Тілландсія (140 фото): догляд у домашніх умовах, правила поливу, зовнішній вигляд, цвітіння, підживлення

Інструкція для новачків, як правильно доглядати кімнатну квітку тиландсія. Фото, правила поливу, види рослини, посадка, розмноження, як пересаджувати, вибір горщика, цікаві факти про походження рослини.

Повітряні рослини тиландсії швидко набирають популярності як кімнатну рослину, яка не потребує особливого догляду. Через мінімальну кореневу систему їх не потрібно вирощувати в горщиках. Це означає, що натомість повітряні рослини можна повісити, встановити або розмістити в тераріумах, пляшкових садах або інших декоративних контейнерах з піском, камінням чи ще чимось.

Світло

Вважають, що це повітряні рослини повинні мати яскраве світло з періодичним потраплянням прямих сонячних променів. Однак повітряні рослини насправді можуть непогано рости в різних умовах освітлення.

Загальне правило вибору освітлення для вирощування в домашніх умовах – орієнтуватись на природний колір тиландсії. Діапазон починається від темно-зеленого до світло-зеленого, а згодом закінчується майже білими сортами.

Зелені типи будуть добре справлятися в областях, які не отримують багато світла на підвіконнях. Однак вони не люблять різких прямих сонячних променів.

Порада від професіонала: всі сорти погано переносять темні ділянки, тому слід уникати для збереження здоров'я рослин у довгостроковій перспективі.

Якщо у вас повітряна рослина, що росте за склом, наприклад, у тераріумі, ви абсолютно не повинні ставити контейнер під прямим сонячним промінням. Не має значення, якого кольору у вас рослина – скло посилює сонячне тепло і створює надмірно високу температуру.

Полив

Щоб не нашкодити і знати, як поливати квітку, використовуйте два основні способи поливу повітряних рослин. Перший – це обприскування листя двічі-тричі на тиждень. Це дуже корисно, коли ваша рослина закріплена на місці, наприклад, прикріплена до стіни. Повітряні рослини потребують регулярного обприскування або замочування у водяній бані.

Другий варіант – занурити квітку тиландсія в ємність із водою кімнатної температури. Вам потрібно замочити рослину в контейнері на півгодини чи довше.

Замочування таким способом на регулярній основі ускладнює догляд за цими рослинами і забирає набагато більше часу, ніж це необхідно.

При замочуванні важливо струсити зайву воду і залишити, щоб рослина повністю висохла, перш ніж настане ніч і температура впаде. Якщо навколо рослини занадто багато вологи і вона стає холодною, є ймовірність виникнення гниття. Тому намагайтеся поливати вранці, а не пізно увечері.

Вологість

Рослини тиландсії від темного до світло-зеленого кольору, як правило, потребують більш частого поливу і більш високого рівня вологості, ніж сірі рослини.

Якщо ви можете застосовувати обприскування або замочування один-два рази на тиждень, все буде гаразд, а вологість можна ігнорувати. Однак, якщо полив часто викликає у вас проблеми, то як компроміс вологість має бути досить високою.

Годування

Підживлення хоча б кілька разів на рік – гарна ідея для догляду в кімнатних умовах, оскільки в довгостроковій перспективі це дасть вам сильні та здорові рослини. Ви можете використовувати спеціальний корм для кактусів або орхідей або просто звичайні добрива для кімнатних рослин, що розбавляються наполовину (їм не потрібно багато).

Єдина заковика – уникайте добрив, що містять бір, мідь або цинк, оскільки всі три метали токсичні для більшості тиландсій.

Підживлення можна нанести на листя в розпилювач або ємність з водою, якщо ви замочуєте рослину.

Температура

Коли справа доходить до вимог до температури, ці рослини задоволені тим, що температура коливається від 10 °C до 30 °C. Деякі сорти можуть витримувати нижчі температури, але це не ідеально, оскільки різко збільшує ймовірність гниття.

Пересадка

Чудова риса опису квітки – відсутності будь-якої розгалуженої кореневої системи означає, що це одна з дуже небагатьох кімнатних рослин, яку ніколи не потрібно пересаджувати.

Розповсюдження

Повітряну рослину можна розмножувати насінням, яке вона може зробити наприкінці свого життєвого циклу, але зазвичай це працює тільки в тому випадку, якщо у вас одночасно цвітуть кілька повітряних рослин, щоб вони могли запилювати один одного.

Крім того, необхідні особливі вимоги для проростання, а також виживання рослин у дорослому житті.

Натомість буде набагато простіше, якщо ви пропустите все це і зачекайте, коли біля основи материнської рослини сформуються відростки. Ви можете залишити їх так, щоб вони утворили гарну грудку, або замість цього, коли вони будуть майже на третину менші за материнську рослину, ви можете акуратно розділити їх і розглядати як окремі рослини.

Швидкість зростання

Спочатку ростуть досить швидко, але потім все сповільнюється, і це продовжується до кінця життя рослини. Не чекайте швидкого зростання, що б ви не робили для своєї тиландії.

