Псевдоерантемум (120 фото): догляд та вирощування кімнатної квітки, полив, пересадка, розмноження

Покрокова інструкція з фото та описом, як вирощувати та доглядати за кімнатною рослиною псевдоерантемум. Правила поливу, підживлення, вибір ґрунту, пересадка, вибір горщика, розмноження, а також багато цікавих фактів про походження рослини.

Рослина Псевдоерантемум – досить незвичайна та красива. Ось тільки догляд за ним не такий простий, як здається на перший погляд. Псевдоерантемуми великі, вимагають більше місця, ніж звичайні квіти. Щоб виростити цього вибагливого красеня, знадобиться не лише досвід, а й специфічні знання.

Опис Псевдоерантемуму

Велика тропічна рослина із сімейства Акантових. По фото Псевдоерантемуму можна оцінити велике овальне темно-зелене листя. Археологи кажуть, що це одна з найдавніших культур, яка радувала представників грецької та римської цивілізацій.

Кущ належить до роду вічнозелених, висотою до сотні сантиметрів. Щороку квіти Псевдоерантемум можуть додавати у зростанні до 15 см. Проте добитися цвітіння при вирощуванні в домашніх умовах практично неможливо.

Але якщо це вдається, око радують рожеві, бузкові або білі суцвіття з неперевершеними переходами тонів, буквально фарфорового вигляду. На квітках красуються темні цятки, які роблять їх схожими на орхідеї. Однак у Псевдоерантемуму квітки дрібні та дуже насичені.

Фахівці заявляють, що Псевдоерантемум і без цвітіння вигідно відрізняє кімнатний дендрарій. Яскраве красиве листя округлої форми виглядає неперевершено та унікально.

Види псевдоерантемуму

У описі квіток Псевдоерантемуму вчені розрізняють кілька типів. Зокрема. У природі зростає більше сотні видів цієї культури. Однак у домашніх умовах культивуються лише 4 з них.

Псевдоерантемум Каррутерса

Це базовий вигляд, який найпоширеніший як кімнатний. Висота куща досягає понад метр. Листя округле і трохи загострене. На поверхні пластин найчастіше красуються химерні унікальні візерунки.

Крім того, на листі часто можна бачити рожеві або білі цятки. Якщо освітлення достатньо, квітка покаже себе у всій красі, виразивши себе у пурпуровому кольорі.

Псевдоерантемум довгоквітковий

Виростає трохи більше півметра. Відрізняється від інших видів тим, що по краю листя є невеликі виїмки. Листя пофарбоване в темно-зелений тон, але зі зворотного боку має світло-оливковий або білястий відтінок.

Псевдоерантемум щетинисто-чашечковий

Володар глянсового типу листя. Цвіте білими орхідеями. На листі візерунків практично немає, що й відрізняє цей тип від інших видів псевдоерантемуму.

Псевдоерантемум К'ю

Псевдоерантемум К'ю відрізняється листям шоколадного відтінку. У нижній частині листя світло-зелене. Рослина розростається до метра і тішить око рожевими або фіолетовими квітами.

Загалом різновиди Псевдоерантемуму не різняться між собою. Їх поєднує форма листя, розміри та загальний вигляд рослини.

Догляд за Псевдоерантемумом

Догляд у домашніх умовах за Псевдоерантемумом непростий і підвладний лише досвідченим квітникарам. Культура настільки примхлива, що найменша помилка може призвести до загибелі рослини. Вибагливість пов'язана з тропічним походженням Псевдоерантемуму та любов'ю до особливого клімату.

Складне зміст полягає у ретельному догляді в кімнатних умовах. Необхідно не тільки правильно поливати і удобрювати цю квітку, але і вчасно зрізати зайві пагони, знайти правильний момент для пересадки Псевдоерантемуму.

Освітлення для примхливого та гарного

Воно має бути яскравим, але м'яко розсіяним. Ця кімнатна рослина важливо захищати від попадання на її листя прямих сонячних променів, інакше опіки зашкодять декору листя і призведуть до того, що рослина пов'яне.

Відмінне рішення – лампа денного світла. Її можна застосовувати не лише взимку, а й улітку. Псевдоерантемум можна розміщувати ближче до вікна, але не на підвіконні.

Фахівці радять придбати для освітлення зони проживання даної квітки фітолампи. Це коштуватиме дорожче, але рослина почуватиметься набагато комфортніше.

Найбільш складний час за освітленістю – зима. Саме в холодний період на допомогу прийдуть штучні освітлювальні прилади, щоб зберегти гідний зовнішній вигляд і здоров'я Псевдоерантемуму.

Температурний режим для Псевдоерантемуму

Найбільш комфортна температура – +22, +25 градусів. Якщо в кімнаті буде нижче +16 градусів, Псевдоерантемум загине за лічені дні. Восени та взимку він здатний витримати близько +20 градусів, але не нижче.

Не можна піддавати рослину різким перепадам температури, важливо берегти від протягів, особливо у холодний період. Інакше Псевдоерантемум скине листя і накаже довго жити.

Як поливати і яку вологість повітря підтримувати

Псевдоерантемум дуже любить воду. Тому на питання про те, як поливати квітку, фахівці сміливо відповідають: не заливати, але й не допускати нестачі вологи. Важливо також регулярно проводити рясне обприскування листків та очищення їх від пилу. Як тільки ґрунт у горщику просох, сміливо слід проводити полив Псевдоерантемуму.

Важливо не допускати застою вологи біля коріння, щоб вони не почали гнити і псуватися. Проте фахівці більше звертають увагу на недопущення пересихання рослини.

Що температура повітря, тим частіше можна поливати Псевдоерантемум. Взимку полив слід трохи скоротити, але обприскування потрібно продовжувати. Бажано уважно спостерігати за станом Псевдоерантемуму та оцінювати, коли та скільки його потрібно насичувати вологою.

Але квіткарі не вітають заливання ґрунту до стану болота. Це може призвести до загнивання кореневої системи та загибелі і без того надзвичайно вибагливого псевдоерантемуму. Вологість у кімнаті має досягати не менше 70%.

Розмноження рослини

Насінням Псевдоерантемуми практично не розмножуються. Робиться це переважно живцями. У весняний період слід провести обрізання і найбільші відростки поставити у воду. Через пару тижнів вони пустять коріння і можна садити в ґрунт.

Фото рослини Псевдоерантемум