Великі кімнатні квіти: список усіх видів з фото та назвами

Детальний огляд великих кімнатних кольорів. Інструкція з вирощування та догляду, багато фото, цікаві факти, пересадка та розмноження, а також рекомендації як і коли поливати великі кімнатні рослини.

Інтер'єр будь-якого приміщення виглядає неживим без озеленення. Порожнеча та незавершеність особливо відчутні у просторих залах, фойє та коридорах. На допомогу здатні прийти численні рослини. Але якщо в одних випадках кількох фіалок на підвіконні буде достатньо, то в інших буде потрібна висока кімнатна квітка з великим листям.

Особливості великих рослин

На фото великих кімнатних квітів у будь-якому інтер'єрі простежуються такі закономірності:

 • рослину використовують як солітер, єдину квітку у своєму просторі;
 • Розміщують на підлозі, в просторому міцному горщику або діжці; іноді допускається використання невисоких підставок;
 • рослина має бути захищена від протягів, а також не стояти на шляху переміщення по квартирі;
 • Залежно від потреби у освітленні можна підібрати варіант для будь-якого куточка кімнати.

Якщо в будинку є відкрита веранда або зимовий сад, кімнатна квітка може жити протягом року на свіжому повітрі, а частина – в приміщенні.

Різноманітність видів

Які ж рослини підходять для домашнього вирощування? Такі назви великих кімнатних квітів, як пальма, монстера, гібіскус, молочай у всіх на слуху. Не рідкісні й цитрусові дерева – мандаринові, лимонні. А ось із «рукою Будди» чи кубанолою знайомі далеко не всі.

Кожна з рослин наділена неповторною чарівністю, має особливості у догляді, часто несе в собі особливий символічний зміст або навіть овіяна легендами.

Пальми

Як називаються великі квіти? Пальми! Під цією назвою поєднують багатьох представників тропічної культури. Як правило, вони мають стовбур, що не гілкується, і ажурне, перисте або віялове листя. Іноді надземна частина стовбура відсутня і складається враження, що листя росте пучком із землі, як у чагарника.

У природі пальми досягають 30 м, а в домашніх умовах ростуть до 2 м. Пам'ятаючи про своє тропічне минуле, будь-яка пальма потребує хорошого освітлення, але переносить і півтінь. Їх обов'язкова підвищена вологість, яку можна забезпечити або регулярним обприскуванням, або установкою зволожувача.

У магазинах можна придбати таких представників:

 • Ховея;
 • хамедорея;
 • хамеропс;
 • Брахея;
 • Каріота;
 • Вашингтонія.

А фінікову пальму можна спробувати виростити самостійно з кісточки. Це довго, але цілком реально.

Монстера

Чи є щось страшне у цій рослині? Чи пов'язане воно із монстрами?

Монстери – тропічні рослини. Розповіді про них у Європі випередили самих представників флори. Мандрівники, повертаючись із країн Південної Америки, ділилися історіями одна страшнішою за іншу. Нібито в тропіках водиться рослина-вбивця, яка нападає на людей та тварин. Цей монстр протикає свою жертву відростками, залишаючи від неї один скелет.

Реальні підстави цих оповідань такі. Монстера в природі випускає багато повітряних коренів, які здатні прорости через що завгодно, навіть через мандрівника, що загубився і помер.

Звичайно, монстера ні на кого напасти не може, але в листі її міститься отрута. Сік, потрапляючи на шкіру, викликає роздратування та набряки, а якщо пожувати листя, то цілком можна отруїтися.

У домашніх умовах монстри почуваються чудово. Їхнє соковите ажурне листя оживляє будь-який простір. Будучи по суті ліаною, монстера потребує вертикальних підпірок, інакше вона прагне розповзтися в ширину. Повітряне коріння бажано направляти в основний горщик або організувати для них додаткові горщики поряд.

Тропічний вихідець, монстера любить тепло та вологу. Взимку температура повітря повинна опускатися нижче 16 градусів. Обов'язково достатньо світла, але півтінь вона стерпить. Небажаними є прямі сонячні промені (будуть опіки на листі) і глибока тінь (листя подрібнюють і втратить свою ажурність).

Гібіскус

Гібіскуси – великі кімнатні квіти, фото та назви яких можна зустріти не лише у квіткових, а й продуктових магазинах. Люблять її за рясне цвітіння, яке при належному догляді можна продовжити цілий рік. У природі зустрічаються дерев'яні та чагарникові форми, по-різному можна сформувати рослину та будинки.

У країнах Азії гібіскус має і практичне застосування. З його квіток готують запашний чай каркаді. Також використовують для напоїв та кондитерських виробів барвистість пелюсток. З насіння роблять чорну фарбу, вживають їх замість кунжуту в їжу. Листя використовують у салатах.

Для гібіскусу будинку обов'язкова висока вологість, регулярний полив. Цвітіння можна регулювати підживленням.

Цитрусові

Саджанці цитрусових дерев дозволяють власникам випробувати радість від збору врожаю ні з чим не порівнянну. Справді, виростити самостійно і лимони, апельсини, і мандарини цілком реально.

Потрібно лише запастися терпінням та забезпечити саджанцю гарний догляд. Як і для всіх тропічних рослин, для цитрусів потрібні тепло, світло та регулярний полив.

Будь-яке цитрусове дерево потребує довгого світлового дня (10-12 годин), нестачу природного світла обов'язково потрібно компенсувати штучним. У зимовий період саджанцю забезпечується період спокою, коли і полив, і освітленість зменшується.

Крім відомих та популярних різновидів, можна здивувати родичів або гостей каламондином (це гібрид кумквату та мандарину) або цитроном сорту «рука Будди» з розгалуженим плодом, що утворює пучок відростків – «пальців».

Спатіфілум

Народна назва спатіфіллуму – "жіноче щастя" – легко пояснює, за що люблять цю кімнатну квітку. Велике листя, білі квіти його відомі та впізнавані. Хоча за умов природного проживання квіти бувають інших відтінків.

Легенд багато. Можна почути, що:

 • завести спатифілум потрібно тим, хто ніяк не може вийти заміж або народити дитину;
 • ця квітка була передана богинею кохання звичайним земним дівчатам;
 • спатифіллум дарує радість і щастя тим, хто його доглядає з чистими помислами.

Як же його доглядати, щоб отримати щастя? Спатифілум любить яскраве сонячне світло, помірну температуру та вологе повітря. Обприскувати потрібно лише листя, не потрапляючи на бутони та квітки.

Фото великих кімнатних квітів