Глоксинія – 110 фото кімнатної квітки, інструкція з догляду в домашніх умовах

Детальний огляд всіх особливостей догляду за кімнатною рослиною глоксинія. Фото квітки, підживлення, як і коли поливати, розмноження, правила пересадки та вирощування.

Рослина глоксинія, інша її назва синнінгія, виглядає дуже красивою квіткою із зеленим листям і великими квітками, у вигляді дзвіночків, бувають різноманітних форм та кольорових відтінків. Насадження було названо на прізвище ботаніка та доктора Беньяміна Глоксину.

Квітка бере своє походження в Південній та Центральній Америці, де вона росте на природі. Також у глоксинії є друга назва синнінгія, вона була надана на честь селекціонера Вільгельма Сінінга, який вивів кімнатну глоксинію.

Різні види та відтінки квітки можна розглянути на багатьох фото глоксинії, що допоможе у відповідному виборі. У статті розглядатимуться різні питання щодо догляду за квіткою.

Опис

Опис квітки можна почати з того, що глоксинія – це багаторічник, що росте з бульби. Має короткий стебель, що нахиляється під нелегкою вагою безлічі великих квіток. Одночасно на рослині можуть розцвісти 20 великих дзвіночків, у діаметрі від 7-12 див.

Листки розташовуються розеткою на подовжених живцях біля пагона, пофарбовані в темно-зелений колір з бархатистою поверхнею.

На довгих стрілках знаходяться квіти у вигляді дзвіночків, бувають різноманітних відтінків: фіолетові, білі, бузкові, червоні, ще з одним кольором або декількома, махрові і прості, з мереживами, що обрамляють пелюстки, або з вкрапленнями. Глоксинія виробляє чимала кількість насіння, яке дуже дрібне за розміром.

Світло та місце розташування

Кімнатна рослина глоксинія любить природне світло. Їй потрібна безліч світла, але не виносить надто жарких променів сонця. З огляду на це місце для вазону підбирається з урахуванням пори року та клімату вашого району проживання.

З приходом весни квітці відмінно підійде південне розташування вікон, біля них він добре розвиватиметься і утворюватиме бутони, а в спекотні літні дні його потрібно перемістити на вікна, що виходять на схід або захід.

Якщо такої можливості немає, тоді рослину потрібно поставити на полицю подалі від південного вікна або створити тінь. Якщо вікна розташовані на північний бік, цілком імовірно, що насадження не діставатиме світла. Через це пагони стануть подовжуватися, листя зблікне, сповільниться зростання, не утворюватимуться бутони, а можуть навіть не зацвісти.

Щоб цього не допустити, для глоксинії створюється додаткове підсвічування, цим продовжується відрізок світлого дня до 12 годин. Для цього існують лампи, що підсвічують, для рослин.

Рівень вологості

Кімнатні квіти глоксинії люблять високу вологість повітря, але обприскувати її не рекомендується, вода не повинна пролитися на її листки та квіти. Щоб покрити цю потребу, біля квітки рекомендується залишати ємності з водою.

Показник температури

Для вирощування в домашніх умовах у період бурхливого зростання, насадження вистачить звичної кімнатної температури. А в сезон спокою рослину потрібно перемістити у прохолодне місце із температурою +10 градусів.

Спостереження за квіткою допоможе визначити, коли вона відчуватиме дискомфорт. Наприклад, якщо листя у квітки тягнеться вгору, значить у приміщенні йому спекотно. Якщо листя опускається нижче за край вазону, це ознака того, що йому холодно.

Пересадка

Щорічно після завершення часу спокою, кущ пересідає в інший горщик. Грунт підходить точно такий, який потрібний для фіалок. Суміш грунту неважко зробити власноруч, для цього поєднуються:

  • листова земля;
  • перегній;
  • Пісок.

Співвідношення 2:1:1. Також можна придбати підготовлену суміш землі у магазині для квітів. У лютому проводиться пересаджування.

Для цього рослина витягується з горщика і разом з грудкою землі перекладається в інший горщик, який підбирається трохи більше за попередній. На дно ємності потрібно укласти товстий шар дренажу, який зверху підсипається тонким шаром грунту.

Далі потрібно потроху насипати ґрунтову суміш і утрамбовувати її біля бульб. Коренеплід має бути заглиблений у землю лише на 1/2 частини. Подібним чином робиться і перша посадка цієї квітки.

Поливка

Виникає питання, як поливати квітку? У період вегетації рослині робиться зрошення в піддон або можна застосувати верхній полив, при цьому потрібно простежити, щоб вода не потрапила на листки та квіти. Догляд у домашніх умовах полягає у поливанні насадження при висиханні верхньої кулі землі.

З закінчення серпня поливання потрібно робити все менше, адже до закінчення жовтня квітка виявляється у період спокою.

Глоксинію слід поливати своєчасно і не дозволяти, щоб у ґрунті застоювалася рідина. Для зрошення береться відстояна або відфільтрована вода, яка на 2 градуси вище за кімнатну температуру.

Пророщування із насіння

У магазинах по квітникарству можна придбати насіння, і з них проростити квітку самотужки. Потрібно розуміти, що цей метод не завжди дає результат. Досвідчені квітникарі радять купувати гранульоване насіння. За розпорядженням росточки з'являться через 4-6 місяців, а часом 9-10 місяців, коли висівання відбувається восени або взимку.

Для якнайшвидшої появи паростків посів робиться у березні. Дії посадки такі:

  1. Береться покупна або виготовлена самотужки тепличка. У пластиковій ємності з кришкою розміщуються торф'яні пігулки, їх потрібно намочити.
  2. Потім на ці таблетки укладаються гранули з насінням, заглиблення вони не потребують.
  3. У парнику робляться отвори у кришці для вентиляції.
  4. Тепличку потрібно переставити в освітлене та тепле місце.
  5. Протягом 10-15 днів, за потребою ґрунт потрібно дбайливо зрошувати. Далі очікується поява сходів.

Після появи паростків їм дають підрости, потім їх потрібно висадити в окремі пластикові стаканчики з торф'яними пігулками. З часом вони пересідають у постійні вазони.

Розмноження листками

Розмноження частинами листків – найбільш надійний спосіб догляду в кімнатних умовах. Для цього потрібно знайти або невеликий лист, або найбільший і потрібно поділити на частини.

Розріз листка потрібно зробити поперек прожилок, що паралельно знаходяться. Черешок у листка коротшає до 2 см. Різати листок потрібно гострим інструментом, в іншому випадку нерівно розрізані кромки можуть загнити.

Частини листків потрібно висадити в окремі горщики, наповнені вологою землею. Вони вміщуються в маленьку тепличку або зверху закривають поліетиленом. Протягом місяця поливати чи провітрювати листок не слід.

Частини листа за відведений час повинні встигнути пустити коріння і їх потрібно поступово привчати до умов кімнати, для цього ненадовго відкривається плівка. Теплиця з листками, що укоріняються, переміщається в добре освітлене і тепле місце.

Фото кімнатної рослини Глоксінія