Альбіція (110 фото): інструкція з догляду в домашніх умовах, особливості вирощування та пересадки

Детальний огляд з фото та описом усіх етапів правильного догляду за рослиною альбіція. Багато цікавих фактів, правила поливу, як підгодувати, як пересаджувати в домашніх умовах.

Одними з найкрасивіших кімнатних рослин є альбіції. Вони ефектно виглядають у будь-якому інтер'єрі і додають квартирі або будинку особливий затишок. До того ж, їх досить легко доглядати, адже вони практично не схильні до хвороб, не вибагливі до умов, а також довгий час тішать своїм цвітіння.

З кожним роком рослинники та селекціонери виводять все більше і більше нових видів та сортів альбіції, які не перестають дивувати та захоплювати любителів квітів.

Але навіть попри простоту рослини, альбіція має особливості догляду, у яких треба розібратися. І наша стаття у цьому допоможе.

Що робити після покупки?

Просто принести альбіцію додому, поставити та поливати не вийде. Так вона може загинути. І забувати про неї на кілька днів після покупки також не варто. У магазині альбіцію доглядали, вона ніби «звикла» до цього. Тому не можна зменшувати темп і думати, що якщо залишити її на якийсь час без догляду, то нічого не станеться.

Перше, що потрібно зробити вдома після покупки альбіції – це зняти з неї упаковку, захисну плівку та інше, що перекриває доступ кисню та повітря в цілому рослині.

Далі потрібно не робити фото альбіції, яким би красивим він не був, а потрібно видалити секатором засохлі гілки та листочки. Справа в тому, що вони виросли тільки завдяки великій кількості добрив, і в кімнатних умовах, навіть за належного догляду, вони більше не зростатимуть.

Ну і, звичайно ж, потрібно обробити рослину препаратом від хвороб та шкідників як профілактику, щоб запобігти розвитку інфекційних та грибкових захворювань.

Види

Альбіція має не дуже великий спектр сортів, але кожен може вибрати той, який йому до душі. Але що робити, якщо людина замовляє насіння в онлайн магазинах і гадки не має, як виглядає той чи інший сорт? Саме для цього в нашій статті є опис сортів цієї прекрасної квітки.

Альбіція ленкоранська

Її квіти пухнасті та рожеві, м'які навпомацки, часто їх називають шовковими. У дикій природі цей вид може зростати до десяти метрів заввишки, а за належного догляду в домашніх умовах він досягне двох метрів, що дуже прийнятно для квартири чи будинку.

Квіти мають приємний аромат, листя дрібне, зелене, матове на задній поверхні.

Альбіція пучкоквіткова

Цей вид зростає розмірами до чотирьох метрів, але у квартирі, при вирощуванні у певних техніках (бонсай, наприклад), альбіція буде невисокою. Квіти більш витягнуті та зібрані у суцвіття. Листя має таке ж забарвлення, як у попереднього вигляду, але розмірами набагато менше.

Альбіція амара

Цей вид зростає розмірами до п'яти метрів, але у квартирі, при вирощуванні у певних техніках (бонсай, наприклад), альбіція буде невисокою, як і в попередньому випадку. Квіти пухнасті, мають приємний аромат, також зібрані в невеликі суцвіття, пофарбовані в оранжевий колір.

Альбіція саман

Найбільший вид з усіх може мати розміри до 20 метрів, тому в домашніх умовах догляд буде важким. Гілки дуже тонкі. Листя пофарбоване в зелений колір, широке і велике. Квіти невеликі, забарвлені у рожевий колір та мають приємний аромат.

Догляд

Догляд це не тільки про те, як поливати квітку. Він включає величезний комплекс заходів. Як уже говорилося, з усіх кімнатних квітів альбіція — одна з найвибагливіших. Тому догляд за нею в домашніх умовах вимагає не дуже важких, але важливих заходів.

Альбіції не потрібний простір, тому її можна поставити на підвіконня або на підлогу поряд з іншими рослинами. Також на альбіцію має потрапляти багато світла, щоб вона активно зростала. Але при цьому сонце не повинно бути надто яскравим чи спекотним, тому за альбіцією завжди потрібно стежити, щоб вона не згоріла.

Влітку найкращим рішенням повісити над рослиною невелику фіранку чи шторку. Взимку варто відсунути альбіцію від батарей, а повітря в кімнаті постійно зволожувати. Для рівномірного зростання альбіцію можна періодично повертати до сонця різними сторонами.

Температура в кімнаті повинна коливатися від 20 до 27 градусів, а приміщення має періодично провітрюватись.

Поливати альбіцію потрібно в міру підсихання ґрунту нагорі, а в спеку ще потрібно обприскувати вранці і ввечері. Воду не можна використовувати теплу чи холодну, вона обов'язково має відстоятися та нагрітися до кімнатної температури. Також не рекомендується залишати воду у піддоні, її потрібно зливати.

Восени-взимку можна скоротити кількість поливів, а також можна поливати через піддон, щоб зволожувати землю в горщику.

Під час активного зростання альбіцію обов'язково потрібно удобрювати та обробляти від хвороб. Кошти для цього можна знайти в квіткових магазинах, найкраще перед покупкою порадитись з консультантом або почитати відгуки в інтернеті.

Саме через таку простоту, з усіх кольорів альбіція є одним із найпростіших для догляду в кімнатних умовах.

Спокій

Після активного росту, зазвичай восени-взимку, рослина впадає у сплячку. У цей час листя альбіції жовтіє і опадає, квітів і зовсім немає. Саме тому в цей період не рекомендується його рясно поливати.

Найкраще залишити альбіцію в прохолодному приміщенні та здійснювати зволоження ґрунту рідко та через піддон, щоб вона зовсім не засохла. Під кінець зими альбіцію потрібно поступово повертати до кімнати, але не відразу, а повільно збільшуючи температуру, в якій вона знаходиться.

Пересадка

Пересадка альбіції повинна проводитися або щорічно або раз на два роки. Горщик має бути більшим за попередній, тому що альбіція росте і їй потрібен простір. Горщик обов'язково має бути керамічним. Пересаджувати потрібно з обережністю, щоб не пошкодити коріння рослини.

Під грунт найкраще насипатиме дренаж, а в грунт додати добрива. Але перед цим потрібно подивитися на упаковку від ґрунту, адже іноді в магазинах продаються готові суміші землі з добривами, тому перед покупкою потрібно приділити цьому увагу.

Перед пересадкою потрібно обов'язково обрізати сухі та непотрібні гілки, а також пожовкле і зав'яле листя, тому що вони тільки заважатимуть рослині розвиватися.

Фото Альбіції