Скиммія: інструкція, як вирощувати та доглядати рослину в домашніх умовах

Огляд корисних порад щодо вирощування та догляду за кімнатною рослиною Скіммія. Фото квітки, особливості розміщення, правила поливу, підживлення, пересадка, розмноження, цікаві факти.

Скіммія – вічнозелена рослина із сімейства Рутових. У дикій природі Скиммия зростає у Китаї, Кореї, Непалі та Японії. Батьківщиною цієї рослини вважають землі біля підніжжя Гімалаїв.

У природному середовищі Скіммії є красиві дерева до 7 метрів у висоту. У декоративній формі – це чагарники та напівчагарники до 1 метра заввишки. Розлогу кулясту крону прикрашають жорстке темно-зелене листя до 20 сантиметрів у довжину.

Фото Скіммії можуть відрізнятися – на одних можна побачити ягоди, а на інших – білі квіти. Розрізняють чоловічі та жіночі види Скіммії. Жіночі характеризуються наявністю красивих червоних ягід діаметром до 5 мм, які з'являються після цвітіння.

У чоловічих не можуть з'явитися ягоди, але їх суцвіття виглядають набагато пишнішими і привабливішими. Суцвіття зазвичай мають білий колір та досягають близько 1 сантиметра в діаметрі.

Які бувають види Скіммії

Скіммія має у природі понад 10 видів. Найбільш популярні з них:

 1. Японська. Це великий чагарник, який досягає до півтора метра заввишки, має червоні ягоди та білі квіти. Скиммия цього роду є родоначальником різних відомих гібридних форм. Найпоширеніші з них:
  • Рівза: чоловічий чагарник невеликого розміру рожевими суцвіттями та листям з червоним відтінком
 • Смітс Спайдер – чоловічі та жіночі чагарники з невеликими овальними листками та жовто-зеленими квітами
 • Фрагранс: чоловічий чагарник з великим листям і світлими квітами з ароматом конвалії
 • Меджік Мерло: чоловічий чагарник з дрібним листям з жовтим кантом і бежевими суцвіттями
 • Брококс Рокет: чоловічі та жіночі чагарники зі світло-зеленим листям і квітами такого ж кольору
 • Форемані: жіночий чагарник з білими квітами та великими червоними ягодами
 • Рубела: чоловічий чагарник з листям пурпурового відтінку і білими квітами з жовтими пильовиками
 • Найманс: жіночий чагарник до 1 метра заввишки з червоними ягодами та білими суцвіттями
 • Фрукто Альба: жіночий чагарник з білими квітами і такими ж білими ягодами, які з'являються після цвітіння
 1. Повзуча. Розлогий невисокий кущ, який усипаний тонким довгим листям з рожевим кантом. У період цвітіння покривається красивими білими суцвіттями, що змінюються великими червоними ягодами.
 2. Лаврова. Невисокий чагарник з витягнутим листям та дрібними квітами біло-зеленого кольору. Ягоди, що з'являються після цвітіння, мають чорний колір.
 3. Сумнівна. Високий кущ із бежевими квітами, які мають сильний солодкий аромат.

Способи розмноження

Рослина Скіммія має кілька способів розмноження – насіння та живцювання. Для того, щоб виростити Скіммію з насіння необхідно попередньо їх загартувати. Найпоширеніший метод – просто залишити їх у холодильнику на термін близько тижня. Потім для насіння готують ґрунт, змішуючи його з торфом.

Насіння необхідно посадити неглибоко в ґрунт, помістити в тепле світле місце та періодично обприскувати водою. Для того, щоб з'явилися паростки, знадобиться кілька тижнів. Після появи 4 листків, паростки можна пікірувати.

Живці зрізаються з чагарника в період з початку весни до середини літа. Це мають бути пагони близько 10 сантиметрів завдовжки. Вкорінювати живці слід у грунті з піском та торфом, накривши захисною плівкою та залишивши у теплому місці. Процес укорінення триватиме кілька тижнів. Після його завершення можна пересаджувати саджанці надвір.

Як правильно доглядати

Догляд в домашніх умовах за квіткою не складе особливих труднощів. Найголовніше забезпечити рослині освітлене місце. При цьому необхідно стежити, щоб пряме сонячне проміння не потрапляло на листя і не залишало опіків. У тіні Скіммії також буде некомфортно, за таких умов вся енергія йде в зростання пагонів, а листя припиняє рости.

Скіммія не переносить спекотну погоду, тому необхідно стежити, щоб температура повітря в приміщенні, де вона не досягала 30 градусів. Ця рослина добре переносить зиму, деякі квіткарі навіть рекомендують пересаджувати Скиммію у відкритий ґрунт у холодну пору року для загартування.

У догляді головне знати, як поливати квітку правильно. Скіммії необхідний регулярний полив, але маленькі порції щодня будуть корисніші за великі, які вносяться рідко.

Грунт повинен бути завжди трохи зволоженим. Воду необхідно використовувати виключно чисту, бажано попередньо відстояну. При цьому рослині вистачає вологості повітря у квартирних умовах.

Вирощування в домашніх умовах потребує регулярного підживлення. Вона має проводитися кілька разів на місяць у період від зав'язування бутонів до закінчення цвітіння. Для Скіммії підійде будь-яка поживна суміш, призначена для рододендронів.

Опис квітки завжди характеризується наявністю акуратної кулястої крони. Однак така форма не утворюється сама, її необхідно підтримувати. Для цього проводять регулярне обрізання квітки двічі на рік. Восени після того, як завершилося цвітіння і зав'яли плоди, необхідно їх зрізати. Навесні зрізають зів'ялі засохлі та пошкоджені пагони.

Хвороби та шкідники

Неправильний догляд у кімнатних умовах може призвести до того, що на рослині з'являться видимі пошкодження. Перші ознаки хвороб та наявності шкідників:

 • білий наліт на листі: означає появу борошнистої роси, рослину необхідно обробити фунгіцидами
 • чорні плями на листі: означає грибкову інфекцію у рослини
 • пожовтіння листя: означає нестачу сульфату заліза в ґрунті
 • павутиння на листі: означає появу павутинного кліща, з першими ознаками можна боротися звичайним мильним розчином
 • коричневі плями на листі: означає появу попелиці або щитівки, що вимагає обробки інсектицидами
 • м'якість стебла: означає появу гнилі та надмірний полив, необхідно осушити ґрунт або пересадити рослину

Скіммія – ефектна кімнатна рослина, яка ідеально впишеться в будь-який інтер'єр. Дотримуючись елементарних правил догляду, його може виростити навіть квітникар-початківець.

Фото кімнатної рослини Скимія