Карісса (100 фото): догляд за кімнатною рослиною, інструкція поливу, пересадка та розмноження

Покрокова інструкція для новачків з детальним описом, як вирощувати кімнатну рослину карісса. Багато фото, полив, пересадка, розмноження, цікаві факти та особливості вирощування в домашніх умовах.

Висадити Карісс тропічного походження з саду середньої смуги не вдасться. Умови не дозволять рослині вижити. У домашніх умовах забезпечити рослині підходять умови нескладно.

Подивившись на фото Карісси, стає зрозуміло, чому її хочуть завести у себе багато квітникарів. Це компактний, але дуже ефектний на вигляд кущик чи невелике деревце. Забезпечити йому правильний догляд у приміщенні не так вже й складно.

Короткий опис рослини

Рослина Карісса – плодове дерево, яке вирощують задля отримання врожаю. На вигляд плоди схожі на сливи. Виведено безліч сортів, що мають різні корисні властивості, які в основному пов'язані з урожайністю та смаковими якостями фруктів.

На стовбурі деревця розташовані шипи. Листя має насичений колір, розташоване на коротких черешках. Листові платівки злегка складені чашкою. Рослина відрізняється тривалим цвітінням. Віночки, схожі на жасминові, зберігаються на деревці майже цілий рік.

Кімнатні сорти

Кімнатна рослина Карісса з'явилася нещодавно. Селекціонери працювали не лише щодо плодоношення. Деревця мають пишну крону, цікавий вигляд. Якщо виконувати обрізання, то з них виходять чудові садові скульптури.

З метою озеленення вивели сорт, який має невеликий розмір, мало помітні колючки, але приносить мінімум плодів.

Варіант «Грандіфлора» також ще й цвіте більш рясно. Саме його найчастіше обирають для домашнього вирощування. Крім естетики та низького зростання сорт називають оптимальним у догляді.

Умови для домашнього вирощування

Створити відповідний мікроклімат для догляду в кімнатних умовах для Карісси нескладно. Достатньо забезпечити середовище, близьке до природного. Для цього увагу привертають на 3 показники.

Освітлення

При вирощуванні в домашніх умовах доведеться постаратися з організацією освітлення. Дереву необхідне яскраве світло. Воно не противиться прямим сонячним променям. Тому за можливості його краще розмістити на підвіконні південного напрямку. Якщо це зробити не виходить, то підійде вікно Схід чи Захід.

За тривалого збереження похмурої погоди рослині можна забезпечити додаткове штучне світло. При нестачі сонця або замінника дерево може сильно витягуватися вгору, відмовитися цвісти.

Температура

Якщо уважно вивчати опис квітки, там вказаний діапазон прийнятних температур 18–25 градусів. Ці значення притаманні літнього періоду. У зимовий час необхідно забезпечити квітці температуру 14-18 градусів.

Якщо додатково підсвічувати рослину, то цей період вона не припинить цвісти і плодоносити. Карісу можна винести на засклений балкон. Вона може бути там з березня по жовтень без шкоди для розвитку.

Влітку квітка вдячно відгукнеться на регулярне винесення на відкрите повітря. Взимку дерево легко переносить різкі перепади температури. Вона може знижуватись аж до 3 градусів. Проте тривале перебування у холоді практикувати не рекомендується.

Грунт

При догляді в домашніх умовах немає потреби у підборі особливого ґрунту. Каріссі підійде стандартний ґрунт. Допустимо як присутність гумусу, так і піску. Рослина не противиться росту в солоній або лужній землі.

Для посадки можна взяти будь-яку універсальну суміш або власноруч з'єднати в рівних пропорціях листову, торф'яну, дернову землю, а також перегній та пісок. Обов'язковою є організація хорошого дренажу на дні горщика.

Вологість

Карісса спокійно переносить як підвищену вологість, так і сухе повітря квартир зимового часу. Не треба додатково дбати про створення певного мікроклімату. При цьому з метою гігієни деревцю обов'язково регулярно влаштовують душ. Для процедури використовують теплу, відстояну воду.

Особливості догляду за деревом

Важливо як забезпечити Кариссе правильні умови довкілля, а й повноцінно доглядати рослиною. Полив, обробка, пересадка та інші процедури стануть також запорукою гарного самопочуття деревця.

Полив

Розуміння як поливати квітку – одне з найважливіших для правильного підтримання нормального стану рослини. Карісса не вимоглива до вологи. Вона спокійно переживе посуху. При цьому не треба регулярно доводити її до такого стану.

Найкраще виконувати помірний полив регулярно. Надмірне зволоження, навпаки, може мати згубну дію. У цьому випадку коріння може загнити, призводячи до загибелі рослини. Полив краще виконувати після того, як добре просохне верхній шар грунту.

Обрізка

Домашня квітка Карісса потребує обрізки. Робити це треба систематично. У такий спосіб формують гарну крону. Дерево відрізняється сильною гіллястістю. Рослина швидко та інтенсивно росте. Виконати гарну обробку – завдання не з легких.

Основною складністю стане хаотичне розташування гілок. Другою перешкодою вважається присутність шпильок. Рослина має отруйний сік. Це треба враховувати під час обробки крони.

Підживлення

Якщо рослина цвіте і плодоносить цілий рік, то її не треба позбавляти підживлення за будь-якого сезону. Вносять добрива 1-2 рази на місяць. Для підживлення найкраще підходять мінеральні склади з фосфором.

Добре, якщо азот утримуватиметься там у мінімальній кількості. Він призводить до активного зростання зелені, а це квітучій і плодоносній рослині ні до чого. З метою профілактики інколи вносять залізо.

Пересадка

Для Карісси важлива регулярна пересадка. Якщо цю процедуру не виконувати, то рослина стане повільніше рости, може перестати цвісти, плодоносити, а листя стане помітно менше. Пересаджують деревце навесні. Для молодої рослини процедура є обов'язковою щорічно. Дорослу рослину можна пересаджувати 1 раз на 2-3 роки.

Штучне запилення

Якщо існує бажання отримати від Карісси плоди, то необхідно запилити рослину. Деревцю, яке виносять на відкрите повітря, допоможуть комахи. Якщо квітка постійно в закритому приміщенні, то запилення прийде людині штучно.

Способи розмноження

Для розмноження Карісси ефективно використовувати як насіння, так і живці. Посадковий матеріал проростає швидко, але складно набирає сили. Живці укорінюють тільки в землі. У воді коріння зазвичай не з'являються.

Якщо рослина вкоренилася і підросла, то складності не виникають. Залежно від способу посадки у молодого деревця скоро з'являються квіточки. При посадці живцями треба пам'ятати про те, що сік Карісси отруйний.

Карісса – красиве деревце зі їстівними плодами, ефектною зовнішністю. Його можна висаджувати не лише у саду, а й удома. Рослина не вимагатиме складного догляду, що так цінують квіткарі-аматори.

Фото рослини карісса