Фікус Алі (біннендійк): інструкція з догляду в домашніх умовах + 120 фото кімнатної рослини

Детальний опис усіх особливостей кімнатної рослини Фікус Алі. Огляд усіх видів, підживлення, пересадка, розмноження, рекомендації щодо догляду за рослиною бінендійка.

Любителі кімнатних рослин добре знайомі з такою культурою, як квіти Біннендійка. У наукових колах його також називають Фікус Алі або Бенедикта.

Останнє найменування – похідне від прізвища першовідкривача цієї рослини. Незважаючи на те, що батьківщина його Південна та Східна Азія, фікус чудово почувається в домашніх умовах мешканців будь-якого регіону, у тому числі й крайньої Півночі. Їли правильно доглядати квітку, вона радуватиме своїх господарів довгі роки.

Трохи історії

Рослина Біннендійка була відкрита в 19 столітті вченим Сімоном Біннендійком, коли він подорожував субтропічними лісами Індії. До речі, на своїй Батьківщині квітка виростає до 20 метрів.

Біннендійк вивчив всі різновиди цього роду фікусів і об'єднав в один великий ряд рослин зі схожими характеристиками, назвавши їх «тутовими». Сьогодні його вирощуванням займаються в домашніх умовах та офісах. До того ж створювати якісь особливі умови для цих фікусів не потрібно.

Опис рослини Фікус Алі

Характерною особливістю цієї культури є подовжені лиття, загострені до кінчиків і досить вузькі, схожі на вербові. Їхнє забарвлення залежить від ступеня освітлення, умов утримання та сорту самого фікуса. Нерідко листя однотонне, або строкате з прожилками.

Догляд у домашніх умовах складається з правильного поливу, просторого горщика та якісної землі. До того ж фікус може рясно цвісти. Стовбур фікуса або з часом дерев'яніє. Пагони та більшість листя розташовуються у верхній частині рослини.

Сорта фікуса Алі

На фото фікуса чи чітко видно відмінності між різними сортами даної культури. Найбільш популярні 4 різновиди. Вони відрізняються шириною листя та забарвленнями. Найпоширеніший тип фікуса під назвою Alii. Не менш цікавим є фікус «Амстел Кінг». Він більш низькорослий з широким листям.

Сорт «Амстел Квін» схожий на Кінга, але з меншими за величиною листочками. "Амстел Голден" відрізняється від своїх побратимів жовтуватим тоном листя. До того ж даному сорту потрібна велика кількість світла цілий рік. В описі квіток вчені дають загальні характеристики та рекомендації щодо догляду.

Як доглядати за фікусом Алі

Горщик із цією квіткою слід ставити недалеко від вікна. Приміщення, де міститься фікус, необхідно регулярно провітрювати, але не влаштовувати протягів. Догляд у кімнатних умовах передбачає стабільне освітлення та температурний режим.

Різка зміна цих параметрів може призвести до різноманітних захворювань і млявості листків. Крім того, у кімнаті слід підтримувати вологість до 70%. У спеку листя фікуса потребують регулярних обприскування.

У природі фікус росте у вологому тропічному середовищі, тому варто звертати увагу на вологість приміщення, де міститься ця культура.

Детальніше про освітлення

Одним сортам цього роду фікусів потрібно багато світла, іншим – помірковано, або півтінь. Яскраве світло необхідне квіткам з строкатим забарвленням листочків. Але від попадання на поверхню пекучих променів сонця рослину слід берегти.

Опіки призведуть до потьмяніння та зсихання листя. Тримати рослину потрібно на тому самому місці. Горщик не повертати.

Полив фікуса Алі

На питання про те, як поливати квітку, фахівці відповідають однозначно: щойно підсохне верхній шар чорнозему в горщику. Проте періодичність поливу різна. Вона залежить як від пори року, а й величини рослини.

У спеку насичувати квітку прохолодною вологою потрібно щовечора, але в жодному разі не вранці і не в розпал дня. Взимку, в осінній та весняний періоди поливати треба рідше. Нехай ґрунт краще добре просохне, ніж вода буде влита у трохи вологий ґрунт, рекомендують фахівці.

Молода рослина воду вбирає повільніше за своїх старших родичів, тому полив таких фікусів можна здійснювати рідше. Залишати воду в піддоні категорично не можна. В іншому випадку коріння почне підгнивати, що не найкраще позначиться на стані фікуса Алі. Обов'язково обприскування та очищення листків від пилу.

Яку температуру підтримуватиме для оптимального зростання фікуса?


Найкраща температура для утримання цього роду фікусів – +22, +24 градуси. Якщо взимку цей параметр досягає нижчих значень, то нормальним вважається не нижче +18 градусів. Але квітку не можна ставити поблизу обігрівачів або радіаторів і на холодні підвіконня. Якщо освітлення не вистачає, достатньо встановити фікус під лампу.

Параметри ґрунту для фікуса

Сьогодні у продажу є вже готові суміші для висадки фікусів, у тому числі сортів Алі. Якщо в садових магазинах таких сумішей немає, можна застосовувати ґрунт для висадки пальм. Приготувати землю легко і в домашніх умовах.

Досить змішати трохи піску, торфу, перегною, додати дернової та листової землі. Компоненти поєднуються в рівних частинах. На дні горщика обов'язково викласти шар керамзиту чи гальки.

Чи потрібно удобрювати фікуси?

Це необхідно робити лише у періоди активного зростання – з весни до осені. Підживлення купують мінеральну та органічну. Досить удобрювати фікуси до 3 разів на 30 днів. Взимку робити це не потрібно.

Розмноження фікуса Алі

Фікуси розмножаться живцями. Насіння в даному варіанті застосовується надзвичайно рідко. Живці обрізають навесні і ставлять у воду. До того ж у приміщенні, де знаходяться молоді пагони, має бути досить світло. Воду необхідно міняти кілька разів на тиждень.

Коріння з'явиться приблизно через 10-12 днів. Коли вони відростуть на пару сантиметрів, паростки можна пересаджувати у ґрунт. Грунт перед цим слід пролити окропом і пропарити в духовці, або мікрохвильової печі. Це необхідно для знезараження.

Пересадка фікуса Алі

Рослиною може добре розростатися, тому періодично йому потрібна пересадка. Новий горщик має бути більше на 3-4 см. Фікус дістають із ємності, трохи очищають коріння від землі та оглядають їх.

Відмерлі або пошкоджені корені відщипують. Після цього квітку переміщають у новий горщик, додають землі і трохи поливають. Пересадку рекомендують робити щороку у лютому. Після п'ятирічного віку рослини просто додають у горщик трохи свіжого ґрунту.

Фото рослини Фікус алі (Біннендійка)