Індійська цибуля (птахомлечник хвостатий) – 110 фото квітки, інструкція з догляду в домашніх умовах

Детальний огляд з фото та покроковою інструкцією для початківців, як доглядати індійську цибулю в домашніх умовах. Корисні властивості, розмноження, пересадка, розміри, цікаві факти про рослину.

Рід Ornithogalum включає близько 200 видів, поширених серед помірних кліматичних зон Європи, Африки та Південно-Західної Азії. Деякі види з цього роду культивуються в декоративних цілях, такі як птахомлечник хвостатий, і використовуються в народній медицині.

Читайте далі для отримання додаткової інформації про опис квітки, догляд у домашніх умовах та фото індійської цибулі.

Опис

Рослина індійська цибуля, також відома як «птахомлечник хвостатий», складається з довгого, яскраво-зеленого листя і кількох цибулин, які ростуть з основної цибулини. Наприкінці весни та на початку літа він випускає 3-5 сантиметрові шипи з маленькими, злегка ароматними білими та зеленими квітами індійської цибулі.

Індійська цибуля – дуже проста у вирощуванні рослина – практично надійна. В основі рослини утворюються маленькі бульбашки, які обриваються і перекочуються, поширюючи рослину по всьому саду. Птахомлечник хвостатий також поширюється з насіння і може стати інвазивним, якщо його не доглядати.

Вирощування

Ця рослина, що легко адаптується, вона добре підходить для вирощування в домашніх умовах, буде рости в горщику протягом багатьох років, якщо подбати про звільнення в кімнатних умовах. Його товсте соковите коріння допомагає утримувати воду і не стикається з будь-якими значними хворобами або шкідниками.

Грунт

Найкраще варто вирощувати індійську цибулю в домашніх умовах у субстраті, яка включатиме пісок, перегній і листовий грунт.

Крім правильно підібраного грунту, потрібно не прорахуватися у виборі горщика.

Зупинитися слід на керамічному горщику, він має низку плюсів перед пластмасовим варіантом, а щодо даної рослини це дуже важливо. Крім того, що горщик з кераміки буде виглядати солідніше, якщо цибулина виросте великий, він не трісне.

Освітлення

Для нормального розвитку кімнатній рослині потрібне гарне освітлення, оскільки вона любить сонце. Горщик необхідно розташувати в районі південних, західних та східних вікон. При недостатньому освітленні індійська цибуля погано зростатиме.

Температура

Птахомлечник хвостатий добре почувається при кімнатній температурі. Він має африканське коріння, тому рослина без труднощів переносить спеку набагато краще, ніж холод.

Полив

Як поливати квітку? Рослина не любить надмірну кількість вологи у ґрунті. Тому потрібно не поливати рослину доти, доки земля не висохне.

Розмноження

Легко розмножується насінням або відведенням.

Індійський лук починає вегетативно розмножуватися в досить ранньому віці, і часто можна побачити, як маленькі цибулини ростуть і, зрештою, прориваються з-під луски батьківської цибулини.

Ці діти починають виробляти крихітні трав'яні пагони, а потім, нарешті, листя.

Їх можна видалити пересадити в піщане живильне середовище з невеликою кількістю доданого компосту.

Шкідники та хвороби

Ця витривала рослина не має жодних істотних загроз, але є кілька проблем. На рослині можна побачити борошнистих червців. Зазвичай вони ховаються між листям.

Порада: щоб видалити борошнистих червців, треба використовувати ватяний тампон, змочений у спирті. Потрібно протерти жуків. Для усунення великого зараження слід обприскувати рослину інсектицидом.

Цибулини також можуть почати гнити, що зазвичай є ознакою того, що ґрунт надто вологий.

Через надлишок сонячного світла на листі рослини можуть з'являтися оранжево-коричневі плями.

Цілющі властивості

Птахомлечник хвостатий виділяється тим, що в ньому корисні всі частини. Але це характерно для рослини, що досягає 2-х і більше років. Товчені листки індійської цибулі застосовуються зовнішньо і всередину, він може вилікувати фурункул, карбункул і деякі виразки.

Сік, витягнутий із цибулини та листя, вважається ефективним засобом проти застуди. Листя подрібнюють і використовують для полегшення болю та запалення.

Відомо, що хибна індійська цибуля містить кілька біологічно активних сполук, таких як алкалоїди, флавоноїди та глікозиди. Ці сполуки впливають на обмін речовин, м'язову тканину серця та кровотік. Також екстракт приносять полегшення від гострих нападів подагри.

Попередження

Він містить алкалоїди, які можуть бути токсичними при потраплянні всередину, а контакт із соком та цибулею може спричинити тяжку алергічну реакцію.

При поводженні з цією рослиною або її використанні слід бути обережними.

Цікаві факти

Жителі німецького села використовували подрібнене листя для припікання порізів та забитих місць. Його також готували з льодяниками у холодному сиропі.

Хань Чжунс був відомим практикуючим лікарем китайської медицини. У нього було кілька хворих на гепатит, які приймали ліки протягом багатьох років, але безрезультатно. Доктор Хан запропонував приймати листя індійської цибулі разом із іншими ліками. Через кілька місяців функції печінки пацієнтів відновилися, і тест на вірус виявився негативним, що здивувало доктора Хана. Більше того, він виявив, що рослина особливо ефективна при лікуванні раку печінки.

Протипухлинна функція Ornithogalum Caudatum була клінічно перевірена та доведена. У процесі розробки лікарських засобів фундаментальне фармакологічне дослідження обов'язкове.

Вивчення хімічних компонентів Ornithogalum Caudatum в Китаї почалося пізніше, ніж в інших країнах, але вивчення його ефективності ніколи не припинялося з того часу, як було виявлено його протипухлинну функцію.

У 1989 році, за дорученням Чанбайського Гірського Науково-дослідного інституту Китайської Медицини, Хань Сіньчан у партнерстві з Цзилінським китайським медичним інститутом почав вивчати токсичність та ефективність Ornithogalum Caudatum.

Він створив різні моделі раку на щурах та лікував їх різними дозами порошку Ornithogalum Caudatum. Результати показали, що Ornithogalum Caudatum взагалі токсичний; більше, він може запобігти деяких видів раку.

Фото індійської цибулі