Араукарія (145 фото): догляд у домашніх умовах, пересадка, полив, вибір горщика

Особливості правильного догляду за кімнатною рослиною араукарію. Багато фото, цікаві факти про походження, як і коли поливати, як пересадити, підживлення, вибір горщика.

Завести гарну ялинку вдома, яка цілий рік себе чудово почуватиме в приміщенні, можливо. Достатньо звернути увагу на кімнатну рослину під назвою Араукарія. Цей хвойник відрізняється цікавим зовнішнім виглядом та невибагливістю.

Таку ялинку можна цілий рік тримати в приміщенні, радіючи її ефектній естетиці. Для домашнього утримання потрібно лише створити певні умови.

Загальний опис

Кімнатна квітка Араукарія є вічнозеленим деревцем, що на вигляд нагадує стандартну ялинку. У відкритому ґрунті рослина може досягти великої висоти. У домашніх умовах квітка рідко виходить понад 1,5 м-коду.

Якщо займатися формуванням крони, можна отримати акуратний бонсай. Деревце цінується не лише за декоративність. Воно виробляє фітонциди, які сприятливо діють навколишнє повітря.

Сорти для домашнього вирощування

Важко повірити, але рослина Араукарія південного походження. Така подоба нашої ялинки зростає в природі в Чилі, Бразилії та інших країнах протилежної півкулі. Існує кілька видів, з урахуванням яких виведені різні сорти.

Для домашнього розведення найбільше підходить Хетерофіл. У рослини листочки-голочки з віком перетворюються на лусочки. Саме тому її ще називають різнолистою.

Правила догляду у приміщенні

Правильний догляд у кімнатних умовах та при посадці у відкритому ґрунті розрізняються. Вся справа в навколишньому мікрокліматі, який треба постаратися забезпечити. Найскладніше досягти результату в зимовий період. Виною всьому опалювальні прилади, які порушують необхідний баланс температури та вологості.

Рослини забезпечують стандартний комплекс догляду. Додатково може бути потрібна підв'язка. З віком нижні гілки обвисають.

Освітлення

Незважаючи на південне походження, Араукарія не любить пекуче сонце. Позбавляти деревце багатого світла все ж таки не можна. Рослину можна розмістити біля вікна на захід чи схід. Якщо сонце в якийсь період занадто палить, то квітку можна трохи затінити за допомогою тюлю.

Влітку Араукарію рекомендується виносити на свіже повітря, ретельно вибираючи їй місце без попадання прямих променів сонця, але не в тіні. Надмірне затінення може призвести до того, що забарвлення листя стане бляклішим.

Для рівномірного формування крони горщик із квіткою щотижня повертають на 90°. Робити це треба лише в одному напрямку.

Температура навколо

Для вирощування у домашніх умовах Араукарії підійде помірна температура. У літній період показник термометра не повинен перевищувати 22°C. Щоб рослині було комфортніше, можна винести на відкрите повітря. Взимку квітку краще розмістити на заскленому балконі.

Оптимальною температурою у цей період визнають 2-12°C. Якщо немає можливості забезпечити таку прохолоду, кімнату обов'язково регулярно провітрюють, виключаючи протяги.

Вологість повітря та полив

Дуже важливо знати, як поливати квітку. Араукарія вологолюбна, допускати пересихання ґрунту не можна. При цьому для рослини згубна затримка вологи в ґрунті. Тому дбають про хороший дренаж, регулярно зволожують субстрат.

Використовують тільки м'яку воду, що містить якнайменше солей кальцію. Для цього рідину треба попередньо прокип'ятити або просто добре відстояти. Використовують воду кімнатної температури

Взимку полив скорочують, особливо якщо рослину розміщують у прохолодному середовищі. При утриманні квітки в кімнаті з увімкненими опалювальними приладами буде потрібно щоденне обприскування зелені з пульверизатора.

Підживлення

В описі квітки зазвичай міститься інформація про необхідність удобрення рослини. Процедуру рекомендується проводити регулярно з періодичністю 2-3 тижнів у теплий період. Взимку підживлення виключають. Для добрива використовують комплексні склади, які підходять для хвойників.

Органіка з цією метою виключена. Уважніше треба поставитися до дозування. Краще скоротити рекомендований обсяг удвічі. У складі має міститися мінімальна кількість кальцію.

Обрізка

За Араукарією догляд у домашніх умовах передбачає періодичне обрізування. Не рекомендується намагатися досягти великої висоти. Оптимальне значення для рослини в кімнаті — 1,5 м. Для запобігання витягуванню вгору треба в потрібний момент зрізати верхівку.

За аналогією діють, бажаю створити бонсай. Зрізати можна і бічні пагони. Санітарне обрізання обов'язково виконують при поразці квітки шкідниками. Зрізані частини можна вкоренити, досягаючи таким чином розмноження рослини.

Способи розмноження

Для розмноження підійде як спосіб черенковання. Можна використовувати насіння, але їх доведеться довго пророщувати. Рослина із насіння тривало набирає сили, повільно додає зростання.

У домашніх умовах Араукарія не цвіте, не дає насіння. Придбати посадковий матеріал вийде лише у магазині. Для вирощування повноцінної рослини за допомогою черешка підійде лише верхівка, яка виростає лише один раз.

З бічних пагонів виросте лише кущик, який віддалено нагадуватиме правильну рослину. Тому простіше купити готове деревце у магазині.

Пересадка

Часта пересадка Араукарії не потрібна. Достатньо 1 раз за 3–4 роки змінити горщик на більший. Для цієї процедури підходить лише спосіб перевалки. Це дозволить не зашкодити кореневу систему. Виконувати процедуру треба лише навесні.

Араукарію мають у тому становищі, яке було раніше. При переміщенні важливо не заглибити кореневу шийку. Рослина погано переносить пересадку, може захворіти, сповільнити зростання. Для дорослого деревця процедуру намагаються виключити, використовуючи заміну верхнього шару ґрунту.

У добірці фото Араукарії видно, що ця рослина чудово імітує класичну ялинку. Вирощувати такий хвойник легко не лише на вулиці, а й у приміщенні. Квітка невибаглива, але не зазнає несприятливих умов.

Фото кімнатної рослини Араукарія