Лептоспермум (135 фото): догляд у домашніх умовах (полив, пересадка, підживлення)

Рекомендації щодо вирощування та пересадки кімнатної рослини лептоспермум у домашніх умовах. Пересадка, розмноження, полив, характерні риси рослини.

На фото Лептоспермум не схожий на класичне дерево, але він відноситься до його сімейства. Це скоріше кущ із яблуневим кольором.

З латинського перекладається, як тонконасінник. Назва характеризує форму насіння.

У літературі чи полиці у магазині лептосперумум називають “чайним деревом”. Ця назва тягнеться за ним із його батьківщини Нової Зеландії та Австралії. Моряки-першовідкривачі використовували ароматне листя як чайну заварку. Але найкраще лептоспермум виглядатиме у квартирі чи офісі, а не в чайнику.

Лептоспермум – це чагарник з вузькими і неприродно темно-зеленими, що переходять у бронзовий відтінок, листям на коричневій деревині. Рослинність складно назвати листям, це суцільно вузькі колючки-подібні листочки.

На темному тлі крони та листя особливо ефектно виглядають п'ятипелюсткові квітки, що покривають майже весь кущ. А аромат, що виділяється, здивує кого завгодно.

Як грамотно розташувати чагарник у квартирі

Переважно виділити місце, що провітрюється, що отримує розсіяне освітлення. Відмінно підійде вікно, що дивиться на південь чи на захід.

В описах квітки вказується кращий температурний режим. Весна-літо – 22-24С, осінь-зима – 5-11С. На кімнатну рослину позитивно впливає літнє вигулювання на балконі або саду. Взимку рослині краще відпочити в прохолодному місці, але освітлення не повинно зменшитися.

За допомогою штучного висвітлення можна вирішити цю проблему. Квітне рослина погано переносить різку зміну освітлення, переїзди вкрай небажані. Сильне освітлення може призвести до швидкої втрати вологи, як цього уникнути розповімо далі.

Особлива увага за поливом

Тому, як поливати квітку, впритул залежить її життя. Найменший недолік або посуха призведуть не тільки до опадіння листя, але й загибелі. Квіти лептоспермуму воліють теплу м'яку воду без вапна, можна пропущену через фільтр.

Для правильної циркуляції води в горщику необхідно на дно укладати дренажний шар. Крім поливу догляд у кімнатних умовах має на увазі регулярне зрошення. Водні процедури припиняються під час зимової сплячки.

Сильна сторона лептоспермуму

Неймовірну стійкість до шкідників та захворювань забезпечує високий вміст фітонцидів, як і в інших представників світових рослин.

Якщо все ж таки хтось із шкідників (павутинний кліщ, білокрилка, попелиця, повстя) закуситься на деревці, то можна використовувати магазинні препарати або домашній не міцний настій із зубчиків часнику.

Одного куща замало буде

Можна самостійно займатися розмноженням та вибрати один із двох способів.

Насіння. З запиленням проблем не буде, природа сама все зробить. Після опадіння кольору погляду відкриються тверді насіннєві коробочки, що визрівають протягом усього року.

Посівом насіння можна зайнятися будь-якої пори року. Тут головне гарний родючий ґрунт. Насіння не треба закопувати, достатньо покласти на вологий ґрунт, укритий пакетом або скло.

Коли з насіння з'являться паростки, можна трохи поглибити. Розсаду, що підросла, пересаджують в індивідуальну тару. Далі не забувайте поливати і чекати 5-6 років перших кольорів.

Живці заготовляють у липні-серпні. Вибирають восьми сантиметрові молоді відростки. Догляд за живцями в домашніх умовах вимагатиме певних зусиль. Але вони того варті. Розсаду садять у кислий вологий ґрунт, вкривають плівкою і провітрюють, Через місяць з'явиться нове коріння.

Стимулювати швидке зростання дозволить підживлення слабкими розчинами добрив кілька разів на місяць.

Регулярний догляд

Для вирощування в домашніх умовах знадобиться щорічна стрижка та обрізка лептоспермуму. Обрізати можна після завершення цвітіння. Цій процедурі піддаються гілки, що ростуть вглиб куща, сухі і сильно перерослі.

Рослина буде виглядати доглянутою, матиме гарну товсту крону. Любителі створювати композиції бонсай можуть поекспериментувати з рослиною лептоспермум. Запущена рослина може досягати 8 м-коду.

Ґрунт використовуйте пухкий, що включає пісок та торф. Крізь неї з легкістю просочиться вода і не застоюватиметься. При покупці готової суміші уточніть її кислотність, тому що лептоспермум віддає перевагу кислим грунтам.

Коли потрібна пересадка

Зайвий раз рослина краще не турбувати, тому що коренева система досить ніжна і коріння розташоване близько до поверхні. Поки стінки горщика дозволяють досить підсипати зверху свіжого розсипчастого грунту.

Якщо горщик став значно малий, застосовують спосіб перевалювання. Горщик кладуть на бік і акуратно виймають коріння разом із грудкою землі.

Правильний вибір у квітковому магазині

Щоб гроші були витрачені не дарма, а "чайне дерево" довго тішило кольором та ароматом, необхідно дуже ретельно підійти до вибору рослини. Як раніше було зазначено, квітка чутлива до нестачі води і відразу скидає листя. У квітнику має стояти зелена рослина із соковитим листям.

Бронзове забарвлення допускається, але листя залишається твердим і глянсовим. Наступний показник якості – це стан гілок. У молодої рослини вони відливають червоним кольором, за нестачі вологи — сірим кольором. Суху квітку не воскресити.

До домашніх умов добре пристосувалися такі види квітки

Лептоспермум волотистий — радуватиме невеликими, але частими білими та рожевими квітками. Кущ витягується до 5 м, якщо не підрізати.

Лептоспермум великоквітковий – Великі та ефектні квіти.

Лептоспермум круглолистий – міні дерево до 3-го заввишки з квітами середнього розміру. Відмінна риса – це квітки з махровими пелюстками.

Якщо дотриматися всіх вимог, то в домашніх умовах чагарник цвістиме з березня по червень і радуватиме запашним ароматом цілий рік. При особливому догляді та дотриманні всіх побажань кімнатної рослини, квітами здивує навіть узимку.

Для квітникарів-початківців перш за все звернути увагу на Лептоспермум при покупці, а недолік віконного освітлення можна компенсувати штучним.

Фото рослини Лептоспермум