Азалія – догляд у домашніх умовах, фото, як виглядає, як пересадити, як і коли поливати

Цікаві факти та особливості кімнатної рослини азалію. Багато фото цвітіння, інструкція з догляду, як поливати, правила пересадки та підживлення, вибір горщика для квітки Азалія.

Квітки у азалії настільки об'ємні, що зелений кущ виглядає, як розкішна клумба. Єдине, щоб отримати такий ефект потрібно дотриматися всіх умов вимогливої Азалії.

Кімнатна азалія це мініатюрний чагарник, що нагадує троянди. В оранжереях та ботанічних садах можна зустріти близько 350 видів, але в домашніх умовах вирощують два сорти: індійська та японська.

У азалії вічно зелене листя, яке в будь-який час тішить кольором своїх господарів. Кущ азалії виростає до половини метра, а квіти, що розкрилися, нагадують троянди. Японська азалія витримує відкритий ґрунт, оскільки квітки і менше листя.

З коротким описом квітки закінчили, тепер переходимо до особливостей догляду в кімнатних умовах.

Коли "рожеве дерево" порадує квітами

Саме так перекладається назва рододендронів, до якого належить азалія. У три чи чотири роки від народження азалія здивує взимку багатим цвітінням. Забарвлення зустрічається від фіолетового до білого, особливо цінується поєднання відразу двох кольорів.

На темно-зеленому фоні глянсовому листя дуже ефектно виглядають на фото яскраві пишні квіти азалії.

Від успішного вибору залежить подальша доля рослини


При покупці ретельно розгляньте кущик, вибирайте той, де є бутони, що ще не розкрилися, і відсутні жовте або сухе листя.

Така рослина легше перенесе транспортування та адаптацію до нових кімнатних умов. А ваші подальші зусилля та клопіт не будуть марними. Що ж доведеться зробити в домашніх умовах для вирощування примхливої азалії.

Налаштування освітлення

Рослина азалія дуже педантична до освітлення. Вибирайте вікна, що виходять на схід, захід або північ. Сильне пекуче сонце для неї згубне. З жовтня-листопада починають з'являтися бутони майбутніх квітів.

В осінньо-зимовий період природного сонечка не вистачає, тому підковані квітники додають лампи денного світла.

Налаштування температури та вологості

Зберегти тривалий час пишне цвітіння азалії допоможе правильний температурний режим. Кімнатна рослина погано переносить спеку, її улюблена температура до 20С.

Влітку від перегріву рятує кондиціонер. Восени та взимку не бійтеся виносити на засклений балкон або лоджію, тому що в період цвітіння комфортною температурою вважається від 10 до 12С.

Охолодити азалію допомагає висока вологість повітря. Розпорошуйте щодня прохолодну воду на листя квітки. Якщо немає можливості часто крутитися біля квітки, то розставляйте навколо ванни з водою – це елементарний зволожувач повітря.

Водні процедури

Як поливати квітку, щоб вона радувала цілий рік. Поливання займає важливе місце під час догляду в домашніх умовах. Привчіть кущ до хорошої води і регулярного поливу в той же час. Особливу увагу приділяйте квітучій рослині та використовуйте відстояну воду. Показник достатності поливу – вологість ґрунту, вона завжди має бути вологою.

Порада. Використовуйте горщики з піддоном, а на дно горщика укладається дренаж. Тоді при надмірному заливанні чагарника зайву воду можна вилити з піддону.

Найвищим рівнем обслуговування квітки азалію, вважається полив холодною талою водою.

Секрет тривалого цвітіння

Додайте у воду для поливу квітучої рослини 2-3 крапельки лимона.

Підготовка правильного ґрунту

Експерти квітникари використовують для кімнатних квітів азалії кислий ґрунт, ph (4–4,5) можна виміряти спеціальними лакмусовими папірцями. Найпростіше рішення це придбання разом з квіткою необхідного грунту суміші в квітковому магазині. Але можна і своїми руками приготувати відповідний ґрунт. Записуйте рецепт:

Знайти і поєднати унікальні природні інгредієнти, такі як мох, що перепрів хвою і пісок. Моху та піску в рівних пропорціях, а хвої вдвічі більше.

Годування та догляд

Вирощування в домашніх умовах передбачає постійний догляд, а саме обрізання сухого листя, прищипування та обрізання відцвілих бутонів. За допомогою обрізки регулюють висоту куща.

Для підживлення в магазинах можна знайти величезний асортимент спеціалізованих добрив. Найголовніше всі вони є мінеральними та без хлору.

Азалію підгодовують, як та інші кімнатні рослини, у періоди відсутності цвітіння – весна та літо. Не частіше ніж один раз на тиждень. Восени та взимку добрива скорочують до одного разу на місяць.

Пересаджувати можна відразу ж після першого цвітіння, чим старша рослина тим рідше міняємо горщик. Азалія має дуже ніжну і тендітну кореневу систему, тому пересаджують акуратно разом з грудкою землі. Вибирайте неглибокі горщики для комфорту дрібних коренів.

Насіння азалія не розмножується. Доводиться виходжувати живці для нових кущів. У літню пору вибирають здерев'янілі стебла з нирками. Для появи кореневої системи їх садять у торф та влаштовують компактну парник. Для цього можна використовувати прозорий поліетиленовий пакет чи банку.

Укорінитися допомагає хороший полив та обривання життєвисмоктувальних бруньок. Підростаючі пагони прищипують на укорінених живцях для формування крони.

На що хворіє і як лікувати кімнатну азалію

Якщо помітили жовте та опале листя, поміняйте місце розташування квітки. Можливо винні агресивні сонячні промені. Або просто давно не поливали та зрошували рослину.

Причиною іржі та сірої гнилі, як правило, є невідповідний температурний режим. Сміливо обрізайте хворе листя і перенесіть горщик у прохолодне місце.

Водопровідна вода може занапастити прекрасні квітки, і вони почнуть опадати. Змініть воду на кип'ячену та додайте спеціальних добрив

Не втопіть рослину, від цього в ґрунті може розвинутися фітофтор.

Від паразитів та кліщів рятують як спеціалізовані засоби, так і мильний розчин, нанесений на листя. Не забудьте потім його змити.

Щоб азалія радувала розкішним кольором, доведеться докласти зусиль для догляду за рослиною. Але повірте, вона того варта, і дарує своїм шанувальникам розкішні квіти на тлі холодної зими за віконцем.

Фото кімнатної рослини азалія