Китайська троянда (Гібіскус): фото, інструкція з догляду, пересадка, розмноження, цвітіння, цікаві факти, прикмети

Прикмети можна містити Китайську троянду вдома. Інструкція з догляду, правила вирощування та поливу, підживлення, пересадка, як і коли поливати, цікаві факти про квітку.

Китайська троянда або друга назва – гібіскус. Ця рослина вважається декоративною і дуже добре підходить для вирощування в домашніх умовах.

При правильному догляді та перетримуванні всіх норм рослина може радувати своїм здоровим виглядом і барвистим цвітінням не один десяток років.

Загальні риси китайської троянди

Китайська троянда вважається деревоподібним чагарником і при догляді в кімнатних умовах зростає приблизно 2 м заввишки. Цвіте рослина великими одиночними квітками, які можуть бути червоного, білого, оранжевого та іншого кольору.

Як правило, кожна квітка радує 1-2 доби, потім поступово усихає, але при належному догляді загальний період цвітіння може бути з початку весни і до пізньої осені.

Дана рослина ділиться більш ніж на 500 сортів, кожен з них по своєму красивий і має певні вимоги догляду, тому опис квітки може відрізнятися. Є сорти, які вважаються не лише декоративними, а й можуть бути використані у косметології, медицині, продуктах.

Нюанси у догляді за гібіскусом

Догляд в домашніх умовах Китайської троянди повинен бути чітким, систематичним і звичайно ж правильним, тільки в такому разі рослина буде здоровою і вічнозеленою, радуватиме цвітіння довгі роки. Для здорового зростання Китайської троянди необхідно:

 1. Правильне місце розміщення з оптимальною температурою та вологістю повітря.
 2. Своєчасний полив та підживлення.
 3. Регулярне обрізання та пересадка рослини за нормами його віку.
 4. Досить велика кількість місця та гарний ґрунт.

Якщо дотримуватися всіх цих пунктів, то Китайська троянда не хворітиме, а ростиме здоровою і відповідно цвістиме і прикрашатиме інтер'єр.

Вимоги до місця розташування гібіскусу

Найкраще розмістити гібіскус в тому місці, де велика кількість розсіяного світла. Від прямих теплих сонячних променів кімнатну рослину краще захистити, щоб не обпеклися листочки.

Гібіскус абсолютно не виносить найменших протягів, тому навіть на період провітрювання приміщення квітку краще віднести в іншу кімнату. Оптимальна температура повітря вважається +18-25 градусів Цельсія у літній період, а в зимову пору року допустима мінімальна температура +15 градусів Цельсія.

Дана рослина комфортно почувається при підвищеній вологості повітря. Необхідно систематично оббризкувати рослину, але не допускати попадання води на квітки, тому що вони можуть покритися плямами або швидше зав'янути.

Як поливати та удобрювати Китайську троянду

Так як кімнатна квітка Китайська троянда дуже добре росте в кімнаті з підвищеною вологістю повітря, то і полив потрібний рясний, але не дуже часто.

Перед тим, як поливати квітку бажано відстояти воду і дочекатися, щоб верхній шар ґрунту просох. В осінній та зимовий період кількість поливів трохи зменшується, завжди має бути кімнатна температура води.

Китайську троянду необхідно підгодовувати та удобрювати мінеральними комплексами. Фахівці рекомендують застосовувати добриво 2 рази на місяць у період із квітня по вересень.

Найкраще використовувати добрива в рідкому вигляді, у складі яких є залізо, мідь, азот. У зимовий період підживлення необхідно тільки в момент цвітіння, у складі добрива має бути фосфор і калій.

Перед тим, як розпочати обробку рослини добривами, необхідно її добре полити. Також флористи радять робити підживлення квітки у вечірній час доби.

Коли обрізати та пересаджувати гібіскус

Гібіскус вимагає своєчасного обрізання та пересадки, а саме після того, як рослина відцвіла коштувати обрізати всі пагони. З настанням весни всі пагони найкраще прищепити.

Коли пагони ростуть усередину куща або паралельно до основи рослини, то їх також необхідно обрізати. Як правило, у будь-який період року така декоративна рослина добре переносить обрізання.

До того моменту, поки рослині не виповниться 5 років, його необхідно 1 раз на рік пересаджувати, потім достатньо буде пересаджувати 1 раз кожний 3-4 роки. Найоптимальніший грунт для вирощування гібіскусу – суміш до складу якої входить пісок, листовий і перегнійний ґрунт.

Якщо рослина ще молода, то бажано додавати торф'яний ґрунт. Підходящий момент для пересадки Китайської троянди – весна.

План дій пересадки гібіскусу:

 • Простерилізувати квітковий горщик.
 • Підготувати ґрунт.
 • Вийняти рослину з горщика прямий з ґрунтом, тільки злегка його потрусити.
 • Якщо є гниле коріння, то їх потрібно видалити.
 • Встановити рослину в новий квітковий горщик по центру і присипати ґрунтом, іноді трусити і легенько утрамбувати шар.
 • Рясно полити і оббризкати рослину.
 • Помістити рослину на його колишнє місце.

Варто зазначити, що після пересадки не можна переміщувати рослину на нове місце.

Способи розмноження гібіскусу

Як правило, гібіскус розмножують декількома способами:

 • За допомогою насіння – найкращий варіант для посіву в зимовий період часу. Попередньо насіння китайської троянди потрібно добре вимочити у розчині. Рослина вирощена таким методом починає цвісти через 2-3 роки;
 • За рахунок живців – найпростіший і найлегший спосіб вирощування даної рослини і починає цвісти через 1 рік. Таким методом садити гібіскус найкраще в осінній місяць.

Проблеми та хвороби гібіскусу

Фото Китайської троянди привертає увагу своїми соковитими зеленими листочками та великими барвистими квітами. Але при неправильному догляді, ця рослина може захворіти і втратити всі свої привабливі риси.

Найпоширеніші хвороби та проблеми гібіскусу:

 • Опад бутонів – відбувається недостатньому поливі, низькій температурі повітря;
 • сохнуть і загортаються листочки – сильно сухе повітря;
 • Поява жовтого листя – відбувається при поливі поганою водою або при низькій температурі повітря;
 • На листочках рожевого кольору плями – при недостатній кількості світла або при надлишку добрив.

Зі шкідників дуже часто можуть з'явитися попелиця, павутинний кліщ або щитівка.

Фото рослини Китайська троянда (Гібіскус)