Ноліна (Бокарнея): інструкція з догляду в домашніх умовах, фото, підживлення, пересадка

Детальний огляд всіх особливостей кімнатної рослини ноліну (Бокарнея). Рекомендації щодо догляду, підживлення, пересадка, розмноження, полив, цікаві факти про походження рослини.

Ноліна – екзотична квітка, яка стала популярною як кімнатна рослина з набряклим товстим коричневим стеблом біля його основи для зберігання води. Довге вузьке кучеряве темно-зелене листя піднімається від цієї основи, як струмінь води у фонтані.

Це дуже повільнорослі кімнатні квіти, що робить їх дорожчими, ніж інші рослини такого ж розміру.

Маленькі молоді квіти коштуватимуть за розумною ціною, але більші екземпляри – значно дорожчі. Вони є корисною рослиною, яка очищає повітря, а при правильному обігу можуть жити десятиліттями, так що це може бути хорошим вкладенням коштів.

Світло

Ці рослини будуть рости повільно, і хоча добре почуватиметься в злегка затіненому місці, для його процвітання потрібне яскраве світло. Якщо ви надаєте трохи сонця, протягом декількох тижнів ви побачите, як рослина перетворює це на пишне нове листя, тобто більше світла означає більший зріст.

Рослини Ноліни, вирощені в тіні, не слід раптово переміщати і кидати в сонячне місце. Переміщайте рослину в нове місце на кілька годин на день, а потім назад. Робіть це протягом тижня, щоб звик до зміни інтенсивності світла. Це запобігатиме спотворенню листя.

Полив

В основі Ноліни – товсте здуте стебло, що має деревний вигляд. Це орган для зберігання води, здатний підтримувати рослину під час посухи. Ця характерна риса в описі квітки повинна вказувати на те, що рослина готова до тривалих періодів між поливами. Відмінна кімнатна рослина для тих, хто любить спокій та низькі експлуатаційні витрати.

Порада: якщо ви вирощуєте свою квітку в дуже маленькому горщику з невеликою кількістю грунту, вона швидше висохне і, можливо, знадобиться частіший полив, це важлива деталь у питанні як поливати квітку.

В ідеалі ви повинні прагнути поливати щонайменше кілька разів на місяць (якщо можливо, раз на тиждень у розпал літа), і при цьому переконайтеся, що це ретельний полив.

Запаси води підтримають рослину, якщо ви час від часу забудете її поливати, але не робіть цього у звичку, інакше ви отримаєте рослину, що вижила, а не процвітає.

Вологість

При відході в домашніх умовах тримайте його подалі від надсухих ділянок, наприклад, навколо радіатора, що працює. Краї листя та кінчики вашої рослини стануть коричневими, якщо вологість дуже низька, але в інших випадках вологість не надто важлива.

Підживлення

Підійде стандартне універсальне добриво. Це не дуже вимогливі рослини, тому буде достатньо легкого годування один раз на місяць навесні та влітку.

Температура

Коли справа доходить до вимог до температури, на відміну більшості кімнатних рослин, Нолина майже витривала і витримує мінусові температури. Однак, вирощуючи в домашніх умовах, вплив такої низької температури на вашу рослину, напевно, буде випадковістю, а не звичайним явищем, вірно?

Про всяк випадок намагайтеся не опускатися нижче 7 ° C, і, хоча допустимі вищі температури, ви повинні досягти хорошого зростання приблизно за 21 ° C .

Пересадка

Якщо росте добре, можна пересаджувати раз на рік. Якщо умови не такі хороші або ви хочете обмежити розмір рослини, пересаджуйте лише кожні 2 або 3 роки.

За умови, що ви годуєте їх приблизно раз на місяць, ці кімнатні рослини все одно добре почуваються в невеликих горщиках, і, хоча їх більша частина знаходиться над поверхнею, коріння може бути досить компактним, як видно з фото Ноліни.

Коли приходить час пересаджувати, не потрібно дотримуватися особливого грунту чи поради. Підійде стандартний грунт для щоденного використання, просто переконайтеся, що він свіжий, а не старий або використаний. З погляду зовнішнього вигляду та косметики, ви можете спробувати використовувати високий контейнер, щоб довге листя не волочилося по землі.

Розмноження

Розмноження пальми Ноліни досить складне, тому що це зазвичай робиться за рахунок періодичних зсувів. Складність у цьому, що усунення залежить від батьківського рослини і вкорінюються дуже швидко. Це означає, що якщо ви відокремите відросток надто рано, воно буде покладатися на вас.

Якщо ви спробуєте розмножувати, ви можете використовувати гормон укорінення, щоб збільшити свої шанси. Потім слід дотримуватись догляду в кімнатних умовах.

Для вирощування Ноліни з насіння, потрібно дотримуватися високої вологості та температури, в цьому допоможуть маленькі теплички з поліетилену або пластикової пляшки. Просто накрийте ґрунт, щоб створити ці умови. Насіння викладають на вологий ґрунт і прикривають шаром ґрунту товщиною 1 см. Температура має бути +20+23, світло яскраве, розсіяне. Після того як з'являться сходи, потрібно почекати, щоб вони зміцніли для подальшої пересадки в окремі горщики.

Швидкість зростання

Очікуйте дуже повільного зростання або його відсутності, якщо рівень освітленості низький або ви не дотримуєтеся покрокових порад з догляду. За сприятливих умов на вас все одно чекає повільне зростання!

Проста правда про ці рослини полягає в тому, що вони повільно ростуть. Це добре, якщо ви не хочете, щоб воно переросло місце, але не дуже добре, якщо ви хочете, щоб воно швидко перетворилося на високу та величну рослину.

Висота

У природному середовищі Ноліна може майже торкатися неба на колосальних 4,5 метра. У приміщенні вони виростуть високими, але не настільки, і це займе багато часу.

Квіти

Так, у цієї кімнатної рослини є квіти! Квіти Нолін дуже рідко з'являються в приміщенні, і навіть якщо вони у вас будуть, вони нічим не примітні.

Чи отруйна Ноліна?

Ні, квітка не токсична для собак, кішок чи людей. Хоча ви повинні тримати його подалі від свійських тварин, тому що вони можуть помилково прийняти за іграшку і будуть пошкоджені кігтями або цікавими зубами.

Як доглядати: резюме

Від середнього до яскравого світла. Переважно гарне світло з невеликою кількістю сонця. Уникайте темних ділянок.

Полив від слабкого до помірного. Добре полийте, а потім не поливайте знову, поки ґрунтова суміш майже не висохне повністю.

Температура. Необхідне тепле приміщення з температурою близько 21°C, інакше рослина не зростатиме.

Підживлення. Щомісяця (чи рідше) використовуйте рідкі добрива.

Фото рослини Ноліна (Бокарнея)