Кімнатний бруслин: правила догляду в домашніх умовах, фото, цікаві факти, зовнішній вигляд

Всі особливості кімнатного брестлету: фото, цікаві факти, посадка, вирощування, розмноження, правила догляду, вибір горщика для квітки, цікаві факти про походження кімнатної рослини бересклет.

Бересклет – витончений кущик з ефектним зовнішнім виглядом. Варіант часто використовується для озеленення ділянок. Вирощувати більшість сортів цієї рослини за умов приміщення не дозволяють розміри насаджень.

Тим не менш, існує рослина кімнатний бересклет, яке користується популярністю у домашніх квітникарів. Компактні гібридні екземпляри стануть чудовою прикрасою будь-якого будинку. Їхнє вирощування не потребує особливих знань та сил.

Інформація загального характеру

Бересклет славиться своєю декоративністю. Найбільшу естетичну цінність є зелень, яка може бути пофарбована в різні кольори, мати цікавий природний малюнок. Зазвичай це пишні яскраві кущики, але зустрічаються повзучі сорти, що стелиться.

У неволі рослина зазвичай не цвіте, а отже й не дає плодів. Бересклет у народі має багато назв. Найчастіше вони пов'язані з його отруйністю. Небезпечний сік та насіння рослини.

Сорти, що підходять для домашнього вирощування

Як кімнатну рослину використовують наступні сорти бересклетів:

Японська. Найпопулярніший для дому варіант. Кущики виростають не більше половини метра заввишки. Листочки дрібні, витягнуті. Рослина дуже вимоглива до поливу та родючості ґрунту. Японський бересклет не виносить різких стрибків температури, погано переносить спеку, а також схильний до атак шкідників.

Карликовий. Компактний кущик, який часто використовують для формування бонсай. Рослина любить тінь, погано почувається в сильну спеку. Карликовий варіант частіше за інші сорти страждає від шкідників.

Гібридні сорти на основі Форчуну. Вони чудово підходять для домашнього вирощування. Усі варіанти компактні, дуже ефектні на вигляд. Існують ґрунтопокривні, стелиться, мініатюрні екземпляри.

Важливо вибирати рослину не тільки за естетикою, а й за характеристиками, яких доведеться дотримуватися при догляді за «вихованцем».

Правила створення оптимального мікроклімату

Для бруслини вирощування в домашніх умовах неможливе без підтримки певних умов. Рослина вважається невибагливим, але найкраще почувається у конкретній середовищі.

Де розмістити

Бересклету ідеально підійде місце на підвіконні, яке дивиться на південний схід або південний захід. У приміщенні неприпустимий застій повітря, але й протяги влаштовувати не треба. Регулярне провітрювання для надходження свіжого повітря виконують у зимовий час.

Влітку кущик можна виносити на відкриту територію. При сильному затіненні, використанні виключно штучного освітлення рослини не формується красива крона.

Організація освітлення

Правильний догляд у кімнатних умовах не передбачає примусового затінення або підсвічування. Достатньо природних умов. При цьому не треба ставити квітку далеко від вікна. Більшість видів бруслини люблять яскраве світло, не страждають від прямих променів сонця.

Інтенсивне світло призведе до вицвітання забарвлення листя. Це треба враховувати, дбаючи про певний зовнішній вигляд рослини. Повна відсутність природного сонячного світла перешкоджає пишноті крони.

Температура повітря навколо

В описі квітки зазвичай оптимальної температури навколишнього повітря вказують 20°C. При вищому прогріві середовища взимку рослина може скинути листя. Для зими йому підходять 12–18°C.

Домашні варіації нормально переносять температуру 3–5°C, але нижчі значення їм згубні. Влітку комфортним значенням буде 22-25 ° C, але без застою повітря.

Вологість навколишнього середовища

Підтримка високої вологості повітря, що дорівнює 60–70%, оптимальна для бруслинів. Для цього можна ставити поруч посудину з водою, регулярно обприскувати листя.

Якщо від цього відмовитись, то рослина не постраждає. Воно нормально переносить сухе повітря, але виконання вологого очищення зелені є обов'язковим. Можна не частіше разу за тиждень влаштовувати кущик теплий душ.

Особливості догляду за рослиною

Обов'язковий догляд у домашніх умовах не доставить складнощів. Із завданням легко впорається будь-який квітникар-початківець. Достатньо своєчасно виконувати комплект нехитрих дій.

Полив

Поцікавитися як поливати квітку треба заздалегідь. Бересклет не дуже вимогливий до вологи. Він спокійно переносить невелику посуху. Полив треба виконувати після пересихання верхнього шару ґрунту. Зазвичай це відбувається за 3-5 днів.

Якщо вологість повітря висока, а квітка отримує регулярне обприскування зелені, полив можна виконувати рідше. При низькій температурі навколишнього повітря зволоження також скорочують.

Підживлення

Активне добриво квітки не потрібне. У літній період достатньо виконувати підживлення з будь-яким універсальним складом щомісяця, не частіше. Підійдуть комплексний мінеральний склад, органіка. Взимку будь-які підживлення виключають, полив скорочують, рослині забезпечують спокій.

Обрізка

Бересклет – кущисте деревце. Не обов'язково формувати йому фігурну крону, але періодичне санітарне обрізання обов'язкове. На початку весни прибирають слабкі, сухі, хворі пагони.

Для досягнення гарної кущистості виконують верхівкове прищипування, забираючи 2-3 крайні нирки. Часто бересклету роблять оригінальну декоративну форму крони.

Способи розмноження бруслини

Розмножувати бересклет можна як насінням, так і живцями. Процес пророщування насіння стандартний, але цей спосіб не рекомендується у разі потреби отримання селекційних варіацій. З насінням доведеться працювати довго, результат не завжди можна спрогнозувати.

Найбільшим успіхом увінчається посадка живцями або поділом куща. Процедуру краще виконувати навесні чи на початку літа. На вкорінення знадобиться щонайменше 1,5–2 місяців.

На фото кімнатного бруслини помітно, що це декоративна рослина з цікавою багатою листяною кроною. Кущик не вимагатиме багато уваги. Виглядає він яскраво, радіючи своєю жвавістю цілий рік. Такій прикрасі зрадіють не лише справжні квіткарі, а й посередні любителі зелені.

Фото Кімнатного бруслини