Голка (рускус): фото, як доглядати, правила вирощування, пересадка, підживлення, поливання

Інструкція для початківців, з докладним описом, як доглядати кімнатну рослину голка (рускус). Фото, пересадка, вибір горщика, як і коли поливати, вигляд рослини, де розмістити.

Ця рослина підійде для декору в приміщеннях та догляду за нею в кімнатних умовах. Воно не надто популярне, але все-таки застосовується. Багато хто не знає, але голку можна застосовувати як ліки, а гілки відмінно підійдуть для композицій з різноманітних кольорів.

Про рослину

Голка має другу назву Рускус. Різні види голки різняться за висотою та зовнішнім виглядом. Чагарник за природою не опадає листям щороку. Листя не зовсім є листям, це пагони, а листя реальні маленькі і як лусочки.

Прикрашають голку її ягоди, але вдома вкрай рідко їх можна побачити, вони з'являються рідко в домашніх умовах, їх запилюють комахи, після чого з'являється червона ягода.

Як доглядати

Голка використовується для благоустрою садових ділянок та скверах. Є помилковою думкою, що за кімнатною рослиною складно доглядати, що вона вимагає якогось особливого догляду та уваги, давайте розглянемо, чи це так насправді.

Перед тим як почати доглядати голку в домашніх умовах, потрібно ознайомитися з деякими правилами, які включатимуть кілька пунктів:

Яким має бути світло – дана рослина добре почувається, коли мало сонця, значить, потрібно її ставити в тінь. Взимку, найкраще, якщо є така можливість, розташовувати її на підвіконні, де південна сторона. У спеку рекомендується ставити в більш затемнене місце, адже пряме сонячне проміння може нашкодити листям.

Якою має бути вологість повітря – навесні та влітку потрібно підтримувати температуру в діапазоні 18-20 градусів. Зниження температури має відбуватися восени. Взимку має змінюватись від 13 до 15 градусів.

Рослина може спокійно переносити протяг, перепад температури. За вологістю в кімнаті можна особливо не стежити, адже цей вид рослин добре переносить сухе повітря.

Як поливати квітку – коли відбувається вегетація, потрібно стежити за постійним поливом, квіти зазвичай можна поливати не часто, а перед тим, як підуть пагони, систематично, коли вони утворюються, можна зменшити кількість поливу. Потрібно не пересушувати ґрунт.

Як здійснювати підживлення – у зимову пору року у голки спокій і не потрібно проводити підживлення, добрива необхідно мати та вносити у ґрунт з весни до кінця осені.

Який має бути ґрунт – не надто щільний субстрат, це може призвести до скупчення води.

Вирощування, пересадка

Вирощування в домашніх умовах не передбачає особливих труднощів та зусиль. Потрібно лише дотримуватися тих правил, які написані вище, вони не дадуть припуститися помилок у процесі догляду за голкою і воно радуватиме око своїм прекрасним виглядом.

Що ж потрібно знати при вирощуванні цієї рослини? Потрібно насамперед знати, як правильно проводити пересадку і знати, як розмножуються ці рослини.

Щоб ваша рослина виросла чудовою квіткою, пересадку краще виконувати навесні, ця пора року найбільш вдало та сприятливо для голки. Застосовувати пересадку варто, коли рослина занадто виросла, при цьому розмір горщика, в якому відбуватиметься пересадка, потрібно підганяти під нинішній.

Якщо не хочеться як декор мати пухнастість у куща, то горщик вибирають вузький. Щоб запобігти застою води під час поливу, нижній шар рекомендують робити з дренажу. Підживлення слід проводити один раз на три тижні.

Розмноження

Розмножується голка за допомогою кореневища та насіння.

Насіння голки потрібно помістити в ємність із водою, зверху покласти скло, встановити на освітлене місце. Перші паростки з'являться через 2-3 місяці, перший плід через рік. Також можна зробити другий спосіб розмноження з насінням.

Для цього насіння кладуть у спеціальну суміш з торфу та перліту і ставлять у приміщення де повітря дорівнює 20 градусам. Розсадку в окремі горщики слід проводити, якщо вони гранично виросли.

Розподіл кореневища найбільш сприятливий, він допомагає при сильному зростанні рослини, при якому важко далі продовжувати розвиток. Для цього розрізають гострим ножем, при цьому відбувається розподіл на частини, шматки які мають багато пагонів та кореневу систему.

При цьому виді розмноження пересадка повинна відбуватися восени або навесні, тим часом воно не так швидко росте. При пересадці потрібно уникати швидких і неакуратних рухів, вони можуть посилити становище і завдати шкоди пагонам, що ростуть.

Користь

Чагарник голки зараз широко використовується при багатьох хворобах. З рослини виготовляють креми, мазі, гелі. Вони особливо використовуються в медицині, креми дуже ефективні при розширенні вен.

Народна медицина також застосує даний вид рослини, користь приносять кореневище та плоди голки, ягоди застосовують у засобах для лікування від жовтяниці, кореневище використовується для настоїв, що усувають головний біль, подагру, знімають набряклість, позбавлять гангрени.

У нетрадиційній медицині ширше підійшли до використання рослини, наприклад, вона є сполучним елементом при виробництві препаратів, лікувальної властивості мазей та кремів. Плоди чагарнику також допомагають очищати кров.

Види

Тут представлені види рослини голка, опишемо і саму рослину і квіти.

Голиця шипувата – стійка до холодів і морозів, восени з'являються червоні ягоди, переважно на жіночих кущах, є квіти та обох статей. Розмір квіточок невеликий.

Голка під'язична – не дуже високої довжини, має темний зелений колір, ягоди переважають у яскравих червоних кольорах, цвіте навесні, а приносить плоди з липня до грудня.

Голиця понтійська – має пряме стебло та рівні гілки, квіти маленькі фіолетового кольору, його плід ягоди червоного кольору. Цвіте з осені до зими, приносить плоди з кінця осені до кінця зими.

Голка підлистяна — добре виносить тінь, не дуже низький вид рослин, листки вузькі до кінця, мають блиск і довгасту форму.

Голка гірканська – з'являється і поширюється в лісах, там, де є де гори, внаслідок чого може з'явитися пишний покрив.

Голка колхідська – стебла у цього виду пряме, велике листя. Квіти дає свій початок в осінній та зимовий період, плоди починають зріти навесні. Колхідську голку застосовують у лікувальних цілях.

Фото Голки (рускус)