Еуфорбія (120 фото): догляд у домашніх умовах, посадка, вирощування, підживлення, як поливати, цвітіння

Усі особливості вирощування кімнатної рослини еуфорбія. Багато фото квітки, правила розміщення, як і коли поливати, пересадка, підживлення, види, хвороби, цікаві факти про походження рослини.

Цей вічнозелений сукулент настільки цікавий і красивий, що впевнено посідає місце серед кімнатних рослин. Еуфорбія – дуже великий рід рослин, опис квітки налічує понад 2000 видів. Близько 1200 з них – сукуленти, деякі з химерною формою та широким м'ясистим листям, а інші, що дивно нагадують кактуси з шипами.

Рослина цвіте цілий рік і не вимагає особливого догляду, так що це ідеальна декоративна квітка для садівників-початківців і дуже зайнятих любителів рослин.

Світло

Слабке зимове сонце є прийнятним для більшості кімнатних рослин, включаючи еуфорбію. Темні ділянки кімнати підходять тимчасово, але не довше, ніж на кілька днів. Тримайтеся подалі від прямих сонячних променів у будь-яку іншу пору року, тому що сонце може легко обпалити листя еуфорбія.

Полив

Один із найкращих способів погубити рослину – це надмірний полив. Тому в питанні, як поливати квітку, потрібно дотримуватись простих правил. Йому не потрібно стільки води, скільки ви думаєте, та й узимку більшості кімнатних рослин потрібно зовсім трохи. Звичайно, йому потрібно трохи вижити, тому зачекайте, поки верхній шар грунту не висохне, перш ніж знову ретельно поливати.

Якщо дотримуються температурні та світлові умови вирощування в домашніх умовах, вам, ймовірно, потрібно поливати рослину не частіше ніж один раз на 7 днів.

Вологість

Регулярне обприскування справді корисне і може довше зберегти цвітіння. Слід уникати сухості в приміщенні, якщо ви не можете зволожувати їх щодня.

Підживлення

Якщо ви плануєте продовжити життя рослинам, вам слід кілька разів підгодовувати їх навесні та влітку звичайним добривом.

Температура

Ваша рослина добре перенесе низькі температури, якщо знаходиться на вулиці, але навіть легкий мороз уб'є її. При догляді в домашніх умовах середня постійна температура найкраще підходить у межах 22 C, і переконайтеся, що ви тримаєте квітку подалі від батарей.

Пересадка

Якщо ви хочете зберегти рослину після закінчення цвітіння, обріжте стебла приблизно до 10 см навесні та посадіть у новий контейнер, використовуючи свіжу ґрунтову суміш.

Розмноження рослини

Еуфорбію можна виростити із насіння, але насіння буває важко проростити (або навіть знайти). Цю рослину зазвичай розмножують стебловими живцями, висадженими в ґрунтову суміш для насіння або кактусів. Зі свіжих живців може виділятися сік, який може викликати подразнення шкіри, тому при роботі з ними рекомендується одягати рукавички.

Проблема в тому, що якщо живці «прихопить», ви отримаєте довготелесу кімнатну рослину без оригінальної компактної привабливості.

Якщо дати стебла висохнути протягом ночі, це підвищить вашу успішність укорінення черешка, так само як і використання деяких видів гормону вкорінення.

Швидкість зростання

Оскільки це часто буває зимова кімнатна рослина, еуфорбія насправді у цей період не зростає. Хоча, в іншу пору року, звичайно, зростатиме, і це може бути досить швидко, якщо його правильно доглядати.

Висота

Можна знайти рослину еуфорбію заввишки до 2,1 м і такої ж ширини. Однак майже всі комерційно продаються квіти карликові і компактні, тому набагато ймовірніше, що ви будете знайомі з дуже маленькими рослинами, можливо, не більше 20 сантиметрів заввишки.

