Кімнатний лимон: догляд у домашніх умовах + інструкція вирощування з кісточки

Реальні приклади вирощування кімнатного лимона із кісточки. Пересадка, розмноження, як і коли поливати лимон, пересадка, розмноження, цікаві факти та особливості.

Лимон досить популярний цитрусовий фрукт. Він багатий на вітамін С, зміцнює імунітет, захищає від вірусів і застуд, та й просто з ним смачно пити чай, його радять використовувати разом з чаєм, щоб не захворіти.

Садівники вирощують у кімнатних умовах багато чого, чи це зелень, перці чи огірки, найчастіше займаються вирощування різноманітних овочів, але й фрукти також можна виростити у себе вдома. У цій статті ви дізнаєтесь, як виростити в домашніх умовах рослина кімнатний лимон.

Особливості вирощування

Даний цитрусовий фрукт любить багато хорошого світла, щоб його було достатньо, він родом з тропіків, тому йому мало світла може перешкодити при зростанні. Варто мати на увазі, що прямі сонячні промені можуть погіршити становище і нашкодити: може статися опік листя та опалка.

Найкраще робити тінь, якщо воно стоїть на підвіконні, коли спекотне сонце влітку. Затягують марлею або тюлем вікно, взимку необхідно висвітлювати за допомогою спеціальних ламп. По можливості ставити треба на сході чи південному сході, щоб туди виходило вікно.

Потрібно пам'ятати, що догляд за лимоном у кімнатних умовах потрібно дотримуватись, не змінюючи різко температуру в приміщенні, не виносять лимонне дерево на вулицю. Якщо це робити, то можна втратити листя.

Температура має становити більше +18 градусів, коли холодно вона може становити до 14 градусів не менше. Якщо вище 18 градусів, то лимон варто поливати теплою водою, це робиться для того, щоб температура для коріння та листя була схожа, якщо не врахувати цього, то деревце може скинути листя.

Висадку роблять у горщики не надто великі або ящики, при посадці в ящики потрібно враховувати відстань посадки, яка дорівнює 5 см один від одного або по 3 см від стін ящика.

Грунт

Для того, щоб зробити ґрунт, потрібно запастися торф'яною сумішшю та квітковою землею, вони змішуються, низ горщика або ємності обкладається дренажним шаром. Потрібно зробити ґрунт, щоб він не вичерпався, потрібно провести підживлення. Для початку використовують добрива з 3 чи 4 місяців після посадки.

Весна, літо, осінь є часом року, коли поливають аміачними добривами, при цьому потрібно розвести 2 г або близько того на 1000 г води. Аміак допомагає активувати зростання.

Опадіння листя може означати, що переборщили з аміачними добривами, щоб позбутися просто не використовуються добрива, що містять хімічні сполуки.

Лимонному дереву 2 роки, рекомендується після досягнення цього віку, використовувати калійні добрива з фосфором чергуючи кожні два тижні. Щоб зробити цю суміш, беруть два гр. добрива на 1000 грн. рідини. Цього вистачає на одне дерево, при цьому поливають водою, це потрібно, щоб коріння не схопило опік.

Взимку підживлення зменшують до кількості 1 десь у місяць. У підживленні може допомогти гній, гнійну жижу розводять у воді 1:20. Розчин марганцю допоможе активувати зростання листя.

Вирощування

Виростити лимонне дерево з кісточки важко, але результат може по-справжньому потішити. Щоб почати вирощування лимона, варто купити свіжі лимони, важливо щоб вони були зрілими, не гнилими.

Варто вибирати багато насіння з цих лимонів, адже в магазинах ці фрукти не є свіжозібраними. Що ж робити при вирощуванні з кісточки лимона вдома?

Для початку куплений грунт потрібно розсипати по маленьких ємностях, багато садівників використовують стаканчики, насіння від лимона зариваємо приблизно на два-три сантиметри в грунт, потім накрити поліетиленовим пакетом.

Рівно через 3 тижні можна побачити перші сходи, але на жаль, плоди можуть з'явитися лише через 10 років. Після того, як паросток укоренився, пересаджують у горщик у 2 рази більше вихідного, потім змінюють грунт на суміш, в яку входять дерн і перегній.

На дні стаканчика необхідно викласти дренаж, його захоплюють з грудкою землі, кладуть корені, що відросли, після не поспішаючи присипають землею, останнім етапом є полив. Після того як воно росте рослину потрібно повертати 1 раз на 2 тижні.

Щоб крона лимона вийшла красивою, при цьому ще й пишною, потрібно провести обрізку, як відомо, вона проводиться для стимулювання росту гілочок. Гілки з кожним роком будуть рости і перша втеча, коли вона стане в довжину 20 см, потрібно прищипати, при цьому не чіпаючи нирки, після цього обрізають гілки, вони виростуть із цих нирок.

Залишають нирки, коли гілки будуть 25 см, потім обрізати варто для гілок іншого рівня, зрізати після того, як вони відростуть в 10 см. Інші рівні залишити до 5 см.

Догляд

Ця рослина особливо кімнатна вимагає особливої уваги. Лимонне дерево не дуже любить багато вологи та сухість ґрунту. Щоб доглядати його, достатньо поливати 2 рази на тиждень і оббризкувати, щоб залишалася вологість.

У зимову пору року при сухому повітрі ставлять ємності в яких знаходиться вода або зволожувач для повітря, спеціально призначені для рослин. Якщо плоди нахилилися, поливають водою, де лимон з'єднаний із гілкою.

Важливо пам'ятати, що лимони не дуже переносять зміну температурного режиму, зміни світла або зміни місця. Якщо деревце перемістилося з одного місця на інше, то будь-яке місце на вибір, то що сподобалося, не підійде.

Потрібно пам'ятати про перевертання щодня, це робиться для рівномірного зростання крони і при цьому щоб лимон встиг розгорнути листя. Якщо все дотримано, то можна побачити перші квіти. Ватною паличкою переносять з пильовика на тичинку квітів, щоб вони стали зав'язями.

Якщо видно, що рослині важко з великою кількістю плодів, то забираються зайві. Має бути не менше 15 листків, за такої цифри вони добре дають плоди.

Аромат дерева нагадує тропічний ліс, віє приємну атмосферу та затишок.

Види

Існує такі різновиди лимона:

«Павловський» є лідерами, і користується популярністю його вирощування будинку. Воно не вимагає особливого догляду, він добре росте до 2 м, особливо якщо добре його доглядати. Листя блискуче, врожай цього виду приносить приблизно 40 лимонів на рік. Лимони цього виду мають солодкий смак.

"Мейєр" – з'явився в результаті змішування лимона та апельсина. У довжину до 1,5 м, плоди з тонкою шкіркою, з кислим та гірким смаком. З цим різновидом отримують чудові врожаї. Швидко дозрівають, стійко переносять спеку, віддають перевагу хорошому світлу, а ще лікують захворювання.

«Ювілейний» — як і сорт Павловський, невибагливий, завдовжки до 1,5 м, цінується високим урожаєм та своїм цвітінням. У цього виду великі плоди до 600 г, а шкіра товста. Зав'язі має здатність утворюватися навіть за несприятливих умов.

"Дженоа" – невеликого зростання в довжину, відсутні шипи. Лимони овальні, їхня вага становить 100 грам. На смак соковиті та кислі. Урожай на рік може становити 50 шт.

Фото кімнатного лимона