Ехеверія (95 фото): опис, посадка, догляд в домашніх умовах, як поливати, як пересаджувати

Особливості догляду за кімнатною рослиною ехеверію. Фото з описом всіх видів, правила поливу, вибір горщика, цікаві факти, як вирощувати та пересаджувати в домашніх умовах.

Ехеверії є одним із найпопулярніших видів сукулентів і часто використовуються в садах, квіткових композиціях, тераріумах, витворах мистецтва.

Їх приголомшлива форма розетки, пухке листя і велика різноманітність кольорів надають їм вражаючу подібність із квітами, що дозволяє легко використовувати їх для декору. Їхній унікальний зовнішній вигляд і низькі експлуатаційні витрати зробили Echeverias широко популярними кімнатними рослинами.

Як вирощувати ехеверію

Ехеверія – великий рід суккулентних рослин, які ростуть у деяких частинах Центральної Америки, Південної Америки та Мексики. Опис квітки з роду Echeveria відрізняються від інших сукулентів, таких як Haworthias і Sempervivums, своїм пухким гладким листям, які мають приголомшливу форму розетки. Вони можуть мати розмір від 5 до 30 см в залежності від різновиду.

Завдяки простоті догляду, ехеверії стали популярними як серед садівників, так і серед любителів кімнатних рослин. Вони добре підходять для яскравих, сухих приміщень та лояльні до періодів зневаги, що робить Echeverias ідеальними кімнатними рослинами.

Світло

Для зростання ехеверії потрібна значна кількість світла. Вони повинні отримувати щонайменше чотири-п'ять годин яскравого прямого світла щодня. Якщо квіти ехеверії не отримують достатньо світла, вони стають подовженими та довгоногими, часто «доходячи» до найближчого джерела світла. Також малоймовірно, що вони зацвітуть. Розміщення Echeveria на відкритому повітрі у літні місяці допоможе йому зростати.

Грунт

Ехеверії потрібне добре дреноване пористе середовище для вирощування, щоб не допустити попадання зайвої вологи в коріння. Для Echeverias достатньо стандартних ґрунтових сумішей для кактусів, які можна знайти в більшості розсадників та садових центрів.

Як варіант, ви можете створити свій власний ґрунт для кактусів, змішавши три частини звичайного горщикового ґрунту, дві частини великого піску та одну частину перліту.

Вода

Полив – найважливіший аспект правильного догляду за ехеверією. Щоб не нашкодити, потрібно знати, як полювати квітку. Ехеверія, як і більшість сукулентів, не вимагає багато води. Краще не балувати водою, тому що за надмірного поливу вони можуть швидко загинути від кореневої гнилі.

Зачекайте, поки грунт повністю висохне, перш ніж поливати Echeveria, а потім добре поливайте, пропускаючи воду через дренажні отвори горщика. Влітку ехеверію потрібно буде поливати частіше, ніж узимку.

Температура та вологість

Ехеверія чудово почувається в жарких і сухих умовах. Здебільшого вони погано переносять холоди або протяги, а надто висока вологість може призвести до кореневої гнилі.

Середня температура та вологість у будинку достатні для правильного догляду в кімнатних умовах. Не розміщуйте їх у вологих місцях, таких як ванна або пральня.

Добрива

Догляд у домашніх умовах не передбачає регулярне внесення добрив для вирощування Echeveria, оскільки вони звикли рости на ґрунті з низьким вмістом поживних речовин, що робить їх сприйнятливими до опіків від добрив.

Періодичні підживлення у весняні та літні місяці можуть допомогти Echeverias під час активного вегетаційного періоду, але їх слід виконувати з обережністю. Використовуйте добриво для кактусів, сукулентів або рідке добриво, розбавлене в два-чотири рази більше, ніж звичайно.

Посадка та пересадка

Рослини ехеверії не вимагають частої пересадки і їх слід пересаджувати тільки після того, як вони переросли свій попередній контейнер. Для того, щоб пересаджувати, переконайтеся, що ґрунт повністю висохне перед видаленням його з контейнера.

Перед тим як помістити рослину в новий горщик, обережно видаліть надлишки ґрунту з коріння. Зазвичай рекомендується пересаджувати навесні, оскільки рослина входить у активний період зростання.

Розмноження ехеверії

Розмноження ехеверії – це простий та захоплюючий спосіб створення нових рослин. Розмножується ехеверія двома основними способами: розшаруванням та листовими живцями. Здорова рослина Echeveria дасть відгалуження від основного стебла, які можна відокремити та розмножити як окрему рослину. Розмноження насінням для цього виду не є актуальним.

Як варіант, ехеверію можна розмножувати листовими живцями. Для цього обережно відокремте лист від основного стебла, обережно похитуючи його з боку в бік, доки він не відірветься. Покладіть лист на піднос або горщик із ґрунтом у яскравому місці, але уникайте потрапляння прямих сонячних променів.

Не поливайте лист, поки в нього не почне рости власне коріння, що зазвичай відбувається протягом двох-трьох тижнів. Після того, як коріння розвинеться, поливайте помірно, ніби ви використовували зрілий сукулент.

