Кімнатний гранат (100 фото): інструкція з вирощування та догляду в домашніх умовах

Детальний огляд з фото та описом, як доглядати кімнатний гранат. Правила поливу, інструкція з пересадки та розмноження, вирощування з кісточки, підживлення, цікаві факти та особливості.

Якщо подивитися фото кімнатного граната, то відразу стає зрозуміло, за що його люблять домашні квіткарі. Рослина неймовірно ефектна на вигляд.

У різні періоди воно тішить то пишною зеленню, то рясним і тривалим цвітінням, то красою та багатством урожаю. За цим карликовим деревцем зовсім нескладно доглядати. Завдяки такому великому списку позитивних моментів квітка набула особливої популярності.

Загальна інформація про рослину

Гранат чи гранатник – це деревце чи кущик сімейства Дербенникових. Рослина відома з давнини, увійшла до багатьох легенд і оповідей. Люди цінують плоди гранату за багато корисних властивостей. Інтерес також представляє сама рослина, що забезпечує високі показники естетики.

Сорти, що використовуються для вирощування в приміщенні

Для вирощування у домашніх умовах підходять компактні карликові сорти гранату. Вони відрізняються найбільш ефектним та незвичайним зовнішнім виглядом. Їх розводять найчастіше заради декоративних якостей, а не врожаю. Хоча вживати в їжу плоди, вирощені у приміщенні, можна.

Карфаген

Карликова кімнатна рослина «Гранат» сорту «Карфаген» виглядає невеликим деревцем. У домашніх умовах воно не виростає вище 80 см. Листя у рослини дрібне, до 2 см завдовжки.

Квітами близько 4 см у діаметрі рослина радує весь теплий період. Віночки забарвлені у червоний колір. Плоди цього сорту граната дрібні, кислуваті, але з соковитістю і прекрасними смаковими якостями.

Бейбі

Зовнішній вигляд рослини кімнатний гранат сорту Бейбі нагадує кущ. Він зростає до 30-50 см заввишки. У рослини помітно 5-7 скелетних гілок.

Листя цього сорту подовжене, розташоване рівномірними групами. Квітки радують великим розміром (до 7 см), пофарбовані яскраво-червоним відтінком. Іноді квіти зібрані групами, що посилює декоративність екземпляра.

Для отримання плодів цього сорту необхідне штучне запилення. Для найкращого визрівання гранатиків рекомендується видалення зайвих зав'язей.

Тонкощі догляду за гранатом будинку

За кімнатним гранатом догляд у домашніх умовах не такий вже й складний. Це невибаглива рослина, яка не потребує багато уваги. Достатньо дотримання базових умов.

Освітлення

Організація відмінної освітленості – один з основних факторів успішного вирощування граната будинку. Його встановлюють на найсвітліше місце. У теплу пору року рослину можна виносити на відкрите повітря:

  • Балкон;
  • терасу;
  • Сад.

Якщо рослина молода, то привчати до пекучого сонця її треба поступово. Дорослі деревця за нестачі світла треба додатково «балувати» спеціальною лампою для рослин. Якщо світловий день триває менше половини доби, то гранат може скинути частину листя, припинити цвісти та плодоносити.

Температура

Для правильного догляду в кімнатних умовах не менш важливим фактором є температура навколишнього повітря. Середні комфортні значення для рослин: 25–30 °C. Квітка може винести середу до 15 ° C під час спокою. За більш низьких температур гранат ризикує загинути.

Якщо в кімнаті занадто жарко, то рослина може скинути листя та бутони. Гранату важлива як температура, а й рух повітря. Кімнату треба обов'язково провітрювати, але не допускати припливу холодного повітря прямо на рослину.

Умови поливу

Не менш важливо знати як поливати квітку. Він не зазнає зайвої вогкості, застій вологи в горщику. Полив виконують тільки після хорошого висихання верхнього шару грунту. Увага треба звернути й на якість рідини. Вона має бути м'якою, теплою.

Використовують відстояну водопровідну воду. Частіший і рясніший полив потрібно молодим рослинкам. Аналогічно надходять при виведенні дерева із зимового періоду спокою.

Під час цвітіння, плодоношення з поливом треба бути обережнішим. Гранат у природних умовах виростає у спекотному, посушливому кліматі. Якщо у важливий період збільшити полив, то рослина може скинути бутони чи плоди.

Вологість навколишнього середовища

У природі гранати ростуть у кліматі із середньою вологістю повітря. Домагатися надто сухого повітря не треба, але й нестримно обприскувати рослину ні до чого. Можна встановити поруч із горщиком ємність із водою.

При необхідності листя деревця протирають зволоженою губкою. Підвищену насиченість повітря знижують вологою за допомогою провітрювання приміщення. У цьому допускати протяги неприпустимо.

Добриво

В описі квітки завжди вказують на необхідність підживлення рослини. У період підготовки до цвітіння гранат вдячно відгукнеться на внесення азотно-фосфорних складів. При закладанні та дозріванні плодів краще скористатися калійними варіантами. Процедури проводять не частіше 2 разів на місяць.

Надмірна старанність загрожує відмовою рослини від цвітіння та плодоношення. Якщо плоди доведеться використовувати в їжу, то до вибору добрив ставляться особливо уважно. Підійдуть склади, призначені для плодово-ягідних культур.

Розмноження гранату

Кімнатний гранат чудово розмножується за допомогою насіння. Для посадки не підходять кісточки із стандартного покупного фрукта. У цьому випадку зросте велике дерево. Посадковий матеріал треба брати у знайомих квітникарів або купувати у квіткових магазинах.

Посадкою краще займатися навесні. Для початку насіння замочують, можна додатково стимулювати їхню схожість за допомогою спеціальних засобів. Після цього насіння висаджують у ґрунт. Коли у паростків з'являться перші листочки, їх можна пересадити.

Після формування 3 пар листків виконують прищипування, яке обмежить витягування рослини нагору. Розмноження гранатів будинку також виконують за допомогою живців. Це ефектніший спосіб. Процедуру краще проводити навесні. У цей час приживання висадок більш імовірна.

Кімнатний гранат – чудова декоративна рослина. Воно буде радувати не лише ефектним зовнішнім виглядом та тривалим гарним цвітінням, а й їстівними плодами.

Для догляду за рослиною не потрібні особливі знання чи зусилля. Достатньо забезпечити рослині відповідні умови. Воно віддячить за старання чудовими квітами та смачними плодами.

Фото кімнатного гранату