Дуранта: догляд та вирощування в домашніх умовах, фото, особливості поливу, підживлення

Детальний огляд з фото та описом правильного догляду за кімнатною рослиною дуранта. Цікаві факти. полив, види, підживлення, пересадка, розмноження.

Іноді на підвіконні чи саду бракує яскравих відтінків. А екзотична рослина дуранта (Duranta erecta) дає неймовірну кількість світло-блакитних, білих або лілових суцвіть протягом тривалого періоду – з ранньої весни (у теплих регіонах) і до початку легких заморозків.

Рослина Дуранта це невеликий чагарник, який у вигляді винятків може вирости в невелике дерево, квітка вічнозелена і підходить для догляду не тільки в саду, але і в домашніх умовах.

Деякі види Дуранти радують око різнобарвним строкатим листям, іноді із золотим відливом. Осінь після довгого цвітіння Дуранта дає жовті із золотим відливом ягоди. При правильному догляді будинку або в саду квітка перетвориться на привабливий кущ з квітами.

Факти про рослину

 • Офіційна назва: Duranta erecta
 • Загальна назва: Duranta, небесна квітка, золота росинка, голубина ягода.
 • Вид рослини: Тропічний чагарник
 • Розмір дорослої рослини: до 3-4 метрів. Відрізняється оперативним зростанням.
 • Вплив сонця: Віддає перевагу сонячній стороні.
 • Тип субстрату: Багатий суглинок; добре переносить кам'янистий ґрунт
 • PH грунту: Від кислого до слаболужного (від 5,6 до 7,5)
 • Час цвітіння: Починаючи з весни і до перших морозів
 • Опис квітки: Синій, фіолетовий, білий
 • Регіон походження: Центральна та Південна Америка
 • Легкість вирощування: Легка у вирощуванні, невибаглива рослина.
 • Розмір збільшується до 1,5-3 м у висоту при догляді в домашніх умовах, але зазвичай утворюють компактніші рослини.
 • Швидкість зростання: Висока, щорічно пагони 15-20 см завдовжки.
 • Тривалість: життя Багаторічник.

Родом із тропічних областей Америки, Duranta (Duranta erecta) або голубина ягода — морозостійка багаторічна рослина. Цей квітучий чагарник висотою від півметра до 4 метрів добре підходить для околиць та живоплотів. Кетяги синіх, білих або блідо-лілових кольорів цвітуть протягом усього вегетаційного періоду.

Квіти викликають візуальний інтерес цілий рік і залучають до саду метеликів. Дуранта морозостійка у зонах теплого морського клімату. У холодніших районах можна вирощувати її як однорічник.

Слід садити на повному сонці для кращого зростання та розвитку. Після посадки цей кущ вимагає мінімального догляду. Для зон прохолоднішого клімату можна вирощувати Дуранту в кімнатних умовах. Вона не вимагатиме особливого ґрунту або жарких температурних режимів.

Навіть недосвідчений садівник зможе впоратися з вирощуванням цієї прекрасної квітки.

Рекомендації до догляду

Дуранта – це дуже простий у вирощуванні чагарник або однорічник, залежно від розташування заводчика та клімату в якому рослина житиме. Не виникне жодних складнощів, якщо правильно доглядати квітку в домашніх умовах. Ці рослини чудово почуваються на добре дренованих, вологих і родючих ґрунтах. Також вони дуже терпимі до піщаних ґрунтів.

У контейнерах або горщиках потрібно дати цим рослинам стандартну, добре дреновану грунтову суміш і додати трохи добрива з повільним вивільненням. Найкраще для цих чагарників використовувати повне сонце, тому що вони краще зростатимуть і не будуть розвішуватися і «повзти», як у тіні.

Кількість бутонів і квітів також буде набагато кращою на яскравому сонці. Варто часто поливати ці квіти, не рідше ніж 2-3 рази на тиждень. Якщо вони почнуть в'янути, вони швидко прийдуть у норму після поливу.

Інструкції щодо внесення добрив

Добрива доступні в багатьох формах: гранульовані, з повільним вивільненням, рідкі корми, органічні або синтетичні. Потрібно визначити, який метод підходить найкраще, на вибір вплинуть умови проростання, ґрунт, світло, бажане зростання квітки тощо.

Занадто багато добрив може фактично пошкодити рослини, тому важливо дотримуватись інструкцій на упаковці, щоб визначити, скільки і як часто слід підгодовувати рослини.

Обрізка

Дуранта дуже швидко зростає. У багатьох випадках це означатиме, що знадобиться часте обрізування, щоб рослина виглядала найкращим чином, особливо якщо вона росте вдома в горщику. Загалом дюранта має тенденцію бути напівовальної форми, але можна сформувати рослину і зробити її доглянутою вдаючись до будь-якої форми.

У ландшафтах, де ці рослини витривалі, краще не садити їх поруч із тротуарами та доріжками, оскільки вони швидко їх обганяють і вимагають постійного догляду. У деяких сортів на гілках можуть бути невеликі шипи – ще одна вагома причина тримати їх подалі від стежок.

Через те, що ці рослини виробляють багато ягід, вони можуть стати інвазивними у тропічних регіонах, проте при догляді в домашніх умовах це практично виключається.

Потрібно обов'язково видаляти старі квіти, щоб рослина виглядала здоровою і запобігла утворенню насіння, яке виснажує енергію рослини за рахунок утворення нових квітів. Якщо заводчик хоче розмножити квітку, насіння можна зберігати.

'Gold Edge' Дуранта

Duranta erecta 'Gold Edge' – це сорт, що вирощується в першу чергу через своє листя. «Gold Edge» має насичено-зелене листя з яскраво-золотим краєм. Влітку з'являються світло-блакитні квіти, а потім оранжеві ягоди.

Duranta 'Сапфірові душі'

Duranta erecta 'Sapphire Showers' – це надзвичайно рясно квітучий сорт. Квітки темно-сині з білим краєм покривають рослини влітку і цілий рік у тропічному кліматі або вдома за теплої температури від 22 градусів за Цельсієм.

Біла Дуранта

У Duranta 'Alba' чисто-білі квітки, за якими йдуть жовті плоди. Він виростає на 1-2 фути заввишки як однорічник і до шести футів заввишки як тропічний чагарник.

Вар'єгатна Дуранта

Duranta erecta 'Variegata' вирощується через гарне строкате листя. У цього сорту зелене листя з кремово-жовтими краями та яскравими блакитними квітками влітку.

Ці тенелюбні рослини цвітуть практично всіма квітами, крім справжнього синього, і добре підходять для вирощування у контейнерах чи землі. Якщо в приміщенні або в зимовому саду потрібна яскрава кольорова пляма – Дуранта стане відмінним вибором.

Фото рослини Дуранта