Пахістахіс (120 фото): інструкція з догляду за рослиною в домашніх умовах, пересадка, вирощування, полив

Покрокова інструкція для початківців, з фото та описом правильного догляду за кімнатною рослиною пахистахіс. Фото, види, як і коли поливати, розмноження, цікаві факти про рослину.

Рослина пахистахіс поширена біля спекотних країн. Його обирають для вирощування в домашніх умовах, облаштування торгових центрів та навчальних закладів.

Перевагою квітки вважають її декоративне цвітіння. Яскраве забарвлення суцвіть дозволяє перетворити інтер'єрний простір.

Опис та різновиди

Кімнатні квіти пахістахіси відносять до сімейства Акантових. Культурний сорт вивели з дикорослих різновидів, які досі ростуть на території Індії та південної Америки. Його зустрічали на Сальвадорі та в Азії.

Для вирощування в домашніх умовах призначено лише два види. До них відносять:

  • Червоний;
  • Жовтий.

Червоний вид пахістахісу не призначений для вирощування у малогабаритних просторах. Справа в тому, що висота дорослого куща може досягати межі 2,5 м. Відсутність вільного місця негативно позначається на стані декоративної культури.

Опис квітки свідчить про довге велике листя. Їхня форма нагадує овал. Поверхня пофарбована пурпуровим відтінком із зеленими прожилками.

Суцвіття можуть досягати від 30 до 70 см завдовжки. Зовні вони нагадують яскраві свічки, віночки яких прикрашені яскраво-жовтими тичинками. Квітка, що розпустилася, схожа на полум'я.

Жовтий пахистахіс ідеально підходить для вирощування у квартирі. Така кімнатна рослина є яскраво-зеленим чагарником, висота якого може досягати до 1,5 м. Під час цвітіння вона покривається безліччю свічкоподібних квітів лимонно-жовтого кольору.

Поверхня листових пластин темно-зеленого кольору із глянсовим блиском. Весь периметр листа пронизаний світло-зеленими жилками. Листова маса щільна. Жовтий вид пахістахісу при правильному формуванні виглядає пишним кущем.

Розмір суцвіття може досягати від 20 до 45 см завдовжки. Суцвіття з'являються білі квіти, що зовні нагадують трубочки. Жовті приквітки залишаються на пахестахісі протягом тривалого часу. Білі квіти відмирають за 3 дні.

Перевагою цього сорту є його декоративний вигляд. Жовті колоски залишаються на зеленому кущі протягом 3-4 місяців.

Як доглядати?

Догляд у домашніх умовах не потребує певних знань та будь-якого досвіду. Єдиною вимогою квітки є регулярне зволоження ґрунтового субстрату.

Щоб декоративні якості не зникли, кашпо з рослиною має розташовуватися зі східного боку. У полуденну спеку пахистахіс необхідно затіняти на 3-4 години. Пекучі сонячні промені можуть спровокувати появу опіків.

Ще однією вимогою буде відсутність протягів. Тропічна культура неспроможна впоратися з різким перепадом температурного режиму. Наприклад, якщо температура в кімнаті нижче 14 градусів, то пахістахіс скидає листя.

Провесною необхідно проводити прищипку молодих пагонів. Така маніпуляція допоможе сформувати акуратний кущ та посилити його цвітіння. Після періоду спокою починають формуватися суцвіття із яскравими квітами.

Наприкінці жовтня настає період сплячки. Декоративний кущ сповільнюється у своєму розвитку та не формує нових гілок. При підживленні не спостерігають будь-яких змін та покращень.

Полегшити період спокою допоможе обрізання. Для цього на кущі залишають 4-5 потужних міжвузлів, інші частини рослинної маси обрізають гострими ножицями. Фахівці рекомендують використовувати обрізки пахістахісу для живцювання.

Де розмістити квітку?

Червоний і жовтий пахістахіс віддає перевагу сонячним підвіконням. Південні вікна слід притіняти в полуденну спеку. Щоб у зимовий час квітка не відчувала дефіциту сонячних променів знадобиться використання спеціальних ламп.

При виборі приладу необхідно враховувати інтенсивність освітлення та колір, які вироблятиме лампа. Щоб пахістахіс мені втратив своїх декоративних якостей, рекомендують вибирати освітлювальні прилади з рожевим і фіолетовим випромінюванням. Такі види променів збільшують швидкість фотосинтезу та обмінних процесів.

Періодичність поливу

Як поливати квітку? Тропічна культура потребує підвищеної вологості. Особливу увагу рекомендується приділити з кореневою системою. Ґрунтовий субстрат не повинен пересихати. Саме тому кашпо з рослиною регулярно поливають водою кімнатної температури.

Якщо квітка розташована у прохолодній кімнаті, то полив скорочують до 5 разів на тиждень. Поповнити нестачу поживних речовин допоможуть спеціальні склади добрив. Професійні квітникарі рекомендують додавати трохи деревної золи. Запобігти зараженню вірусної, і грибкової інфекції допоможе настій з лушпиння цибулі.

У період цвітіння пахистахіс регулярно підгодовують комплексними складами. До цього в рідині попередньо розчиняють по 5-7 г поживної суміші. Для підтримки декоративних якостей квітучого чагарника достатньо проводити 1-2 підживлення під час цвітіння.

Розмноження жовтого пахістахісу

Як розмножити пахістахіс у домашніх умовах? Попередньо необхідно ознайомитись із методиками, що дозволяють розмножити декоративну культуру. У свою чергу вони поділяються на:

  • Живцювання;
  • Посадкою насіння.

Для живцювання можна використовувати невеликий елемент із трьома міжвузлями від материнського куща. Зріз роблять під кутом 45 градусів, а верхній робить по прямій. Після цього посадковий матеріал ставлять у ємність із водою. Сюди можна додати препарати, що прискорюють процес коренеутворення. Коли на живці з'являться саджанці довжиною 3 см, їх можна пересаджувати в окрему ємність.

Для посадки рекомендують вибирати пухку землю. Живець фіксують по центру горщика, рясно поливають і накривають плівкою. Приблизно через сім днів рослина повністю реабілітується на новому місці та утворює нові пагони.

Посадка за допомогою насіння може здійснюватися будь-якої пори року. Після цвітіння всередині жовтих колосків з'являється невелике насіння. Їх поміщають у ємність з пухким ґрунтом і добре поливають. Приблизно через 14 днів з'являться перші сходи. Фахівці рекомендують занурювати кожне насіння в окремий горщик, щоб не проводити пікування молодих рослин.

Фото Пахістахісу