Приблизно через місяць на кінці листа почне розвиватися крихітна розетка. Не відокремлюйте лист від розетки, оскільки він забезпечує новий сукулент енергією та поживними речовинами. Згодом старий лист зморщиться і загине, оскільки новий сукулент стане більш незалежним.

Швидкість зростання

Молоді пагони та рослини, які вирощуються з листових живців, можуть отримати значний сплеск росту на початку. Але дорослі рослини змінюються дуже повільно навіть у оптимальних для вирощування в домашніх умовах.

Висота

Це майже завжди невеликі кімнатні рослини в порівнянні з їх висотою, що не перевищують 5-10 см. Хоча вони можуть поширюватися досить далеко щодо відгалужень, які зрештою почнуть давати зрілі рослини, вони можуть виглядати як живий букет із соковитих розеток.

Квіти

Через кілька років, коли досягнуть зрілості, ці рослини цвітимуть щороку, якщо їх добре доглядати. На фото ехеверії видно довге тонке стебло (іноді два), зване суцвіттям, швидко ростиме майже з центру рослини, а нагорі ви побачите кілька маленьких квіток, які звисають на кінці, як дзвіночки.

Іноді вони можуть трохи пахнути, а квіти можуть бути різними кольорами. Дзвіночки, схожі на квіти, не прослужать довше за кілька тижнів, і коли все це засохне, ви можете відрізати квітуче стебло.

Чи безпечні Echeverias для свійських тварин?

Немає небезпеки отруєння для кішок, собак або людей, тому так, їх безпечно тримати поряд з домашніми тваринами. Густе, коротке листя може зробити рослину трохи схожою на іграшку, тому, якщо ваш вихованець грайливий, помістіть його де-небудь поза досяжністю.

Що небудь ще?

Багато ехеверій, як кімнатні рослини, можуть досить довго жити у вашому будинку. Однак з часом рослини втратять частину свого старого листя або почнуть виглядати трохи «довгоногими».

Бажана компактна природа цих рослин, тому старий екземпляр може бути не таким привабливим, як колись. Коли це станеться, подумайте про розмноження, то ви зможете створити нову рослину з існуючого друга і почати все спочатку.

Від середнього до яскравого світла

Хороше світло необхідне. Небагато сонця протягом кількох годин на день буде бонусом.

Полив від слабкого до помірного

Щоб вони дійсно процвітали, їх потрібно рясно полити, а потім дати спокій, поки грунтова суміш майже не висохне.

Температура

Теплі кімнати потрібні, тому що вони не люблять холодних температур (якщо тільки зараз не зима, і ви даєте рослині відпочинок). Чи не морозостійок.

Годування

Приблизно один раз на місяць з використанням рідких добрив.

Проблеми Ехеверії

Рослина стає вищою

Очевидно, що трохи зростання нагору – це те, що ви хочете. Але коли вона починає виходити з-під контролю, у вас виникає проблема. При недостатньому освітленні рослина «витягнеться» і стане довгим і тонким.

Перемістіться в яскравіше місце, але уникайте прямих сонячних променів протягом декількох тижнів, поки ваша рослина не звикне до більш високої інтенсивності світла.

Зморшкувате листя

У більшості випадків зморшкувате листя зазвичай є ознакою того, що ви переливаєте водою, вам доведеться провести перевірку самостійно та обмацати ґрунт. Якщо вона висохла, ви можете бути впевнені, що рослина необхідно терміново полити.

Якщо ґрунт вологий або мокрий, велика ймовірність того, що відбулося перезволоження і починається гниття. Оцініть збитки, намагаючись поглянути на коріння рослини, якщо вони кашкоподібні, то основна рослина не сильно відстає.

Розгляньте можливість розмноження деяких здорових листків для створення нових рослин. Якщо коріння гаразд, зачекайте кілька тижнів, поки ґрунт висохне, перш ніж знову поливати.

Мертве листя

Старе листя біля основи рослини з часом пожовкне, і це природно. Вони хрумтять, а потім зморщуються і стають повністю коричневими. Ви можете видалити їх на цьому етапі, але вони можуть триматися досить щільно, тому будьте обережні і не відірвіть мертвий лист.

Плями на листі

Часто це викликано однією з таких причин:

Загальна шкода. Може бути викликаний дряпанням або ударами їм про щось, або пазурами щасливого вихованця, що грає з листям. Це викликає «синяк», оскільки клітини листя руйнуються. Згодом він загоїться, але може призвести до знебарвлення «струпа».

Шкідники. Ця рослина досить стійка до шкідників, і мало хто піддається їм. Однак лускаті комахи можуть бути проблемою.

Сонячний опік. Набагато частіше можна побачити це на верхній поверхні листя, а не під ними, але надмірне сонячне світло або радикальний вплив сонця, коли рослина пристосувалася до середнього яскравого місця, може створити сліди опіків. Якщо ви переміщаєте рослину, робіть це поступово, щоб вона звикла до вищих рівнів освітлення.

Фото Ехеверії