Строманта (140 фото): правила догляду в домашніх умовах, пересадка в горщик, розмноження

Детальний огляд всіх особливостей кімнатної рослини стромантів. Багато фото, цікаві факти, правила підживлення, пересадка та розмноження, як і коли поливати кімнатну рослину.

Строманта – це рослина сімейства Марантових, його батьківщиною по праву вважають тропічні ліси Південної Америки. Воно трав'янисте, при вирощуванні в природних умовах, досягає до 100 см. Налічують від п'яти до 15 видів, про це свідчать фото Стромати.

Відмінною рисою цієї рослини вважається велике листя. Їхня ширина може досягати до 10 сантиметрів, довжина до 50. Вони завжди повертаються до світла, незалежно від його розташування. З настанням темряви, листя складається, вранці розпускається заново. У народі їх називають «видом рослин, що молиться».

Цікаво, що пластини Стромат можуть поєднувати в собі різні кольори. Це, що стосується вирощування в природних умовах, але можна доглядати рослину вдома.

Особливості та примхи Строманти будинку

Багато квітникарів відмовляються від ідеї вирощування будинку. Адже, рослина Строманта дуже примхлива, вибаглива, вимагає особливого догляду в домашніх умовах. Але заглибившись у елементарні правила, можна отримати бажаний результат. А головне, виключити ризик того, що рослина буде повністю занапащена.

Є кілька чинників, необхідні ознайомлення.

  • не можна, щоб Строманта росла під прямим сонячним промінням. Рослині властивий вологий клімат, тепле повітря. Переважно використовувати розсіяне світло. Враховуйте, що звичний світловий день для квітки набагато більший, ніж у середніх широтах. Потрібно забезпечити додаткове освітлення.
  • використовується грунт повинен бути пухкий, добре пропускає повітря.
  • Необхідно розділити рослини за розміром. Дрібні відмінно приживуться в тераріумі, великі можна розмістити на підвіконні – за умови виконання всіх вимог догляду, головне, якісне потрапляння світла на листя.

Що ще необхідно знати про Стромант

Вирощування в домашніх умовах вимагає не тільки створення відповідної атмосфери, а й елементарних знань про зростання кімнатної рослини. Потрібно підтримувати певну температуру від 22 до 25 градусів. Взимку не менше ніж 18 градусів. У теплу пору року поливають часто, рясно. У холодне потрібно набагато менше води. У рослини Строманта немає певного періоду спокою, бажано просто дати йому відпочити на зиму.

Як і будь-якому організму, Строманте знадобиться добриво, підживлення. Її додають у літній період по 1 раз на 15 днів. Засіб підбирається індивідуально, з віку, розміру, плодючості рослини. Якщо виникає питання, як поливати квітку, це необхідно робити теплою водою. З настанням осені потрібно скоротити кількість рідини.

Є й негативні чинники, які слід враховувати. Це захворювання, шкідники, що завдають шкоди. Перший варіант залежить виключно від догляду. Хворіти рослина Строманта може через поганий догляд, неякісні умови. Якщо дотримуватись усіх правил, то проблем не виникає.

Тля, білокрилки, щитівки та інші – це шкідники, які сприяють руйнуванню квітки. Якщо регулярно оглядати, знезаражувати рослини, їхню появу можна виключити. Для повного виключення цієї ситуації можна використовувати

Коли на кущі з'являються щитівки, кліщі та черв'яки, можна використовувати розчин Актелліка. Для цього необхідно взяти одну ампулу та змішати її з літром води. Візьміть пульверизатор і активно обприскуйте кущ, надягніть прозорий пакет і приберіть на 24 години.

Якщо після цього проблема повністю не пропаде, то можна повторити обробку через 1-2 тижні. У випадку, якщо рослина атакує попелиця, можна застосувати Інтавір, Фітоверм.

Досвідченим квітникарам буде значно легше впоратися з доглядом. Але, за бажання, знання, практично кожен зможе впоратися з таким завданням, як догляд у домашніх умовах.

Пересадка, розмноження Строманти

У період, коли квітка досягає великих розмірів, вона не може повноцінно продовжувати зростання, споживати необхідну кількість енергії. З'являється потреба у розмноженні рослини. Воно відбувається двома способами.

Розподіл куща. Якщо сам кущ Строманти великий, його можна розділити на 2-3 частини. Це потрібно робити акуратно, щоб не пошкодити коріння. У ділянки обов'язково має бути 2-3 корені, листові пластини.

Використовувати потрібно широкі, низькі горщики. Після висадки кущі відправляють у тепле місце і накривають прозорим пакетом. Залишається лише уважно стежити, щоб рослина прижилася, індикатором буде наявність молодих листочків.

Верхівкові живці. Цей спосіб також застосовується. Готувати живці краще в теплу пору року. На даний період, на них вже має бути 2-3 пластини, а довжина досягатиме мінімум 7 сантиметрів.

Після зрізу живці ставлять у банку з водою, накривши прозорим пакетом. У такому вигляді живець проводить до 6 тижнів, після чого його пересаджують у горщики з сумішшю, зробленою на основі торфу. Рідше використовують насіння.

Кожен квітникар вибирає той варіант, який визначає зростання та розвиток його Строманти.

Пересадку потрібно проводити наприкінці весни. Частота залежить від віку. Молоді екземпляри пересаджують 1 раз на рік. Пізніше вистачає 1 раз на три роки. Іноді, щоб не турбувати кущ, можна освіжити верхню частину субстрату. Але зловживати цим не варто. Пересадка все одно буде необхідна.

Найпопулярніші види Строманти.

Найчастіше зупиняють свій вибір на двох видах. Це Строманта приємна та кривава.

Батьківщиною останньої вважається Бразилі, вологі ліси. Вона досить велика, верхня сторона темно-зеленого кольору, внутрішня вишнева. Цвітіння настає у теплу пору року.

Найкрасивішими і найпопулярнішими вважаються такі види: мультиколор, марун, триколор, страйп старий, хортиколор. Розміри особливо не відрізняється, різниця тільки у відтінках самого листя.

Що стосується опису квітки, то Строманта приємна досягає 0,3 метра у висоту. Листя шириною до 5 сантиметрів, а довжина до 10. Забарвлення чимось нагадує ялинковий малюнок. Виворіт сіро-зеленого кольору, іноді з рожевим відтінком. Цвіте рідко, у теплу пору року.

Можна сказати, що при грамотному підході, загальної інформації та любові до рослин є можливість отримати красиву, квітучу Строманту. Головне, враховувати звідки він родом, його переваги та необхідні фактори для швидкого, здорового росту кімнатної рослини.

Фото строманти