Кіпарис: догляд у домашніх умовах, фото, види, розмноження, як і коли поливати, пересадка

Детальний огляд з фото та описом усіх особливостей правильного догляду за рослиною кипарис у домашніх умовах. Фото, види, розмноження, пересадка, підживлення.

Кіпарис, хвойне дерево, яке легко вирощується у горщиках, як кімнатна рослина. Милі маленькі новорічні ялинки, які можна купити у супермаркеті під час свят, іноді бувають карликовими кипарисами.

Карликові дерева, що повільно ростуть, мають дивовижне розмаїття захоплюючих квітів і різноманітних форм, тому садівники можуть знайти чудовий вибір, щоб доповнити будь-який стиль будинку.

Читайте далі, щоб отримати інформацію про опис квітки, фото кипарисів та догляд у домашніх умовах.

Опис

Кіпариси – це хвойні дерева та чагарники сімейства Кіпарисові. Кіпариси мають м'яке, перисте вічнозелене листя і виробляють шишки, які виглядають як великі жолуді.

Лимонні кипариси

Лимонні кипариси – популярні ландшафтні дерева. Ці кипариси мають яскраве, золотисто-жовте м'яке листя, яке зберігає свій колір протягом усієї зими. Кора дерева луската, і вона лущиться, коли дерево дозріває.

Швидкорослі лимонні кипариси – це вузькі стовпчасті дерева з гілками, які ростуть нагору. Загальна назва лимонного кипарису походить від його цитрусового листя.

Лимонні кипариси добре ростуть у закритих приміщеннях у горщиках. Дуже важливо посадити дерево в легку, добре дренуючу суміш горщика і поливати грунт щоразу, коли він частково висихатиме.

Є два основних фактори при догляді за лимонними кипарисами. По-перше, їм потрібно щонайменше шість годин сонячного світла щодня. По-друге, вони найкраще ростуть за прохолодних температур взимку — близько + 15 градусів.

Голдхрест Вільма

Якщо потрібний мініатюрний Кіпаріс, то варто вибрати карликовий сорт «Голдхрест Вільма». Це коротке дерево виростає лише до 1 м. і зберігає своє яскраве жовте листя протягом усього року.

Кіпаріс хіноки

Кіпариси хіноки – це вічнозелені хвойні дерева пірамідальної форми, що повільно ростуть. Ці кипариси мають темно-зелене листя, яке звисає на кінцях. Зрілі дерева хіноки мають червону кору, яка починає лущитися в міру дозрівання дерева.

Є багато карликових або мініатюрних кипарисів хіноки, які ідеально підходять для вирощування в домашніх умовах. Наприклад, сорт "Нана грациліс" росте від 1 до 2 м у висоту.

Освітлення

Потрібно вибрати місце з великою кількістю природного світла, наприклад, поруч із вікном, що виходить на північ, південь чи схід

Вікна, що виходять на Захід, як правило, мають надто багато прямого сонця після півдня, тому варто уникати розміщення рослини безпосередньо поруч з ним.

Грунт

Вона може бути піщаною, суглинистою або крейдяною. Кіпаріс може навіть рости у глині. Хоча квітка кипарис може рости у всіх типах ґрунтів, вона не виживе, якщо вона не буде добре дренована. Віддає перевагу вологому і добре дренованому грунту. Щоб коріння не постраждали від кореневої гнилі через заболочування водою, пісок можна змішати із ґрунтом.

Полив

Рослина Кіпаріс потребує регулярного поливу. Як поливати квітку? Рослина потрібно поливати раз на тиждень, для дорослого буде достатньо відра. Виняток становлять посушливі періоди року, коли частоту поливу доведеться збільшувати. Дорослі рослини достатньо поливати під корінь, а розсаду необхідно обприскувати щодня.

Розмноження

Можна вирощувати квіти кипариси або з насіння, або з листяних живців, взятих взимку, але листяні живці укорінюються легше, ніж насіння, що проросло.

Насіння знаходиться в шишках. Однак дерева не обов'язково садити із насіння, щоб розмножити. Можна використовувати обрізку гілок, щоб виростити новий Кіпаріс. Посадка кипарису з живця називається розмноженням, при якому з батьківського живця виростає нове дерево.

Обрізка

Провесною необхідно зрізати глухий кут, засохлі, а також старі гілки. Це санітарна обрізка, але крім неї, для кипариса завжди використовують обрізку, що формує, щоб крона рослини зберегла свою форму.

Хвороби

Кіпариси мають високу стійкість до хвороб і шкідників. Однак за несприятливих умов їх можуть вразити павутинні кліщі та лускаті комахи, а при неправильному зрошенні та застої води у ґрунті виникає коренева гниль.

Щоб позбавитися комах-шкідників, дерева обробляють спеціальними хімікатами, а для профілактики кореневої гнилі використовують попередній дренаж і дотримання графіка поливу.

Цілющі властивості

Залежно від виду і сорту дерев вони можуть відрізнятися за розміром, відтінком хвої, формою крони, але всі вони цінуються за свій характерний аромат, який обумовлений ефірними маслами, що виділяються.

Кіпарисова олія має низку корисних властивостей, найважливішою з яких є пригнічення патогенної мікрофлори. Завдяки цьому повітря в приміщенні або на прилеглій до рослини території стає цілющим.

Історія дерев

Кіпаріс має захоплюючу історію, яка сягає давніх єгиптян, вони використовували міцні дерева, щоб виготовляти футляри для мумій. Греки також були шанувальниками цього дерева, використовували його деревину для створення урн, де зберігався порох тих, хто загинув у бою.

Можливо, ще цікавішим є той факт, що «Кодекс законів Платона» був вигравірований на кипарисовому дереві, бо вважалося, що він переживає мідь.

Кіпариси популярні на американському Півдні, де розташовані кипарисові сади. Розташований в окрузі Берклі, Південна Кароліна. Цей ботанічний сад був найпопулярнішим сімейним місцем відпочинку з 1931 року.

На території готелю ростуть сотні кипарисів, які обрамляють інші визначні пам'ятки парку, включаючи будинок метеликів, акваріум із прісною водою та розарії.

Тим часом у Уінтер-Хейвені, штат Флорида, раніше був ще один кипарисовий сад, який закрився у 2009 році. Історичні сади назавжди запам'ятаються десятками величних кипарисів, які росли вздовж озера Елоїза, і квітковими клумбами, що розкинулися.

Фото кипарису