Папайя в домашніх умовах: догляд та вирощування своїми руками, інструкція.

Вчимося вирощувати папайя в домашніх умовах разом. Інструкція з описом всіх етапів догляду, посадка, вирощування, пересадка, як і коли поливати, фото, цікаві факти та особливості екзотичної рослини.

Чимось нагадує ягоди суниці та дині. Листя схоже на кленові, папайя росте чудово вдома, а кімнатну рослину можна поставити в будь-якій кімнаті. Довжина рослини сягає від 3 до 5 метрів. Вдома потрібно регулярно обрізати її, адже папайя може давати багато бічних пагонів.

Радять висаджувати папаю в горщик, призначений для квітів, що мають невеликий об'єм, це потрібно для обмеження зростання. Цей прийом успішний, він не дає рослині досягати висоти більше 2 м. За добрих умов папайя може дожити до 20 років.

Догляд

При догляді в домашніх умовах потрібно знати 5 основних факторів, знання їх допоможе уникнути помилок під час догляду.

![](f iles/ ewx_4367.jpg )

Світло та місце розташування

Місце розташування горщика має бути теплим, не повинно бути протягів. Необхідно провітрювати, але взимку слід уважно стежити за повітрям у приміщеннях, щоб не нашкодити їй.

Опіки у більшості рослин викликані яскравим сонцем, але у цієї рослини опік може бути викликаний протягом узимку. Листя може сильно зав'яти, якщо через невеликий проміжок часу на них потрапить холодне повітря.

Температура

Папайя родом із тропіків, зараз широко поширилася по всьому світу і тому пристосувалася після закінчення часу до різного клімату. Важливо утримувати та вирощувати в домашніх умовах за певної температури, вона не перевищує позначку в нуль градусів на самому градуснику.

Якщо відбувається зниження температури, потрібно вжити заходів, щоб рослина не загинула і не допускати температури нижче 1 градусів холоду.

Полив

Коренева система цієї рослини передбачає стежити за тим, щоб грунт не був сухою навесні і по другий місяць осені. Коріння потребує постійного зволоження, але без великої кількості води, якою поливають. Скорочують полив узимку, щоб уникнути кореневої гнилі.

Взимку, у період сильних морозів, коренева система папайї працює негаразд, як і обсяг вологи, з якою регулярно відбувається полив, може нашкодити.

Коли спокій у рослини, не потрібно поливати квітку, адже вона має здатність затримувати вологу і в цей час рослина витримує пересушування грунту. Скидання листя у прохолодний час, це норма для папайї, не варто хвилюватися з цього приводу.

Підживлення

Папайє потрібне для її правильного та швидкого зростання навесні та влітку повноцінне харчування, яке включає в себе удобрювати її. Добрива радять вносити в ґрунт 2р на місяць до настання осені, не варто забувати про обприскування, що теж принесе користь. Восени та взимку папайя не потрібно проводити підживлення.

Збір врожаю

Варто тримати при собі самостійний плід або це може бути 2 рослини чоловічої та жіночої особини, коли вони одночасно цвітуть, вони можуть запилити в кімнаті. Різні особини приносять плоди рідко.

Плоди дозрівають на кінець літа, початок осені. Потрібно акуратно збирати врожай, ні в якому разі, не поспішати, щоб плоди рослини повністю дозріли і їхній сік, він є отруйним, набув водянистої структури і у нього зникли властивості, небезпечні для людини.

Розмноження

Як і у більшості різновидів зелених рослин і не тільки, розмноження відбувається двома способами – насінням або живцями. Розглянемо кожен із двох.

Розмноження насінням

Почати висівати насіння потрібно з контейнера, в ньому повинен заздалегідь покладений мох, також можна використовувати рихлий грунт, який за своїми властивостями добре проводить воду і повітря, потрібно помістити насіння на маленьку глибину до 5 мм.

Потім ставиться контейнер у приміщення, температура має триматися від +25 до +28 градусів. За тиждень і трохи більше з'являються перші сіянці. Повільне пророщування насіння припиняється через холоди.

Насіння добре сходить, через кілька років, якщо правильно зберігати, тобто розташовувати в щільно закритій ємностях.

Розмноження живцями

Використовуються нечасто, ніж перший. Цей спосіб характеризується так: зрізаються живці від рослини, кут повинен дорівнювати 45 градусів, діаметр = 1,5 см, довжина = від 10 до 12 см. Листок обрізається повністю, крім кількох листочків нагорі живця.

Висушують протягом семи днів нижньої частини, де зрізали, після присипають деревним вугіллям (товчений) і розміщують у розчині біостимулятора, він сприяє зростанню коренів.

Потрібно дотримуватися наступних показників для цього способу розмноження – температура повинна бути на високому рівні, світло має бути не тьмяним, бажано налаштовувати яскраве світло, вологість повинна залишатися високою, субстрат краще набувати якісного.

Посадка робиться від 2 до 3 см в грунт, потім необхідно добре полити. Такі ж умови, як у теплиці, можна створити із пластикової пляшки. Об'єм ємності має бути невеликим. Пересадку проводити в ємність більше за розміром.

Шкідники

Павутинний кліщ, його можна зустріти на рослинах, вирощених у кімнатних умовах, сприяє цьому сухе повітря у приміщеннях та низький рівень вологості. Необхідно зробити таке: крону щодня обприскувати холодною водою. Допомагають препарати натурального походження, вони виробляються боротьби з комахами.

Коренева гнилизна виникає через порушення правил догляду в зимовий період. Якщо температура становить нижче 15 градусів та поливають холодною водою, це може призвести до того, що рослина загине.

Застосування у випічці

Папаю можна вирощувати і доглядати в кімнатних умовах, але це не є єдиним плюсом, її можна застосовувати і у випічці.

Папайю їдять у сирому вигляді, її плоди придатні для цього, але мало хто знає, що незрілі плоди використовують у приготуванні рагу та запікають у духовці, додавши інші овочі. Стиглі плоди можуть стати в нагоді для начинки в пиріг або їх додають в коктейлі, желе.

Посадка насіння

Перед посадкою потрібно переконатися, що у вас є торф'яні горщики, плівка, самі насіння і ви вибрали місце де стоятиме рослина. Вам потрібно зробити дезінфекцію ґрунту, потім такий ґрунт потрібно покласти в горщики, утворити отвори глибиною від трьох до п'яти см і покласти туди насіння. Потім добре поливають теплою водою, зверху кладуть плівку і ставлять на вікно, яке виходить по можливості на південь або південний схід.

Фото папайя в домашніх умовах