Висота рослини

Доступна різноманітність означає, що висота та ширина можуть трохи відрізнятися між рослинами. Однак повітряні рослини в основному не є великими кімнатними рослинами, і вони, ймовірно, не виростуть набагато більше, ніж те, що ви маєте, коли ви їх вперше купуєте.

Квіти

Фото тиландії під час цвітіння зачаровує своєю красою. Але в той же час, часто буває гіркувато-солодким. З одного боку, це показує, що ви правильно і на гарному рівні виростили та доглядали його. З іншого боку, це також знаменує кінець життя рослин.

На це йде багато років, але повітряні рослини цвітуть лише один раз, і коли вони це роблять, материнська рослина починає втрачати свою силу і псується, перш ніж загинути.

Протягом цього періоду відмирання він витрачатиме всю свою енергію на виробництво якомога більшої кількості відростків для розмноження. Після того, як вони виростуть до пристойних розмірів, їх можна відокремити від материнської рослини або залишити для утворення привабливого куща.

Все залежить від сорту, який у вас є, але самі квіти можуть бути дуже недовговічними – лише день або близько того, а можуть залишатися на місяць або більше. Незважаючи на це, вони часто вражають, іноді виглядають як інопланетяни, але все ж тішать око.

Чи отруйні повітряні рослини?

Хороша новина полягає в тому, що тиландії не отруйні для людей або більшості домашніх тварин, таких як кішки та собаки. Погана новина в тому, що своїм незвичайним зовнішнім виглядом вони можуть приваблювати грайливих та цікавих вихованців.

Не дозволяйте своїм вихованцям грати з ними, тому що через їхній витончений розмір вони можуть легко пошкодитися.

Особливість розміщення

Ви можете вирощувати ці рослини будь-де. Однак переконайтеся, що будь-який контейнер, в який ви поміщаєте, має вільний потік повітря, тобто не в закритих пляшках.

Крім того, якщо ви хочете утримувати його на місці за допомогою дроту, уникайте суперклею та дроту, що містить мідь. Обидва можуть завдати серйозної шкоди або навіть вбити рослину.

Догляд за квіткою: резюме

  1. Середній рівень освітленості — це кімнатна рослина, що пристосовується, яка може однаково добре рости як в помірно, так і в яскраво освітлених приміщеннях. Уникайте тривалого зберігання у тіні.
  2. Помірний полив – Добре поливайте, обприскуючи кілька разів на тиждень, або мачучи всю рослину в таз із водою.
  3. Температура – Їм потрібна температура від 10 °C до 30 °C.
  4. Годування – Підгодовуйте один раз кожні два-три місяці цілий рік, щоб рослина виглядала здоровою. Додайте добриво до миски з водою.

Проблеми вирощування

Моя квітка не росте Якщо рослина не дуже молода, її зростання зазвичай практично відсутнє, і це не привід для занепокоєння. Насправді ми б навіть сказали, що це не проблема, і якщо ваша рослина здорова, просто насолоджуйтесь своєю маленькою кімнатною рослиною.

Коричневе листя — Великі ділянки листя, що стали коричневими (а не тільки кінчики), є ознакою різних пошкоджень або поганого поводження. У будь-якому випадку листя досить мале, тому деякі пошкодження при догляді в домашніх умовах дійсно поширені.

Ви можете відрізати коричневі шматочки. Переконайтеся, що ви ріжете під кутом, а не прямо впоперек, щоб те, що залишилося від аркуша, зливалося з іншими.

Листя в'ється – Коли листя різко скручується або зморщується, це говорить про те, що йому терміново потрібна вода. Скручування листя – це остання спроба запобігти втраті води, зменшивши площу поверхні листя через протяги та світло.

Щоб виправити це, добре полийте рослину та розгляньте можливість тривалого замочування в мисці з водою, щоб зволожити рослину. Листя має повністю відкритися за кілька днів.

У чому різниця між зеленими та сірими тиландсіями? Насправді немає великої різниці. Хоча у зеленіших видів менше трихоми (крихітні структури на листі, які допомагають рослині вловлювати і поглинати вологу та поживні речовини), ніж у більш сірих повітряних рослин.

Що стосується вимог до догляду, більш зелені рослини, ймовірно, будуть потребувати більш частого поливу і краще почуваються більш тінистих місцях і тераріумах. В той час, як більш сірі типи отримають більше користі від місць з більш високою вологістю та світліших ділянок у будинку.

Що мені робити з корінням моєї рослини — Більшість видів Tillandsia є епіфітами, що просто означає, що вони ростуть на поверхні іншої рослини. Щоб допомогти їм залишатися прив'язаними, вони, як правило, відрощують поверхневе підтримуюче коріння, яке допомагає їм «чіплятися».

Коли повітряні рослини вирощують у приміщенні як кімнатні рослини, коріння слугує дуже мало, тому їх можна обрізати або видалити, якщо вони не бажані. Однак однаково немає нічого поганого в тому, щоб дати спокій коріння.

Моя рослина стала коричневою та м'якою? — Обидва симптоми є явною ознакою гниття рослини. Занадто частий полив, виконання його пізно ввечері, коли температура нижча, або вплив дуже низьких температур – все це призведе до реальної ймовірності загибелі вашої рослини.

Фото Тілландії