Брунфельсія (150 фото квітки): догляд та вирощування в домашніх умовах

Інструкція для початківців, з повним описом всіх етапів правильного догляду за кімнатною рослиною брунфельсія. Багато фото, полив, пересадка, розмноження, пересадка, цікаві факти та особливості.

Тропічна культура, яка була успішно «одомашнена» – рослина Брунфельсія, відноситься до сімейства пасльонових. Дуже поширена Брунфельсія у лісах Америки, на Ямайці, Карибах, Кубі.

Рослина можна віднести до ряду екзотичних, тому вирощування в домашніх умовах потребує особливого підходу. Крім створення необхідного середовища, Брунфельсію важливо правильно утримувати, пам'ятаючи, що вона відноситься до ряду отруйних квіток.

Трохи історії

За фото Брунфельсії варто оцінити всю красу та незвичайність цієї квітки. Невипадково відомий вчений Карл Лінней поширив рослину в Європі. Сьогодні Брунфельсію вирощують у всьому світі.

Однак важливо знати, що витяжки зі стебла квітки мають психотропний вплив на організм людини. Не випадково тиманські шамани і зараз вважають цю культуру чудодійною.

Особливості Брунфельсії

Квіти її випромінюють вишуканий, дуже тонкий аромат. Деякі навіть дуже дорогі парфуми поступаються Брунфельсії за якістю запаху. У природі квіти Брунфельсії вростають до 3 метрів. Саме зростання продовжується досить повільно.

Кімнатна рослина може витягнутися у висоту не більше, ніж на півметра, що пов'язано з умовами утримання та кліматом. Листя Брунфельсії довгі. Їхній колір частіше темно-зелений, матовий. Квітки можуть бути ліловими, білими, рожевими. Нерідко вони змінюють забарвлення з цвітіння на цвітіння.

Брунфельсія дуже примхлива, вирощувати її непросто. Але, незважаючи на це, вона стала улюбленою культурою великої кількості квітникарів. Нерідко Брунфельсія затьмарює фіалки і зараз на піку популярності.

Основні умови комфорту для Брунфельсії

Догляд за Брунфельсією у кімнатних умовах передбачає правильне розташування квітки. Оскільки її стебла високорослі, Брунфельсії потрібно чимало вільного простору.

Влітку її бажано виносити на веранду або виставляти на балкон. Деякі квіткарі вивозять квітку на дачі. У спеку рослині потрібно рясне обприскування і навіть полив може бути при цьому помірним.

Взимку Брунфельсія зазнає і темряви, і нестачі освітлення, але недовго. Бажано поставити її під штучне освітлення, щоб вона не зав'яла та не захворіла. Влітку не можна допускати, щоб на Брунфельсію потрапляли прямі сонячні промені. Вони обпалять листя, що призведе до загибелі рослини.

Варто пам'ятати, що Брунфельсія – тропічна культура. Навіть в описі квітки ботаніки згадують його теплолюбність, але примхливість і нелюбов до відкритого сонця.

Особливості Брунфельсії

Кожен, хто вирішив культивувати цю рослину, повинен пам'ятати, що вона відноситься до ряду отруйних. Важливо уникати потрапляння соку Брунфельсії на шкіру. При догляді в домашніх умовах бажано не допускати контакту тварин та птахів з листочками та стеблами рослини.

Різновиди Брунфельсії

Їх досить багато, але найпоширеніші при кімнатному змісті:

  1. Американка.
  2. Австралійська.
  3. Малоквіткова.

Вони різняться за формами листочків та розмірами самих рослин. Для будь-якого виду Брунфельсії характерні овальні квіточки, що трохи нагадують фіалки. Загалом на вигляд Брунфельсія кущоподібна, і досить масивна.

Полив Брунфельсії

Говорячи про те, як поливати квітку, фахівці стверджують, що робити це необхідно регулярно. При цьому важливо застосовувати воду не з-під крана, а дощову або на крайній випадок очищену у фільтрі. Бажано підкисляти воду лимонною кислотою, щоб забезпечити Брунфельсії оптимальне середовище.

Коли рослина зацвіте, поливати її необхідно вдвічі частіше. Решту часу робити це досить раз на тиждень. Якщо вода в піддоні застоюється, її необхідно якнайшвидше видаляти. Інакше коріння Брунфельсії почне гнити, від чого рослина хворітиме.

Не можна допускати пересихання ґрунту. Як тільки верхній шар землі в горщику підсох, квітку слід трохи полити. Упевнитися в тому, що квітці потрібна волога, можна опустивши палець у ґрунт і оцінивши його сухість. Якщо грунт просох на 2-3 см, настав час насичувати його вагою.

Температура, за якої Брунфельсія почувається королевою


Взимку їй достатньо +13, +15 градусів, влітку Брунфельсія витримає до +25, +28 градусів. Восени, щоб рослина не пропала, бажано утримувати її за температури +10, +14 градусів

. Різко змінювати температуру не можна, як і припускати, щоб Брунфельсія знаходилася на протягу. Крім того, культура не зазнає інтенсивного тепла, що походить від радіаторів опалення.

Чи потрібно удобрювати Брунфельсію

Зрозуміло, щоб квітка росла і пахла, їй необхідне підживлення. Удобрювати Брунфельсію слід цілий рік, але в міру. Взимку менше, влітку – інтенсивніше. Навіть у період цвітіння важливо вносити добрива кожні 2-3 тижні. Для цього підійдуть комплексні композиції для кімнатних квітів, але не універсальні суміші.

Обрізка

Якщо Брунфельсія розрослася, її слід обрізати до раціональних розмірів. Компактний кущ виглядає красиво та естетично. Обрізання проводять узимку – у лютому, використовуючи гострі садові ножиці.

Пересадка Брунфельсії

Робити це слід лише після періоду цвітіння. Брунфельсії потрібен пухкий, багатий перегноєм грунт. Грунт складається з рівних частин листової та садової землі, а також частини річкового піску. Бажано додати трохи торфу.

Горщик потрібен середніх розмірів, невисокий, з отворами дренажу. На дно укладається керамзит, потім засипається ґрунт.

Розмноження Брунфельсії

Насінням ця квітка розмножується рідко. Найчастіше все відбувається за допомогою живцювання. Обрізаються верхні пагони Брунфельсії та ставляться у воду. Коріння вийдуть приблизно за кілька тижнів. Потрібно тримати живці у світлому меті, але не на відкритому сонці. Рослини з корінцями слід пересаджувати окремі ємності.

Фото рослини брунфельсія