гнилі, що виникає через попадання води в розетку;
  • пожовтіння у поєднанні із засиханням, що є наслідком сонячного опіку або переливу;
  • тріщини на пластинах, що свідчать про пересушений грунт;
  • витягнутих пагонах з пухкими, збліклими листям, що відбувається при нестачі освітлення.

Отже, частина можливих труднощів вирішується дотриманням графіка, як поливати квітку, та правильним розташуванням.

Особливості розмноження

При вирощуванні в домашніх умовах варто пам'ятати, що розмноження Адроміскуса здійснюється за допомогою вегетативних органів. Для цього листя зрізається, залишаються 2 години в сухому місці.

Цей час можна використовувати для підготовки ґрунту. Оптимальні для квітки умови створюються при змішуванні річкового піску, торфу та вермікуліту в рівних кількостях. При необхідності можна купити готову суміш, в яку поміщається листя. Цього достатньо, щоб до четвертого тижня почала формуватись коренева система.

Варто враховувати, що сильне заглиблення та відсутність дренажу спровокує розвиток гнилі, що занапастить молоді посадки. За досвідом квітникарів можна сказати, що розмір горщика підбирається так, щоб саджанцям було просторо. Розмноження через насіння практикується дуже рідко.

Підіб'ємо підсумки: фото Адроміскуса доводять, як проста, невибаглива у змісті рослина може прикрасити приміщення. Різноманітність видів допомагає зробити вибір між пишними суцвіттями та незвичайним листям у поєднанні з маленькими скромними квітками.

Догляд, що включає температурний режим, рідкісні поливи та щомісячне підживлення, під силу навіть зайнятим офісним працівникам. А при дотриманні всіх правил змісту ризик розвитку захворювання або контакту зі шкідниками зводиться до мінімуму.

Фото рослини Адроміскус