Олеандр (130 фото квітки): догляд у домашніх умовах, сорти, вирощування, полив, пересадка, підживлення

Особливості правильного вирощування та догляду за кімнатною рослиною олеандр. Фото квітки з опис видів та сортів, пересадка, підживлення, розмноження, вибір горщика, цікаві факти про походження кімнатної рослини.

Вічнозелений квітучий чагарник із багатою історією зустрічається в домашніх оранжереях досить часто, незважаючи на його отруйні сік та частини куща.

У колах досвідчених квітникарів цю культуру називають «квітка Хіросіми», адже саме ця культура першою з'явилася на руїнах зруйнованого міста. Дізнатись красива, але отруйна рослина можна на фото Олеандра.

Загальна характеристика культури

В умовах відкритого ґрунту чагарник досягає 4 метрів у висоту. У домашніх умовах кімнатні квіти Олеандри можуть сягати 1-2 метрів, залежно від умов догляду.

Опис квітки також включає низку наступних критеріїв:

  • Стебла нагадують за своїм зовнішнім виглядом прути, які вкриті світло-сірою корою.
  • Листя щільне, розташоване супротивно на дуже лагідних живцях. Лист має загострену форму, що надає їм подібність до ланцету.
  • Квіти білого або рожевого забарвлення, зібрані в мітлу на кінцях.

![]

Сьогодні відзначається різноманіття кольорів та текстури суцвіття рослини Олеандр. Такий багатий вибір удалося отримати завдяки зусиллям селекціонерів. Період активного цвітіння триває усі три літні місяці. Вже в листопаді можна отримати розсип насіння, легко відомих по своєрідному чубчику на кінці.

Особливості практичного догляду

Олеандр відноситься до дуже невибагливих кімнатних рослин. Догляд у домашніх умовах за культурою не відрізняється складністю.

Але, купуючи рослину в спеціалізованому магазині, слід заздалегідь підібрати місце розташування горщика (важливо пам'ятати про максимально можливе зростання стебла). Є також ряд характерних рис догляду, що включають полив, внесення добрив, пересадку квітки.

Особливості проведення пересадки

Олеандр відомий серед любителів кімнатних квітів саме завдяки пишному та гарному суцвіттю, а також приємному аромату. Для оптимального зростання та збільшення періоду цвітіння слід проводити регулярну пересадку у весняні місяці.

При витягуванні рослини з горщика необхідно уважно оглянути коріння щодо наявності шкідників і пошкоджених корінців. При пересадці видаляють не тільки коріння з ознаками захворювання, а й частину здорових корінців.

Обмеження зростання кореневої системи сприяє більш яскравому цвітінню та наростанню пишної крони. Квітнику важливо проводити всі роботи в рукавичках і масці, адже сік рослини має виражену подразнюючу дію.

Організація освітлення

Догляд у кімнатних умовах починається з вибору місця розташування. Такий чагарник, як олеандр, потребує хорошого природного освітлення. Сонячне проміння важливе для фотосинтезу, накопичення пігментів і речовин для цвітіння. Дізнатися про нестачу світла можна за такими ознаками:

  • Зміна забарвлення листя на світліший тон.
  • Все нове листя має істотно менші розміри.
  • Квітки не мають характерного яскравого забарвлення, а розташування суцвіть більш розріджене на гілці.

Сам чагарник має болісний вигляд, порослі в'януть, листя скручується і опадає. Для профілактики появи подібних симптомів краще розміщувати горщик із олеандром на південній стороні будинку, а влітку виносити рослину в сад або на літню терасу (балкон із достатнім надходженням світла).

Оптимальний полив культури

Олеандр дуже любить вологу, адже для росту та цвітіння потрібна достатня кількість рідини. Частково дана особливість пояснюється наявністю великого листя, з поверхні якого випаровується велика кількість рідини.

Як поливати квітку:

  • Полив здійснюють лише відстояною водою кімнатної температури. При цьому краще віддати перевагу не частому поливу, а рідкісному, але рясному поливу.
  • При подібному підході волога повністю просочує всі шари ґрунту. Збільшують частоту поливів навесні та влітку, а також використовують додаткові обприскування листя з пульверизатора.

Цей захід дозволить не тільки зволожувати рослину, а й підтримувати належний рівень вологості в приміщенні.

Підживлення для олеандру

Вирощування настільки великої рослини в домашніх умовах вимагає проведення регулярних підживлень. Така культура потребує комплексу мінералів, вітамінів та органічних речовин, які сприяють активному зростанню.

Для добрива ґрунту використовують комплексні склади. Виробляють підживлення 2 рази на місяць, тільки в похмурі дні після рясного поливу.

Способи розмноження квітки

Існує кілька методик, що дозволяють розмножити кімнатну рослину олеандр у домашніх умовах:

Живцювання

Восени або навесні чистим гострим лезом відрізають черешок довжиною 15 см. Місце зрізу відразу ж обробляють активованим вугіллям, щоб запобігти поширенню інфекції та патогенних грибків.

Дочірній живець опускають у ґрунт, насипавши навколо основи суміш із піску та вугілля. Відмінне зростання спостерігатиметься при температурі повітря 20 градусів.

Альтернативним способом є опускання живця в чисту воду з активованим вугіллям. Через 4 тижні (після появи коренів) нову рослину можна висаджувати у квітковий горщик.

Повітряні відведення

Повітряні відведення не відрізають від стебла, а лише попередньо видаляють 3 шари кори. Гілку опускають у вологий пісок чи чисту скляну ємність. Після появи молодих корінців можна від'єднати нову рослину та висадити її в окремий горщик.

Існує і третя методика, для якої знадобиться свіже насіння. Насіннєвий матеріал замочують у слабкому розчині марганцівки (при повному розчиненні кристалів).

Наступний етап полягає у замочуванні посадкового матеріалу в чистій теплій воді на 2 години. Висіюють насіння в суміш вермікуліту, вугілля та піску, яку попередньо слід зволожити.

При використанні третього методу слід стежити за температурним режимом у приміщенні. При температурі нижче 32 градусів молоді рослини можуть зазнати гниття і загинути. Після появи сходів (приблизно 10 днів) молоді саджанці пікірують в окремі горщики з якісним дренажем.

Фото Олеандра