Стрептокарпус (160 фото): догляд та вирощування в домашніх умовах (полив, пересадка, розмноження)

Покрокова інструкція з фото та описом всіх етапів догляду за кімнатною квіткою стрептокарпус. Фото, види, назви, особливості пересадки, правила розміщення, цікаві факти про походження рослини стрептокарпус.

Одними з найкрасивіших кімнатних рослин є стрептокарпуси. Вони ефектно виглядають у будь-якому інтер'єрі і додають квартирі або будинку особливий затишок. До того ж, їх досить легко доглядати, адже вони практично не схильні до хвороб, не вибагливі до умов, а також довгий час тішать своїм цвітіння.

З кожним роком рослинники та селекціонери виводять все більше і більше нових видів та сортів стрептокарпусу, які не перестають дивувати та захоплювати любителів квітів.

Але навіть попри простоту рослини, стрептокарпус має особливості догляду, у яких треба розібратися. І наша стаття у цьому допоможе.

Що робити після покупки?

Просто принести стрептокарпус додому, поставити та поливати не вийде. Так може загинути. І забувати про нього на кілька днів після покупки також не варто. У магазині за стрептокарпусом доглядали, він ніби звик до цього. Тому не можна зменшувати темп і думати, що якщо залишити його на якийсь час без догляду, то нічого не станеться.

Перше, що потрібно зробити вдома після покупки стрептокарпусу – це зняти з нього упаковку, захисну плівку та інше, що перекриває доступ кисню та повітря в цілому рослині.

Далі потрібно не робити фото стрептокарпуса, яким би красивим він не був, а потрібно видалити секатором засохлі гілки і листочки, а також бутони і суцвіття, що вже розпустилися. Справа в тому, що вони виросли тільки завдяки великій кількості добрив, і в кімнатних умовах, навіть за належного догляду, вони більше не зростатимуть.

Ну і, звичайно ж, потрібно обробити рослину препаратом від хвороб та шкідників як профілактику, щоб запобігти розвитку інфекційних та грибкових захворювань.

Види

Стрептокарпус має великий спектр сортів, і кожен може вибрати той, який йому до вподоби. Але що робити, якщо людина замовляє насіння в онлайн магазинах і гадки не має, як виглядає той чи інший сорт? Саме для цього в нашій статті є опис сортів цієї прекрасної квітки.

Скальний

Здебільшого цей вид росте в диких умовах, дуже схожий на фіалку. Вирощування його в домашніх умовах буде важким та витратним.

Королівський

Цей вид підійде для догляду в кімнатних умовах. У нього невеликі квітки і велике листя, що виглядає дуже красиво.

Стелеутворюючий

Вирізняється своїми розмірами: майже 60 сантиметрів заввишки. Квітки та листя невеликі.

Кірка

Цей вид чимось нагадує дзвіночки. За розмірами рослина невелика, як і її складові.

Вендланда

Цей вид виділяється своїми величезними листками, забарвленими знизу в червоний колір. Самі квіти невеликі.

Гібридний

Є сумішшю відразу декількох сортів. Виглядає досить ефектно, тому й користується популярністю.

Птах

Має дуже незвичайне забарвлення: половина пелюсток біла, а половина – фіолетова із кольоровими вкрапленнями.

Кришталеве мереживо

У цього виду досить великі квіти, а також гарне ніжне забарвлення.

Чорний лебідь

Виділяється своїм темно-фіолетовим забарвленням, великою квіткою та листками.

Карамелька

З усіх кімнатних квітів саме цей стрептокарпус, мабуть, найкрасивіший. У нього ніжно-рожеве забарвлення з карамельним відливом, що робить його таким незвичайним та красивим.

Вічність

У цього виду дуже великі квіти червоного чи бордового кольору. На вигляд він чимось схожий на гвоздику, але виглядає в рази красивіше і ефектніше.

Кленовий сироп

Також ідеально підходить для догляду в домашніх умовах, адже не вимагає багато чого. Квіти великі, пофарбовані персиковий колір.

Шейк

У цього виду виростають великі м'які квіти, пофарбовані в червоний, бордовий або винний колір.

Пікнік

Квітки великі, мають нерівний край, забарвлені в ліловий колір, найчастіше смугасті (чергування білого та лілового).

Кокарда

Квіти мають незвичайну форму, забарвлені малиново-білим кольором.

Герман

Квіти та листя досить великі, незвичайної та красивої форми, забарвлені у рожево-жовті кольори.

Хочу і буду

Досить незвичайний вигляд. Квіти мають цікаву форму, а також пофарбовані в білий колір із жовтими, рожевими та ліловими відливами.

Калахарі

Квіти та листя великі, довгий стовбур. Квіти пофарбовані в жовтий і рожевий кольори, що плавно переходять одна в одну.

Догляд

Догляд це не тільки про те, як поливати квітку. Він включає величезний комплекс заходів. Як уже говорилося, зі всіх кімнатних квітів стрептокарпус — один із найвибагливіших. Тому догляд за ним у домашніх умовах потребує не особливо важких, але важливих заходів.

Стрептокарпусу не потрібен простір, тому його можна поставити на підвіконня з іншими рослинами. Також на стрептокарпус має потрапляти багато світла, щоб воно активно зростало. Але при цьому сонце не повинно бути надто яскравим або жарким, тому за стрептокарпусом завжди потрібно стежити, щоб він не згорів.

Влітку найкращим рішенням повісити над рослиною невелику фіранку чи шторку. Взимку варто відсунути стрептокарпус від батарей, а повітря в кімнаті постійно зволожувати. Для рівномірного зростання стрептокарпус можна періодично повертати на сонці різними сторонами.

Температура в кімнаті повинна коливатися від 20 до 27 градусів, а приміщення має періодично провітрюватись.

Поливати стрептокарпус потрібно в міру підсихання ґрунту нагорі, а в спеку року ще потрібно обприскувати вранці та ввечері. Воду не можна використовувати теплу чи холодну, вона обов'язково має відстоятися та нагрітися до кімнатної температури. Також не рекомендується залишати воду у піддоні, її потрібно зливати.

Восени-взимку можна скоротити кількість поливів, а також вже можна поливати через піддон, щоб зволожувати землю в горщику.

Під час початку цвітіння стрептокарпус обов'язково потрібно удобрювати та обробляти від хвороб. Кошти для цього можна знайти в квіткових магазинах, найкраще перед покупкою порадитись з консультантом або почитати відгуки в інтернеті.

Спокій

Після останнього осіннього цвітіння рослина впадає у сплячку. У цей час листя троянди жовтіють і опадають, квітів і зовсім немає. Саме тому в цей період не рекомендується його рясно поливати.

Найкраще залишити стрептокарпус у прохолодному приміщенні та здійснювати зволоження ґрунту рідко та через піддон, щоб він зовсім не засох. Під кінець зими стрептокарпус потрібно поступово повертати до кімнати, але не відразу, а повільно збільшуючи температуру, в якій він знаходиться.

Фото кімнатної рослини Стрептокарпус