Бромелія: розмноження та догляд у домашніх умовах, правила поливу, фото, цікаві факти

Опис усіх особливостей посадки та догляду за кімнатною рослиною бромелію. Фото, цікаві факти, як вибрати горщик, розміри кімнатної рослини, полив, пересадка.

Невибагливість та невибагливість у догляді у поєднанні з ефектним зовнішнім виглядом: що ще треба для популярності у любителів кімнатних рослин. Бромелія – саме такий варіант. Це трав'янистий вічнозелений епіфіт.

У природних умовах квітка зростає у країнах Центральної та Південної Америки. У наших широтах Бромелія — популярний мешканець підвіконь.

Загальна інформація про Бромелію

Під квітами Бромелія розуміють трав'янисту багаторічну рослину. Це невисокі кущисті розетки із сильною системою коріння. Стебло у рослини розвинене слабо. Над поверхнею землі видніється група листя, зібрана у вирву. Це м'ясиста, шкіряста зелень. Часто є незвичайне забарвлення.

Нерідко строкаті листочки доповнені безпечними шпильками. У центральній частині вирви між листям виростає високий квітконос. У верхній частині «палиці» утворюється кистевидне суцвіття з інтенсивним забарвленням.

Ефектний вид квіток багато в чому визначає інтерес до рослини. Квітникарам відомо більше 30 різновидів Бромелій.

Тонкощі догляду за квітучою американкою

Особливих складнощів вирощування в домашніх умовах Бромелії не викликає. Не треба нехтувати створенням оптимальних умов, виконуючи необхідний догляд. Це забезпечить гідний результат.

Рівень освітленості

Зрозуміло, що догляд у кімнатних умовах за Бромелією вимагатиме дотримання певних правил. Найважливішим чинником формування допустимого мікроклімату вважається освітленість.

Квітка вимагає багато світла, але прямі промені сонця не допустимі. Від пекучого сонечка рослину доведеться захищати. Затінення допоможе уникнути ураження зелені.

Ідеальним рішенням виявиться розмістити квітку поблизу віконця, зі східною орієнтацією. Взимку Бромелії важливо продумати додаткове освітлення. Підійде лампа, але промені орієнтують не на рослину, а нагору.

Температура навколишнього середовища, рух повітря

Оптимальний догляд у домашніх умовах за Бромелією неможливий без дотримання температурного режиму. Комфортним для рослини діапазоном вважається інтервал між 20 та 25 градусами. Взимку у стані спокою квітка переживе утримання у кімнаті з 15–18 градусами.

Якщо температура опуститься нижче 12 градусів, а Бромелія проведе за таких умов тривалий час, то може загинути.

Рослина також негативно ставиться до застою повітря. Кімнату перебування рекомендується обов'язково провітрювати, але не допускати протягів. Місце поблизу кондиціонера чи вентилятора не підходить.

Режим поливу

Знати як поливати квітку обов'язково. Бромелія любить вологу. Поливати квітку доведеться часто. Влітку, у посушливий період, робити це треба щодня. Воду можна лити прямо у вирву між листям.

Зволожують верхній шар субстрату. Саме такий спосіб віддає перевагу більшості. При цьому не слід допускати перезволоження. Цьому сприяє дренаж, і навіть візуальний контроль.

У піддоні воду можна постійно тримати. У холодний період частоту поливу зменшують. Робити це рекомендується один раз на тиждень.

Вологість повітря, догляд за листям

Південна рослина Бромелія вибаглива до підтримки певної вологості повітря. Показник важливо не відпускати нижче за 70 пунктів. Тільки в подібних умовах квітка почуватиметься комфортно.

В умовах квартири взимку зробити це не завжди легко. Тому поруч із Бромелією рекомендується поставити спеціальний зволожувач повітря. Прилад можна замінити ємністю із водою.

0000В піддон горщика також можна засипати гальку, яку покривають рідиною. Листя рослини треба регулярно обприскувати. Важливо підтримувати їх у чистоті. Бромелія активно поглинає з допомогою кисень.

Тонкощі пересадки

В описі квітки зрозуміло вказано, що пересадку можна виконувати тільки при необхідності. Сигналом стане звисання рослини з горщика, вихід коріння назовні. Зазвичай процедуру проводять не частіше ніж 1 раз за 2–3 роки.

Найбільш сприятливий період для цього – початок весни. Для пересадки беруть ємність, аналогічну використовуваної, але більшого розміру. У нижній частині горщика ретельно організують дренаж. Поверх укладають легку ґрунтову суміш із вмістом великих піщинок.

У середині роблять лунку, яку наповнюють водою. Сюди поміщають акуратно витягнуту рослину. Коріння обов'язково попередньо очищають від старого шару ґрунту. Бромелію розміщують у лунці, коріння присипають землею.

Способи розмноження квітки

Не треба намагатися виростити нову рослину із насіння. Найлегшим способом розмножити Бромелію стане використання дітей. Вони з'являються після цвітіння.

Після того, як волотко засохне, починають рости молоді відростки. За 2–3 місяці вони набирають чинності. Їх досить акуратно відокремити від материнського куща. Роблять це гострим, продезінфікованим лезом.

У відростків є власні коріння. Це дозволяє їх висадити прямо у ґрунт. Швидке вкорінення відбудеться за температури не вище 20 градусів. За кілька років квітка досягне дорослого стану, зможе цвісти.

Регулярне підживлення

Бромелія потребує частого підживлення. Для цього використовують розчин комплексу мінералів, придатний для квітучих домашніх насаджень.

Процедуру виконують не рідше ніж раз на місяць в активний літній період. Можна проводити підживлення кожні 15-20 днів. Взимку частоту впливів знижують. У процесі підживлення найчастіше впливають на ґрунт.

Субстрат зволожують водою, змішаною з розчином за інструкцією до препарату. Ймовірно вплив на листя. Для цього зелень поверхнево обробляють одержаним розчином.

Поширені складнощі

Якщо за квіткою правильно доглядати, то труднощі виникають у поодиноких випадках. Іноді може статися ураження грибками. Лікування виконують за стандартною схемою: ґрунт зрошують розчином фунгіциду.

Присутність у препараті міді сприятливо впливає на стан рослини. Найчастіше складнощі зі здоров'ям та нормальним зовнішнім виглядом Бромелії виникають через неправильний догляд. Квітку обов'язково оберігають від прямого сонячного проміння.

Яскраве освітлення може спричинити опіки, які проявляються у вигляді бурих плям. Шкідливий рослині також застій вологи в корінні. Від цього листя втрачає пружність, жовтіє. При недостатньому поливі або низькій вологості повітря кінчики зелені сохнуть. За стабілізації умов ситуація нормалізується.

Бромелія – ефектна тропічна квітка, яка прикрасить будь-яке приміщення. Він не вимагає складного догляду, але й неуважності не зазнає. На фото Бромелії представлені різні види цієї рослини, які трохи відрізняються зовнішніми даними.

Фото бромелії