Отруйні кімнатні квіти: список назв з фото та описом

Повний список усіх отруйних кімнатних квітів та рослин. Види, сорти, цікаві факти, інструкції для правильного догляду та вирощування, полив, підживлення, особливості.

Серед величезної різноманітності кімнатних рослин існує така категорія, як отруйні культури. Свої токсичні властивості дані представники флори набули у процесі видового розвитку як захисну реакцію проти природних ворогів.

На практиці можна зустріти кімнатні рослини з отруйними шпильками або колючками, токсичним соком. Сік може виділятися тільки при пошкодженні стебла, листа або кореня, а може випаровуватися з листової пластинки.

Цікавий факт: на фото отруйних кімнатних квітів можна помітити, що всі відомі представники мають яскраве забарвлення і специфічний малюнок.

Можливі реакції на отруєння

Сім'ям з дітьми молодшого віку слід остерігатися таких рослинних культур. Токсичність тканинного соку рослин варіює від незначної місцевої реакції до смертельного результату.

Чим небезпечні отруйні квіти:

Дотик рослинного соку зі шкірою або слизовими оболонками людини може спричинити сильний опік.

Найчастіше, реакція обмежується ділянкою епідермісу, е поширюючись в нижчі тканини. Однак, у дітей при попаданні на слизову рота сік викликає сильне отруєння (адже слизова оболонка має величезну поверхню, що всмоктує).

Деякі види кімнатних рослин можуть викликати ураження шлунково-кишкового тракту, що проявляються болями у животі, блюванням, симптомами інтоксикації.

Пилок багатьох тропічних квітів містить потужні вазоконстриктори, що викликають спазми дихальної мускулатури. Деякі окремі представники екзотичних культур можуть бути причиною алергічного набряку чи анафілактичного шоку.

Культури, що належать до сімейства Конвалії (іноді їх вирощують у кімнатних умовах), відрізняються специфічним впливом на серцево-судинну систему, викликаючи найважчі аритмії. Шляхів проникнення токсинів відомо кілька:

  • За допомогою прямого контакту з незахищеною шкірою.
  • Вдихання випарів.
  • Пиття води з піддону, що притаманно отруєнь домашніх вихованців.
  • Робота з проведення пересадки рослини, внесення добрив, живцювання.

Причиною серйозних отруєнь найчастіше стають дефіцит знань про культуру, що вирощується, недотримання умов догляду, недотримання правил особистої безпеки. Повний список отруйних кімнатних квітів можна знайти в посібниках квітникарів.

Смугасте Алое

Алое та його сік прийнято відносити до лікувальних кімнатних рослин. Екстракт з листя алое має антисептичні властивості, репараційний ефект. Однак, всі ці властивості не відносяться до соку смугастого алое, тканинна рідина якого здатна викликати виражені кровотечі.

Цикламен

Неймовірно красива кімнатна квітка, що має таку ж неймовірну токсичність. Отрута сконцентрована в районі кореневища, за своїми біохімічними властивостями нагадує отруту кураре. Основним агресивним фактором є глікозид, що виділяється, який викликає спазм судин сітківки з подальшим зниженням зору.

У народній медицині досить часто можна зустріти примочки та компреси з екстрактами цикламену. Але завжди слід ретельно зважувати ризики та можливу користь від застосування таких засобів.

Алоказія

Дуже гарний екземпляр, який дуже цінують квітникарі у своїх колекціях. Однак, ця квітка становить сильну небезпеку для дітей та дорослих. У кореневищі, стеблах, листі міститься різні солі – ціаніди.

Дані сполуки моментально блокують цикл клітинного дихання, викликаючи параліч дихальної мускулатури та зупинку серця.

Шеффлера

Ця квітка відноситься до умовно отруйних рослин. Тканинний сік при прямому контакті зі шкірою людини викликає місцеву запальну реакцію у вигляді почервоніння, набряку тканин, болю та печіння.

В індивідуальних випадках може з'явитися дрібноточковий висип у місці передбачуваного контакту. Зупинити подальший розвиток реакції можна, обмивши шкіру з милом.

Кротон

Кротон є справжньою перлиною в колекції кожного квітникара. Його велике листя з оригінальним забарвленням здатне зачарувати навіть найзатятішого критика. Проте, слід пам'ятати, що кротон є представником сімейства Молочайних, отже, його сік дуже токсичний.

При безпосередньому контакті з оголеною шкірою сік викликає подразнення, висипання, набряк та пекучий біль. При розведенні кротону в домашніх умовах слід пам'ятати, що токсичні компоненти накопичуються в оболонці насіння.

Товстянка

У народній медицині знайшлося місце і для компресів з цієї рослини. Застосовувати місцеве лікування рекомендовано при запальних процесах на шкірі, суглобових поверхнях.

Однак, у тканинах товстуни міститься велика кількість миш'яку. При випадковому вживанні такого «делікатесу» в їжу через 0,5-1,0 год розвинеться картина харчового отруєння із симптомами інтоксикації.

Діффенбахія

Красива кімнатна рослина з строкатим великим листям радує око власників і гостей. Але в листі квітки містяться алкалоїди, отруєння якими проявляється такими симптомами:

  • Набряк тканин ротової порожнини, язика, губ.
  • Опік та сильне печіння в порожнині рота.
  • Оніміння мови, аж до відсутності голосу.

За ненадання допомоги розвивається блювота, з'являються біль у животі. У разі вживання великої кількості тканин рослини порушується свідомість, з'являються дихальні розлади, підвищується температура тіла.

Перша допомога при випадковому отруєнні

Звичайно, при перших симптомах слід відвідати лікаря прийомного відділення. Проте, ряд первинних заходів при випадковому отруєнні отруйними домашніми кімнатними кольорами зможе виконати кожен з батьків:

  • Обмити уражену ділянку проточною водою, щоб зупинити подальше поширення токсинів.
  • Ополоснути порожнину рота чистою водою, щоб змити шматочки з'їденої рослини.

При отруєння деякими видами кімнатних рослин цих дій виявиться достатньо, і спеціалізована медична допомога не знадобиться. Для більшості харчових отруєнь необхідні зовсім інші заходи, які нададуть тільки в умовах стаціонару.

Фото отруйних кімнатних квітів