Еухаріс (амазонська лілія) – 130 фото квітки, правила догляду та вирощування, чому не цвіте

Особливості вирощування кімнатної квітки еухаріс. Опис правильного догляду, хвороби та шкідники, чому еухаріс не цвіте, як і коли поливати, пересадка, види, фото.

Довгожитель рослина еухаріс радує гарними квітами 2 рази на рік. Амазонська лілія проста у догляді, підходить як перший досвід для новачка.

Декоративна рослина ефектно виглядає завдяки великому листю овальної форми, з глянсовою поверхнею насиченого зеленого кольору. Аркуш розміром близько 30 см, тримається на довгому черешку. Усього по 2-4 листи на одній рослині. Стебло міцне. На високому квітконосі розпускаються до 10 бутончиків.

Пелюстки білого кольору з приємним вираженим ароматом. Назву амазонська лілія отримали через форму квіток та місце походження.

Цвітіння

Суцвіття нагадують формою парасольку. Корона квітки зеленого або жовтого кольору. Плоди у вигляді коробочок із насінням.

Цвітіння залежить від умов довкілля. Відбувається наприкінці серпня, на початку вересня. Молоді рослини зацвітають приблизно четвертий рік.

В один горщик висаджують кілька цибулин, щоб досягти пишного куща. Особливістю квітки є цвітіння лише за наявності поруч інших кущів еухарісу. Негативно позначається різкий перепад температури, спричинений провітрюванням. Обов'язково для повноцінного розвитку квітки потрібно чергувати активну стадію та спокій.

Цвітіння стимулюють стресовими умовами. Припиняють полив до 4 тижнів. Відбувається в'янення листя. Інший спосіб – збільшити інтенсивність освітлення лампами або змінивши місце для горщика.

В домашніх умовах

Кімнатні квіти еухаріс розміщують у глибині приміщення, щоб уникнути прямого потрапляння сонячного світла. Підходять західне та східне вікна. Температура в приміщенні до 25 градусів комфортна для квітки. У зимовий сезон можна використовувати лампи для створення інтенсивного освітлення протягом 12 годин.

З землі прокльовується згорнутий лист. Згодом розвертається.

В інструкцію, як поливати квітку, входить рекомендація не допускати повного висихання землі, що шкодить кореневій системі.

У період активного росту та розвитку рослина потребує регулярного поливу 3 рази на тиждень. Використовують відстояну протягом доби воду. Добре підходить м'яка дощова або тала вода. У приміщенні має бути підвищена вологість повітря.

Використовують спеціалізовані добрива для цибулинних видів, раз на 2 тижні. Підвищений вміст азоту сприяє нарощуванню листя. Для підтримки цвітіння використовують фосфатні добрива.

Квіткові стрілки містять поживні речовини, які використовуються листям для зростання і розвитку, тому рекомендують, після того, як квітка відцвіла, їх не обривати. Кущі не формують.

Догляд у домашніх умовах має на увазі захист від шкідників та хвороб. Квіти при ураженні комахами обробляють спеціалізованими складами. Від найпоширеніших хвороб рятує видалення пошкоджених частин.

Період спокою

Ця стадія настає взимку або можна залишити рослину без поливу в літній період, тоді після відпочинку кущ зацвіте. Полив та підживлення добривами припиняються. Листя залишається на кущах. Відпочинок триває приблизно 6 тижнів.

Поширені сорти

Запилення вітром та комахами призводить до появи гібридів, опис квіток яких відрізняється від материнських екземплярів. Виділено близько 20 видів. Для кімнатного вирощування підходять:

Еухаріс білий

По 6-10 квіток із загнутими вгору пелюстками на коричнево-зеленому квітконосному стеблі. Широке листя звужується до основи, довжиною до 40 см.

Еухаріс крупноквітковий

Широколанцетні форми листя на довгих черешках привертають увагу. Високий квітконос до 80 см. На фото еухарісу великі квітки діаметром близько 12 см, збираються в суцвіття по 6 штук. Зацвітає взимку, у серпні, у травні.

Еухаріс Сандера

Відрізняється овальним листям довжиною 30 см, розташованим на довгих міцних черешках. Суцвіття включають 3 квітки. Існують багатоквіткові форми. Цвітіння відбувається з лютого до квітня.

Еухаріс беззубчастий

Рослина з колумбійських лісів з овальною цибулею, трикутним витягнутим листям шириною близько 10 см і довжиною понад 20 см. Суцвіття збирають 8 білосніжних квіток.

Еухаріс Мастерса

Широкі листові пластини овальної форми здатні витримати лише короткі та міцні черешки. Довжиною до 25 см на квітконосному стеблі утворюються по 2 суцвіття. Цвітіння відбувається у березні.

Пересаджування та розмноження

Вирощування в домашніх умовах вимагає пересадки раз на три роки у весняні місяці. Підготовка до пересідання складається з їх етапів:

  1. З'єднують у рівних пропорціях пісок, листову землю, торф.
  2. Місткість для кімнатної рослини вибирають достатнього обсягу, щоб коріння обплело всю землю, і вистачило місця для інших цибулин. Рослина любить тісноту, для однієї цибулини вибирають горщик діаметром 15 см і такою ж висотою.
  3. Укладають у горщик шар дренажу з дрібних або великих фракцій. При перевалюванні куща відокремлюють листя.
  4. Виймають рослину з горщика, листя перев'язують, щоб не пошкодити. Акуратно прибирають землю з коріння. Нова ємність повинна бути більшою за старий горщик. На дно викладають шар дренажу, насипають земляну суміш. Збирають ґрунт у гірку, на яку ставлять кущ.
  5. Поглиблюють рослину в ґрунт поступово, щоб земля поширилася між корінням.
  6. Засипають землю, що залишилася, ущільнюють пальцями навколо куща. Поливають водою кімнатної температури. Установка опори дозволить зберегти листя у пересадженого куща.

Розмножується дітьми чи насінням. Відділення дітей виробляють при пересадці. Цікавим фактом є наявність отрути в соку рослини, що потребує обережності при догляді за кімнатними умовами.

Посадка цибулини чи дітки складається з послідовних кроків:

  1. Горщик наповнюють дренажним шаром.
  2. Засипають ґрунтом на 5 см.
  3. Укладають цибулину, не ушкоджуючи коріння, розправляють їх. Засипають землею, повністю приховуючи цибулину. Верхній шар заввишки 2 см.
  4. Землю трохи утрамбовують, трохи поливають. Поки цибулина приживається, дотримуються рідкісного поливу, можна обприскувати листя водою.

Насіння висівають на вологий ґрунт, присипають землею, накривають плівкою і залишають у теплі до появи листочків. Через 3 тижні пересаджують в індивідуальні горщики.

Рослина приживається на відкритому ґрунті.

Фото Еухаріса (амазонська лілія)