Лавр: опис рослини, фото, правила догляду в домашніх умовах

Огляд цікавих фактів рослини лафр. інструкція з посадки та догляду в домашніх умовах, багато фото, рекомендації щодо поливу, як пересаджувати, вирощування з насіння.

Лавр більшості з нас відомий рахунок використання його листя в кулінарії. Мало хто думає про те, що цю рослину можна вирощувати вдома. На фото Лавра видно, що це гарне деревце чи пишний кущик. Воно відрізняється гарною естетикою, несе корисні функції. Досягти результатів, саджаючи лаврове дерево в квартирі, нескладно.

Загальний опис рослини

У природному середовищі Лавр виростає до розмірів невеликого деревця чи великого чагарника. Він може досягати 10 м у висоту, а діаметр ствола складатиме майже 50 см. При вирощуванні в домашніх умовах досягти подібних показників не вийде. Зовнішній вигляд лаврових листочків знайомий кожному.

Рослина має особливий аромат. Квіти Лавра дрібні, зібрані групами, пофарбовані у світло-жовтий відтінок. При вирощуванні в неволі деревце може не зацвісти.

Корисні властивості Лавра

Вирощуючи Лавр як кімнатну рослину, можна отримати від нього багато користі. Його листя активно використовують у кулінарії. Зелень викликає апетит, що благотворно впливає на перетравлення їжі. Ефірна олія, що міститься всередині, має дезінфікуючі та інсектицидні властивості.

Корисна не тільки переробка та вживання всередину частин рослини. Добре просто перебувати поруч із цим пахучим «лікарем». Це допоможе позбавитися запалення верхніх дихальних шляхів, стане профілактикою кишкових розладів.

Природний аромат, що походить від рослини, можна посилити, поливаючи його кілька разів на тиждень розчином аспірину або глюкози.

Сорти для домашнього вирощування

Існує 2 основних види Лавра. Це Благородний та Канарський варіанти. Якщо перший вважається більш поширеним та цінним, то другий називають основним ботанічним сортом. З опису квітки для домашнього вирощування ясно, що Лавр Благородний найбільше придатний для подібних умов утримання.

Нюанси догляду за рослиною вдома

Кімнатні квіти «Лавр» без особливих зусиль вдасться утримувати в умовах неволі. Достатньо забезпечити рослині мінімум необхідних умов. Зазвичай, догляд за ним не доставляє проблем.

Яку землю використовувати для посадки

Навіть купивши в магазині готову рослину Лавр, не обійтися без її пересадки на постійне місце. На дно горщика обов'язково укладають керамзит. Він допоможе уникнути застою вологи, який може негативно позначитися на самопочутті рослини. Поверх дренажу насипають легкий ґрунт. Чудово підійде будь-який ґрунт універсального призначення.

Субстрат можна підготувати самостійно, змішавши половину частини річкового піску, удвічі більше листової землі та вчетверо більше дерну. Такий ґрунт перед посадкою треба продезінфікувати.

Де розмістити

Починається догляд у кімнатних умовах із правильного визначення місця локації. Рослина вибаглива до освітлення. Його має бути багато, але не потрібні прямі промені сонця.

Лавр відносять до тіньовитривалих екземплярів. На затіненій ділянці він стає густішим, настає цвітіння. У теплу пору року кущик можна винести на відкрите повітря.

У полуденний годинник обов'язково дбають про захист деревця від палючого сонечка. Рослина потребує притоку свіжого повітря, але регулярні протяги влаштовувати не рекомендується.

Параметри мікроклімату

Неможливий догляд у домашніх умовах без підтримки певних температури та вологості повітря. Лавр вважається невибагливою квіткою. Влітку його спокійно можна винести надвір, не боячись нашкодити рослині. Він чудово переносить клімат середньої смуги.

При температурі навколишнього середовища зі значенням в діапазоні 15–20 градусів лавру потрібно лише періодичне обприскування зелені. Робити це рекомендується кілька разів на тиждень. З жовтня до березня Лавру забезпечують «спячку». Для цього скорочують полив, освітленість, навколишню температуру та вологість.

Рослина не загине навіть за невеликих заморозків, але мінусових значень краще уникати. З настанням весни рослину поступово повертають до звичайних умов. У квітні чи травні Лавр уже можна виносити надвір.

Особливості поливу та підживлення

Розуміння як поливати квітку обов'язково. Для зволоження у будь-якому вигляді на всіх етапах розвитку Лавра використовують теплу, м'яку, добре відстояну воду. Застосування рідини з температурою, яка нижча за кімнатну неприпустимо. Полив у теплу пору року виконують у міру висихання верхнього земляного шару.

При настанні холодів зволоження скорочують. При утриманні рослини в період спокою при температурі, що близька до нульової позначки, полив повністю припиняють. Водні процедури у разі виконують як рідкісного обприскування чи протирання листя.

Підживлення взимку не проводять. Влітку використовують універсальні органічні добрива. Процедуру виконують 1 раз на місяць. Іноді для кращого зростання потрібно лише замінити верхній шар землі.

Тонкощі формування крони

У разі вирощування у приміщенні Лавру формують крону задля досягнення естетики. Процедуру виконують на початку весни. Складне обрізання, створюючи форму кулі або конуса, роблять один раз. Згодом потрібно лише підтримувати досягнутий стан. Рослина спокійно переносить процедуру, задана форма порушується повільно.

Способи розмноження

Для посадки Лавра можна скористатися насінням. Важливо, щоб це був південний матеріал. Насіння спочатку вимочують у розчині марганцівки. Через 3-5 днів їх висаджують у ґрунт.

Ємність із посівами обов'язково прикривають поліетиленом, створюючи імпровізовану тепличку. Роблять це наприкінці зими. Перші сходи з'являться лише на початку літа. Після появи пари листочків паростки пересаджують у постійний горщик. Після цього їм дають відпочити 2-3 тижні за слабкої освітленості.

У цей період не можна забувати про поливу. Після чого рослини можна переміщати на постійне місце дислокації, забезпечуючи умови для активного зростання. Розмноження Лавра також виконують розподілом куща, живцюванням.

Лавр – відмінна рослина для домашнього вирощування. Він має гарний зовнішній вигляд, а також відчутну користь. При цьому рослина не вимоглива до догляду. Достатньо забезпечити квітці потрібні умови, які не завдадуть клопоту.

Фото лавра