Полісціас (145 фото): догляд за рослиною в домашніх умовах, полив, пересадка, особливості розміщення

Покрокова інструкція з описом, як вирощувати та доглядати за кімнатною рослиною полісциас. Багато фото, цікаві факти, особливості поливу, підживлення та пересадки в горщик.

У природі рослина Полісціас росте в Південно-Східній Азії. Зустрічається він і островах довколишніх океанів. За характерними ознаками рослина близька до Плющів, Фатсії та їх гібридних аналогів.

Існує більше сотні видів полісціасу. Більшість із них підходить для вирощування будинку. У міських квартирах трапляються різні варіації рослини. Воно не вимагає складного догляду, має цікаві зовнішні дані.

Особливості рослини

Домашня квітка Полісціас – це невелике деревце. Як стовбур виступає багато сильно гіллястих стебел. Їх покриває тонка шкірка, яка згодом здерев'янює.

Стебла гнучкі, зберігають цю якість із віком. Стовбур навіть можна зав'язати вузлом, не зламавши його. Згодом нижня частина куща оголюється. Листя рослини в залежності від виду може сильно відрізнятися.

У домашніх квітникарів популярні варіації з строкатим забарвленням. У молодих дерев листя може мати просту будову. З віком листові пластини часто ускладнюються. У природному середовищі дерево цвіте, утворюючи гарні суцвіття. У неволі найчастіше цвітіння не настає.

Нюанси середовища, необхідні для вирощування

Для кімнатної рослини необхідно забезпечити певні умови. Тільки так можна досягти успіху при вирощуванні будинку.

Рівень освітлення

У повному описі квітки обов'язково вказано, що рослина потребує яскравого світла. При цьому промені мають бути розсіяними. Хороше освітлення треба забезпечувати не лише влітку, а й узимку.

Якщо природні умови не дозволяють цього досягти, то організують штучне підсвічування. Якщо розташувати квітку в тіні, листя втратить свою яскравість. Це особливо актуально для сортів із строкатим забарвленням. Поступово зелені види нормально переносять затінення.

Температура

Для вирощування в домашніх умовах потрібна підтримка певних значень температури. У період вегетації важливо забезпечити середовище в діапазоні 20-23 градусів тепла.

Взимку допустима прохолода зі значеннями 17-20 градусів. При цьому важливо не переохолодити коріння. Якщо ємність з рослиною встановлена в холодному місці, необхідно утеплити нижню частину. Від сухості опалювальних приладів рослину також краще оберігати.

Важливо замислитись не лише про підтримання певної температури. Рослині необхідний приплив свіжого повітря. Кімнату обов'язково регулярно провітрюють, але допускати протяги не можна.

Вологість повітря

Для правильного догляду в домашніх умовах потрібно не тільки підтримувати оптимальні значення температури, але й забезпечити вологість повітря.

Полісціас потребує високого рівня цього показника. Тому квітка регулярно обприскують. Використовують лише добре відстоєну рідину температури трохи вище за кімнатну.

Якщо водопровідна вода занадто жорстка, то перед використанням її примусово пом'якшують за допомогою декількох крапель соку лимона або кристаликів відповідної кислоти.

Для підтримки гідного рівня вологості можна недалеко від завзяття поставити посудину з водою. У піддон можна покласти гальку, змочену водою. Періодично втрачу корисно влаштовувати теплий душ.

Правила регулярного догляду

Для догляду в кімнатних умовах важливо не лише забезпечити певне середовище. Квітка потребує певних дій, які нескладно виконувати.

Особливості поливу

Для забезпечення правильного догляду треба знати, як поливати квітку. Ґрунт у горщику зволожують помірно, але з високою частотою. Щоб зрозуміти коли треба вкотре полити рослину, достатньо переконатися, що верхній шар землі просох. Взимку інтервал між поливами збільшують на 2-3 дні. Посуху, як і перелив, рослина не потерпить.

Добриво

Підгодовувати Полісціас у теплий період року треба регулярно. Роблять це кожні 2 тижні. Для процедури підійде універсальний мінеральний склад для декоративно-листяних культур. Взимку повністю припиняти підживлення не потрібно.

Полісціас продовжують удобрювати, але роблять це вдвічі рідше. Використання для підживлення органіки не заборонено, але краще для цього купити готовий розчин в квітковому магазині.

Пересадка дерева

Правильний догляд передбачає періодичну пересадку рослини. Молодому деревцю треба міняти посадкову ємність щороку. Дорослі екземпляри намагаються турбувати не частіше 1 разу за 2-3 роки. Процедуру краще виконувати на межі зими та весни. Беруть горщик якнайбільше попереднього. На дні виконують дренажний шар.

Перед пересадкою рослину поливають. З горщика акуратно виймають деревце разом із землею на корінні. У такому вигляді його потрібно розмістити на новому місці. У новий горщик досипають недостатню кількість ґрунту.

Пересаджену квітку добре поливають. Поки дерево не пристосується до нового місця виключають підживлення, обрізання та будь-які інші втручання.

Формування крони

Полісціас – деревце з густою кроною. У період вегетації треба обов'язково проводити обрізування. Видаляють зайві, слабкі пагони. Макушки стебел рекомендується прибрати. Це стимулює утворення нових пагонів. Крона стане густішим і цікавішим на вигляд.

Способи розмноження

Враховуючи те, що в домашніх умовах Полісціас зазвичай не цвіте, насіння як посадковий матеріал отримати не вдається. До того ж, розмноження насінням – процес тривалий, який не завжди ефективний.

Розмножувати Полісціас воліють живцями. Цей спосіб теж не такий простий. Процес займає багато часу, який завжди дає позитивні результати. Для посадки підходять як макушкові, так і бічні пагони. Їхні зрізи перед посадкою обов'язково обробляють вугіллям для дезінфекції.

Укорінення виконують у суміші піску і торфу під ковпаком при температурі навколишнього середовища не менше 25 градусів. Результат можна отримати не раніше, ніж за місяць.

Дивлячись на фото Полісціаса, розумієш, що це цікава рослина для домашнього озеленення. Воно чудово впишеться в інтер'єр, не вимагатиме багато уваги.

Фото рослини полісциас