Валлота: 110 фото кімнатної квітки + покрокова інструкція, як доглядати в домашніх умовах

Особливості вирощування кімнатної рослини валлота. Багато фото, цікаві факти, інструкція поливу, пересадка та розмноження, всі особливості правильного догляду за квіткою в домашніх умовах.

Квітникари, захоплені незвичайною рослинністю, люблять вирощувати різноманітні екзотичні шедеври. Така кімнатна рослина, як валлота, чудово вписується в будь-який інтер'єр, демонструючи оточуючим чудові квіти. Гостя тропічних країн при правильному догляді може протягом довгих років тішити око, не вимагаючи спеціальних ботанічних знань та умінь.

Загальні риси

Рослина живе досить довго, і максимальний термін цвітіння становить два десятиліття. Протягом усього життєвого циклу витончена красуня чудово цвіте, до в'янення зберігаючи можливість розпускати бутони. Опис квітки показує витончені стрілчасті листочки, що нагадують листя осоки.

У основи листя має відтінок пурпуру, тоді як основна частина сяє рівномірним зеленим забарвленням. Коли починається цвітіння, рослина викидає витончені стебла, що приховують подовжені квітконоси, де розкриваються об'ємні квіти. За формою вони скидаються на старовинні грамофони з шістьма лопатями.

Нерідко кімнатну рослину називають домашньою лілією, проте, зв'язок із прообразом обмежується схожою зовнішністю яскравих кольорів, і більше жодних збігів немає. Категорично заборонено або дуже небажано вирощувати валлоту в будинку, де проживають тварини і маленькі діти.

Отруйний вміст стебел та квіток може завдати серйозної шкоди, та й дорослим при здійсненні догляду за рослиною важливо захищати шкіру рукавичками, а очі – окулярами.

Особливості догляду

Вирощування в домашніх умовах такої оригінальної квітки не потребує особливого терпіння та наукового підходу, оскільки валлота не відрізняється високою вибагливістю. Доглядати красуню зовсім не складно, але важливо дотримуватися деяких базових правил. Наприклад, грунт повинен бути легким і пухким, щоб у ньому вільно циркулювали повітря і волога.

Температура

Температурний режим має бути різним для протилежних періодів життя природного дива. Валлота систематично йде у фазу сну, а потім прокидається, і починає буйно цвісти.

Все залежить від зміни сезонів року, що визначають поведінку рослини. Проте, змінювати температуру різко не можна, слід робити поступово і плавно. Влітку необхідно забезпечити тепло в діапазоні 23-25 градусів.

Коли настане зима, зелене диво засне, і в цей період йому буде потрібна помірна прохолода, наприклад, від 12 до 18 градусів. Такі умови сприяють повноцінному відпочинку та відновленню сил.

Освітленість

Багато квітникарів зауважують, що догляд у кімнатних умовах не потребує усунення прямих сонячних променів. Наприклад, стоїть горщик, а несподівано виглядає яскраве сонечко. Так ось, у паніці кидатися і переставляти квітку не потрібно, оскільки вона просто обожнює потужний ультрафіолет, чого не спостерігається в інших рослин.

Звичайно, ця особливість не закликає ставити валлоту, куди заманеться і вибирати місце потрібно з розумом. Просто рослина звикла виживати за будь-яких умов, навіть екстремальна спека її не вб'є. Хоча зловживати з екстремальними випробуваннями не варто, обмежуючи попадання сонця у спекотні дні.

Найбільша потреба у освітленні біля валлоти виникає рано-вранці і пізно ввечері. Їй ідеально підійдуть вікна, звернені на схід чи південь, а від полуденної спеки її краще захистити.

Полив

У питанні, як поливати квітку, краще керуватися принципом відмови від надмірної зволоженості. Набагато охоче рослина переносить помірну посуху, але не надлишок води, що визначає розумний рівень зволоження грунту.

Якщо грунт суміш висохла на 2/3, її потрібно полити. Літні місяці вимагають поливу пару разів на сім днів, тоді як зима – час для рідкісного поливу, не частіше за пару разів на 30 днів.

Слід придбати спеціальні підставки, в яких накопичуватиметься зайва рідина. Не можна залишати накопичену вологу, її потрібно одразу виливати. У такий спосіб вдасться уникнути перезволоження.

Цікаво знати: чи варто скоротити полив влітку або його різко зменшити, валлота не загине. Вона вважатиме, ніби настала зима, і впаде в глибоку сплячку, визнавши зниження поливу сигналом до фази спокою. Але залишати подібне положення без зміни не можна, інакше біля валлоти зіб'ється природний режим.

Правильно потихеньку посилити зволоження, нормалізуючи умови. Догляд у домашніх умовах влітку доцільно доповнити систематичним обприскуванням.

Підживлення

Кімнатні квіти, особливо валлота, люблять додаткове підживлення мінеральними добривами, що дозволяє підтримувати рівень мінералів, вітамінів та поживних речовин на належному рівні.

Початком підживлення служить час після квіткового пробудження, а кінець збігається з фіналом цвітіння, оскільки в ці періоди рослина найактивніше поглинає все корисне із ґрунту.

Раз на три тижні необхідно проводити підживлення, і з завершенням цвітіння всі маніпуляції з добривами слід припинити. Ідеальним вибором стануть універсальні добрива, призначені для цибулинних рослин.

Розмноження

Фото валлоти вражають своєю вишуканістю та красою, тому з першого погляду на них хочеться придбати власну красуню на підвіконні. Щоб отримати молоду рослину, досить вибрати один із найпростіших методів розмноження квітки.

Дочірні цибулини виникають у процесі зростання дорослої квітки, і «дітки» виростають сильними, придатними для подальшої пересадки. Квітнику досить просто відокремити цибулину і посадити в окремий горщик.

Насіння теж не вимагає складних маніпуляцій, їх достатньо взяти восени, посіяти у вологий ґрунт, а для нормалізації температури горщик накрити склом. Періодично саджанець привчають до кімнатної температури, влаштовуючи провітрювання.

Пересадка

Дивно, але валлота не вимагає частого пересадження, більше того, сприймає його дуже болісно. Для живого створення «переїзд» може супроводжуватися великим стресом, тому без вагомих причин пересадку не проводять.

Приблизно потрібно займатися зміною ємностей і ґрунту не частіше ніж один раз на п'ять років. Горщик має бути неглибоким і досить маленьким, що підходить під розмір цибулини. Важливо: горщик потрібно оснастити великою кількістю дренажних отворів.

Фото кімнатної рослини Валлота