Іксора (135 фото): правила догляду за кімнатною квіткою, полив, пересадка, розмноження, вибір горщика

Інструкція для початківців з описом всіх етапів правильного догляду за кімнатною рослиною іксора. Фото, пересадка, правила поливу, підживлення, цікаві факти та особливості.

Багато рослин мають лікувальні властивості, не є винятком чарівна іксора. В Індії її вважають лікарською, покликаною усунути діарею та лихоманку, а з листочків готують потужний антисептик.

На фото іксора виглядає вражаюче, оскільки заввишки може досягати 1 метра! Шкірясте блискуче листя кріпиться до стебел, а квітки мають різноманітне забарвлення: персикове, рожеве, біле, помаранчеве, червоне і жовте. Кожна втеча оснащена безліччю суцвіть. При правильному догляді цвітіння продовжується практично цілий рік.

Особливості

Такі кімнатні квіти, як іксора, не вимагають посиленого догляду, та й особливо вибагливими їх не можна назвати. Достатньо дотримуватися мінімальних правил, і в усьому дотримуватися принципів помірності.

  1. Освітленість має бути яскравою, але розсіяною, а не прямою. Восени та взимку квітку розміщують на південному вікні, а в теплий сезон – на східному чи західному;
  2. Температурний режим коливається в залежності від пори року: взимку – від 15 до 18, влітку від 18 до 20;
  3. Вологість потрібна висока, тому влітку іксора потребує додаткового обприскування;
  4. Полив улітку рясний, а взимку – помірний. Варто підсохнути ґрунту, ґрунт слід зволожити;
  5. Пересадка проходить лише навесні за потреби;
  6. Грунт кислий, оскільки лужне середовище викликає пожовтіння листя та порушення розвитку;
  7. Добриво вносять навесні пару разів на місяць, використовуючи універсальне підживлення;
  8. Обрізка потрібна після припинення цвітіння, але навесні цього робити не можна.

Освітлення

Така рослина, як іксора, відрізняється любов'ю до світла, віддаючи перевагу гранично яскравим, але розсіяним сонячним променям. Щоб уберегти квітку від світлового голодування, потрібно поставити її на південне підвіконня.

Все залежить від регіону проживання, тому для добре освітлених міст рослині підійдуть західні та східні вікна. Різка зміна місця і навіть поворот горщика виявиться сильним стресом.

Температурний режим

Грамотний догляд у домашніх умовах має на увазі гармонійну температуру, тим більше, гостя далеких тропіків обожнює теплу атмосферу. У літні місяці красуня буде вдячна за 20 градусів у приміщенні, хоча у зимові холоди обігрів знижують до +15. Однак, щоб знизити температуру до такої позначки, потрібно заздалегідь переконатися у загартованості квітки.

Вологість

Народжена в тропічних лісах, іксора прагне частого обприскування влітку, але взимку їх можна проводити нечасто. Горщик ставлять на спеціальний піддон заповнений керамзитом, змоченим водою.

Повітря в кімнаті не повинно бути надмірно сухим, тому біля опалювальних приладів кімнатну рослину краще не ставити. Не варто захоплюватися надмірним зволоженням, обмежившись помірними показниками.

Грунт

Вирощування в домашніх умовах подібної розкішної квітки потребує правильного підбору ґрунту.

Будь-який грунтозмішування не підійде, найкраще звернути увагу на слабокислий грунт, що ідеально підходить для тропічної рослини. Нейтральне або лужне середовище здатне призвести до негативних наслідків, зокрема, пожовкне листя або рослина занедужає.

Самостійно зробити грунт нескладно, просто необхідно взяти в рівних частинах пісок, торф, дерн і листову землю. Незайвим виявиться значний дренажний шар.

Підживлення

Для правильного догляду в кімнатних умовах важливо потурбуватися про придбання хорошого добрива. Коли ідеальне підживлення обране, потрібно намітити графік його внесення у ґрунт.

Комплексний склад, що зручнить, використовують пару разів на місяць, виключаючи осінні і весняні місяці. Добриво має бути призначене саме для квітучих рослин, що завжди повідомляє напис на упаковці.

Пересадка

Чагарник не вимагає стабільного режиму пересадок, хоча робити їх потрібно у фазі зростання за гострої потреби. Квітникарам доводиться нерідко пересаджувати молодняк, щоб доросла особина росла сильнішою та витривалішою.

За описом квітка компактна, що не вимагає дуже великих ємностей для свого маленького коріння. Що стосується дорослої порослі з укрупненим корінням, для них проводиться лише заміна верхнього ґрунтового шару.

Обрізка

Після того, як припиниться цвітіння іксори, її рекомендується обрізати, усунувши половину нових пагонів. Краще не орудувати секатором навесні, оскільки це завдасть шкоди майбутньому цвітінню.

Видаляти сухі квітконоси теж слід з високим ступенем обережності, щоб не завдати шкоди новим бутонам. Досвідчені ботаніки радять обов'язково проводити обрізання, інакше рослина погано цвістиме.

Розмноження

Зрізати живці для пересадки необхідно ранні весняні дні, поки не виникли нові бутони. Садити «діток» потрібно в піщаний полегшений ґрунт, після чого поставити горщик у тепле місце, де температура не опускається нижче +25 градусів. Додатково саджанці утеплюють плівкою.

Укорінення може зайняти не менше двох місяців, хоча процес можна трохи прискорити, поставивши саджанці у воду. Або допустимо розмістити відростки у вермикуліті, і дати їм прорости.

Іксору також розмножують насінням, поміщаючи їх у компактні горщики, зверху присипавши невеликим шаром ґрунту. Потім ґрунт оббризкують з пульверизатора, поміщаючи під плівку. Якщо приміщення буде досить теплим, перші паростки проб'ються за два тижні.

Хвороби та шкідники

Купуючи рослину, необхідно уважно оглянути її на предмет здоров'я листя та стану стебел. Якщо в одному горщику посаджено кілька тропічних красунь, їх потрібно розсадити на персональні ємності. Достатньо оцінити зовнішній вигляд квітки, щоб зрозуміти, які проблеми є у рослини.

Часті пересадки іксора не любить, а весною вона навіть може залишитися без листя через подібний стрес. Нестачу схвалень і освітленості видають уповільнений ріст і пожовкле листя. Цілком можливо, квітникар забув, як поливати квітку, і засушив її або перелив. Розлучення на листі говорять про необхідність підкислити ґрунт у горщику.

Фото рослини іксора (Полум'я лісів)