Тамарінд: вирощування та догляд у домашніх умовах, фото, корисні та лікувальні властивості плодів

Покрокова інструкція, як вирощувати у домашніх умовах рослину Тамарінд. Багато фото, правила поливу, пересадка, розмноження, а також огляд корисних та лікувальних властивостей на людський організм.

Тамарінд – маловідома рослина, що походить з тропічної місцевості. Його відносять до сімейства Бобових. У відкритій місцевості росте понад 20 метрів висоти, в приміщенні ледве сягає одного метра. Фото Тамаринда говорить про те, що ця рослина відносять до класу рослин, що повільно ростуть. Їх листочки мають парну перисту складну структуру, у складі яких є близько 20 тонкошкірих листочків.

На гілках рослини Тамарінд формуються плоди у вигляді бобових, усередині яких розташовані кілька десятків насіння, щільно притиснутих один до одного. З давніх-давен відомо, що дане дерево зміцнило свій початок у східній частині Африки, поступово перемістивши своє буття по всій території тропіків.

Варто зауважити, що саме культивування землі допомогло такому швидкому поширенню та вкоріненню тамаринду.

Ця невибаглива, довговічна рослина не потребує особливого догляду в кімнатних умовах. Навіть наймолодший квітникар може впоратися з усіма пунктами догляду за рослиною. До речі, в домашніх умовах рослина видає цвітіння вкрай рідко, а отже, і плодоносити не стане.

Трохи незвичайного про рослину

Тамарінд має досить незвичну характеристику. Наприклад, те, що у нього їстівні плоди, мають великий попит як пряність на азіатській кухні. А на ринках східної Азії можна придбати продукт у будь-якому вигляді – сушеним, засоленим, в цукровій пудрі, або зовсім замороженим. Також відомий чимало важливий факт – за допомогою м'якоті плодів успішно очищають предмети, виготовлені з латуні.

Сама дерев'яна основа має високу міцність та щільність. У народі має назву "червоне дерево". За рахунок своїх властивостей широко застосовується у виробленні паркетної дошки, меблів, багатьох інтер'єрних елементів. Індія славиться своїми тінистими алеями, які вдалося зробити висадимо по узбіччям доріг тамарінду.

Опис з догляду будинку

Дуже часто трапляються випадки, коли рослину вирощують як компактну, декоративну домашню рослину. Також тримають для формування бонсай. Догляд у домашніх умовах, не створить клопоту навіть новачкові:

 1. Вологість повітря. Тут варто відзначити, що всі рослини люблять вологу, тому потрібно щодня зрошувати водою з пульверизатора.
 2. Температура повітря. Літній сезон – найкращий період для зростання деревця. Взимку потрібно стежити, щоб на стовпчику термометра не було нижче 10 градусів.
 3. Світло. Рослина дуже любить сонечко, тому краще його розміщувати на південній стороні ближче до вікна.
 4. Полив. За станом земляного покриву варто уважно спостерігати і в жодному разі не допускати пересихання ґрунту.
 5. Суміш для посадки. Вона має мати пухку, родючу структуру. Згодом до неї рекомендується додавати по трохи пісок.
 6. Добриво. Тамарінд дуже любить цю процедуру, і не змусить Вас чекати на віддачу. Для його повноцінного розвитку потрібно вносити один раз на тиждень підживлення. Взимку та восени не варто турбувати рослину.
 7. Ода про пересадку. Якщо молодий паросток потрібно пересадити – не заборонено за необхідності. Дорослу рослину рекомендують пересадити один раз на три роки.
 8. Розмноження. Унікальність цього в тому, що він готовий ділитися трьома способами – живцюванням, насіннєвим способом, отводками.
 9. Обрізання або оновлення. Як будь-яка інша рослина – обрізку рекомендовано робити ранньою весною. Зазвичай третина всієї довжини втечі коротшає на початку березня.

Відпочинок рослині

У такої незвичайної, екзотичної кімнатної рослини немає періоду повної зупинки життєвих процесів. Для того, щоб трохи сповільнити зростання, його виносять у прохолодне приміщення.

З чим можна зіткнутися

Відмирання коріння. Таке явище може статися з будь-якою рослиною без винятків. Причиною цього може стати застоювання води в ґрунті за низьких температур навколишнього середовища.

Зміна кольору листя та його опадання. Це можна помітити, якщо рослина поливати дуже мізерно, або в приміщенні, де живе рослина дуже сухе повітря.

Уповільнення зростання. Тамаринд потребує сонячного світла та своєчасного підживлення. Для виключення цієї проблеми варто розмістити рослину ближче до сонячних променів, регулярно вносити підживлення.

На замітку

Дуже часто на такому дереві люблять поселятися попелиця, щитівка, павутинні кліщі та борошнисті черви. При виявленні подібних явищ можна обробити рослину настоєм полину.

Смакові якості плодів рослини

Зрілий фрукт насичений кисленькими нотками смакової гами, трохи нагадуючи суміш кураги з чорносливом. Місцеві жителі вміють використовувати навіть недозрілі плоди – вони їх застосовують як лимон або лайм. М'якуш багатий на пектин, який відомий як загусник. Тому його часто застосовують у більшості кондитерських галузей.

Корисні властивості.

Відзначають деякі основні корисні властивості для організму людини:

 1. Відновлює мікрофлору ШКТ;
 2. Виступає антиоксидантом;
 3. Добре працює на гормональній панелі;
 4. Підвищує імунітет;
 5. Добре діє працювати серцево-судинної системи;
 6. Багатий на антимікробні та антиінфекційні властивості;
 7. Працює відновлення еритроцитів з допомогою великої кількості заліза.

Правила зберігання фруктів

Щоб не зникли всі корисні властивості продукту, варто його зберігати в прохолодному місці. У кімнатній температурі його властивості зникнуть не досягнувши трьох діб. Найкраще місце для зберігання – холодильник.

У такому середовищі фрукт може зберігати свої властивості до двох тижнів. А якщо є продукт у пресованих брикетах – це чудово! Адже в такому вигляді продукт може зберігатись у холодильнику кілька місяців.

Незважаючи на те, що виростити таку екзотичну рослину в домашніх умовах досить складно, варто лише подивитися хоч раз побачити будову квітки, і одразу стане ясно, навіщо було вкладено стільки зусиль. Адже при правильному підході з вирощування, паросток може з'явитися з насіння всього за 10 днів.

![](f iles/ ewx_4989.jpg )

Зверніть увагу

Для точного, швидкого проростання рослини, перед посадкою насіння тамаринду рекомендується трохи пошкребти наждаком. У землю посадити насіння не більше ніж на 1 сантиметр у глибину, злегка притрусивши зверху ґрунтом.

Фото рослини тамаринд