Табернемонтана: догляд за рослиною в домашніх умовах, полив, підживлення, цвітіння, види

Особливості правильного догляду за кімнатною рослиною табернемонтану. Багато фото квітки, як і коли поливати, види, розмноження, пересадка, цікаві факти про походження квітки.

Рослина Табернемонтана або Креп Жасмін – це ароматний чагарник, що походить з Індії та Південно-Східної Азії. Його природний ареал простягається від передгір'я Гімалаїв на південь до Вишакхапатнама, в Бенгальській затоці, і на схід через Бангладеш та М'янму (Бірма) до південного Китаю.

Опис рослини

Креп-жасмин, привабливий чагарник, зазвичай зростає до 4-5 метрів заввишки. Однак він також може вирости в невелике дерево з тонким вигнутим стеблом при утриманні та догляді в домашніх умовах.

При описі квітки його часто порівнюють із гарним чагарником, суцвіття якого нагадують бутони та квіти гарденії. Креп-жасмин цвіте навесні, але іноді суцвіття можуть з'являтися протягом усього року.

Воскові суцвіття є білі п'ятипелюсткові «вертушки», які збираються невеликими гронами на кінцях стебел. Кора сіра з коричневим відтінком, зморшкувата. Як і багато представників сімейства олеандрів, стебла при розриві витікають молочний латекс.

Листя овальне, від 8 до 15 см у довжину, темне, глянсово-зелене, з помітними прожилками та шкірястою текстурою. Вони розташовуються попарно на кінцях гілок і залишаються на рослині будь-якої пори року.

Опис квітки

Квіти Табернемонтани трубчастої форми, близько 4 см у діаметрі, з п'ятьма білими восковими пелюстками у вигляді шпильки. Сідають поодинці або невеликими групами в саду чи вдома, цвітуть з весни до осені.

Незважаючи на те, що вони мають солодкий аромат, ними потрібно насолоджуватися у вечірній час, оскільки аромат швидко випаровується в спекотний день. Найкраще вони демонструють свою красу вночі, особливо в місячні ночі, через воскові пелюстки, що надають квітам таємничого світла.

Плоди рідкісні, але при правильному догляді за рослиною можуть з'явитися вигнуті, ребристі, циліндричні стручки насіння до 7 см завдовжки. Вони виростають парами і мають усередині від трьох до шести маленького насіння, укладеного в м'ясисту помаранчеву або яскраво-червону м'якоть.

Природні умови

Креп-Жасмин зазвичай вирощують у садах через його ефектні, солодко-ароматні квіти, блискуче зелене листя і красиву форму, яка з його слабогіллястістю дозволяє вирощувати його як загорожу. Це вважається священною рослиною в Індії, а квіти приносять під час церемоній в храмах індуїстів.

У диких умовах чагарник росте в:

  • помірно вологих та вологих
  • субтропічних та тропічних
  • низинних та середньогірських кліматичних умовах

Як правило, у безморозних районах з річним мінімумом від 16 до 25°C, річним максимумом від 25 до 37°C, річною кількістю опадів від 800 до 2500 мм.

Як виростити вдома

Нові рослини зазвичай висаджують з живців або з використанням методів повітряного відведення (циркуляції), оскільки насіння не завжди легко знайти або купити. Найкраще жасмин росте на багатих, вільно дренують глиняних, суглинках і піщаних грунтах, а також на кислих і слабокислих, зазвичай з pH від 4,5 до 6,5. Непогано цвіте в тіні, але найбільш рясним цвітінням на рослинах тішить при повному або частковому перебуванні на сонці.

Якщо створити відповідні умови для Табернемонтани, можна буде утримувати його як кімнатну рослину.

Обрізка необхідна для збереження компактнішої форми, щоб утримувати його в домашніх умовах.

Ці рослини добре почуваються у вологому, добре дренованому грунті, але після укорінення добре ростуть при мінімальній кількості води. Рослини найкраще живуть у кислому ґрунті; коли вони посаджені на більш лужні ґрунти, їм потрібні добрива для досягнення найкращих результатів у своєму зростанні та розвитку.

Пам'ятаючи про це, креп-жасмин краще садити подалі від бетону, тому що ґрунт навколо бетону зазвичай більш лужний. Поливати квітку варто раз на 3-5 днів, коли 1-2 см ґрунту вже повністю просохнуть.

На здоров'я Табернемонтани не впливають комахи, хвороби або нематоди, тому можна розраховувати на те, що цей кущ радуватиме своїх господарів довгі роки і легко зростатиме в домашніх умовах.

Користь для здоров'я

Деревина ароматна та пряна, і її іноді спалюють як замінник ладану в деяких частинах свого природного зростання.

У традиційній індійській або аюрведичній медицині сік з квіткових бутонів змішують з маслом і наносять на шкіру для лікування запалення та зовнішньо на очі як лікування від офтальмії або запалення очей.

Цікаві факти

Принаймні в кількох довідкових публікаціях він зареєстрований як «вислизаючий» від культивування, він навряд чи стане серйозним бур'яном через його слабкі здібності до плодоношення та посіву.

При поломці стебло виділяє токсичний молочний латекс. Однак у запропонованих кількостях частини рослини використовуються для лікування різних недуг. Корінь використовується для лікування гіпертонії, головного болю, корости та зубного болю. Коріння, листя та квіти використовуються для лікування отруєнь зміями та скорпіонами.

Немедичне використання включає використання деревини як пахощів і парфумів або використання м'якоті навколо насіння для виготовлення червоних барвників. При неправильному використанні всі частини рослини є отруйними.

Вважається, що коріння особливо містить отрута, але його вплив на людей і свійських тварин невідомо.

В Індії кора кореня та стебла цього виду використовується в народній медицині для лікування ран, а також укусів змій та укусів багатоніжок. Кора також вважається в Індії ліками, які можуть викликати делірій, тобто надавати психоактивну дію.

На Шрі-Ланці вважається «забороненим плодом» і входить до тієї ж народної таксономічної категорії і описана як отруйна рослина. Мусульмани називають цей плід «забороненим плодом Едемського саду», а європейці, які живуть у Шрі-Ланці, називають його «яблуком Єви». Кажуть, що насіння має сильну наркотичну і галюциногенну дію.

Адаптуючись до різного ґрунту та рівня вологості, рослина відрізняється своєю красою та елегантністю квітів. Його нескладно виростити та утримувати в кімнатних умовах.

Фото рослини Табернемонтану