Квіти

Хоча є квіти, справжня краса цієї рослини – листя. Насправді квітки крихітні, з'являються на верхівках приквітки листя, але вони цілком звичайні і в цілому нічим не примітні. Погляньте на фото еуфорбії, якщо хочете побачити квіти крупним планом.

Тим не менш, приквітки, що підтримують квіти, є бажаною характеристикою – дуже яскравою за кольором, починаючи від традиційних червоних і білих, однотонних або плямистих та мармурових до деяких нових типів, рожевих або майже помаранчевих.

Приквітки зазвичай зберігаються від пари до 5 місяців до опадання, а це означає, що ви можете мати приголомшливий колір усю зиму.

Чи отруйна еуфорбія?

Має погану репутацію дуже отруйної рослини, але насправді вона помірковано токсична. Іноді може викликати проблеми, якщо його з'їдять кішки, собаки чи люди.

Однак симптоми від вживання цієї рослини зазвичай незначні. Основна проблема, як правило, полягає в соку, що міститься в листі і стеблах, який може викликати легке роздратування або висипання на шкірі.

Як зберегти еуфорбію?

Більшість рослин викидають після опадання приквітників, тому з ними поводяться як з рослиною для горщика або тимчасовим гостем в будинку. Але насправді їх можна зберігати рік у рік, і ось як це зробити.

Зачекайте, поки різнобарвне листя не почне опадати, потім обріжте всю рослину приблизно до 10 см.

Значно зменшіть полив до весни.

На цьому етапі він виглядатиме досить нудно, тому, можливо, варто знайти захищене місце на відкритому повітрі, щоб звільнити місце всередині для привабливіших кімнатних рослин. Почніть поливати у звичайному режимі, а з наближенням вересня уважно стежте за температурою та занесіть у будинок, щоб продовжити догляд у кімнатних умовах.

Наприкінці вересня або на початку жовтня помістіть рослину в тепле місце (близько 16 C). Вам потрібно почати забезпечувати безперервну повну темряву близько 14 години на добу.

Протягом 10 годин дня, що залишилися, рослина потребує яскравого світла, в цей період року можна навіть піддавати впливу прямих сонячних променів. Отже, 14 години повної темряви, потім 10 годин яскравого світла знову і знову. Вам потрібно буде робити це кожен день протягом приблизно двох місяців, щоб почати розвиток квітучих приквітників.

Якщо ви все зробили правильно, ви повинні побачити, як ці приквітки формуються ближче до кінця двох місяців.

Як доглядати: резюме

  1. Середнє чи яскраве світло. Підійде практично все, окрім дуже слабкого освітлення та інтенсивного прямого сонячного світла.
  2. Низький полив. Максимум раз на тиждень узимку. Ще менше при слабкому освітленні або нижчих температурах. Якщо ви тримаєте рослину цілий рік, влітку вам потрібно буде поливати трохи більше.
  3. Теплі температури. Прагніть температурі 18 °C і вище. Навіть легкий мороз повністю вб'є рослину.
  4. Підживлення. Якщо ви збираєтесь тримати його лише на зиму, годувати не потрібно. Якщо ця рослина є зберігачем вашої колекції, підгодовуйте один або два рази навесні та ще раз влітку.

Проблеми еуфорбії

Опале листя. Проблема зазвичай виникає через вплив протягів (неважливо, було це гаряче чи холодне повітря), в якості альтернативи, можливо, було отримано занадто багато води. Тримайте рослину подалі від протягів і поливайте рослину тільки тоді, коли поверхня стане сухою на дотик.

Гілочки чорніють. Ймовірно, це спричинено морозом. 5 C – це приблизно найнижча безпечна температура, якщо стане холодніше, зросте ризик появи чорних стебел та листя.

Повторно не цвіте. Досить складно змусити повторно цвісти. Детальні вимоги до освітлення є обов'язковими, буквально не можна припускатися помилок, інакше ваша спроба не вдасться. Навіть невеликі промені світла від вуличного ліхтаря можуть зіпсувати ваші зусилля, і вам доведеться розпочинати весь процес наново.

Фото Еуфорбії