Нандіна: догляд у домашніх умовах, вирощування, фото, пересадка, підживлення, види

Секрети правильного догляду в домашніх умовах за примхливою рослиною нандіна. Фото, цікаві факти, зовнішній вигляд, опис, пересадка, підживлення, полив, хвороби та шкідники.

Який рідкісний та ексклюзивний чагарник можна вирощувати в домашніх умовах. Якщо це питання турбує душу, зверніть увагу на фото нандини. Листя рівномірно щільно покриває весь кущ, їхнє забарвлення починається від ніжно-рожевого, змінюється на зелений, потім на помаранчевий.

Зелені стебла поступово набувають красивої кари світло-коричневого кольору. Це є відмінною рисою нандін серед інших кімнатних квітів. Ботаніки відносять цю рослину до сімейства барбарисових, а на сході її називають "священний бамбук". На бамбук звичайно нандіна не схожа, хіба що її видають тонкі стебла і відповідний геометричний малюнок на листі.

З різних джерел в описах квітки можна зустріти вказівку його ареал проживання – Китай, Японія та Північна Америка. Але й у російських садах кущі нандини почуваються комфортно.

Відмінна риса Нандіни

Назвати надину квіткою можна за красиве листя, що має здатність змінювати забарвлення в залежності від сезону. Але й цвісти вона буде своєрідно. У середині літа з'явиться високі рожеві волоті, що складаються з маленьких квіточок. Потім їх змінять отруйні ягоди червоного чи білого кольору, залежно від сорту.

Відразу звертаємо увагу, рослина Нандіна отруйна, тому працюйте виключно в рукавичках і прибирайте вище від домашніх тварин та дітей.

Що чекати від домашньої Нандіни

У домашніх умовах чагарник витягується до 1 метра, не бійтеся до стелі не дістане. Досвідчені квітники на садових ділянках доводять до 4-5 метрів. Для догляду у відкритому ґрунті потрібно докласти не тільки власні зусилля, але й мати у своєму розпорядженні відповідний клімат.

Вирощування в домашніх умовах також має свої нюанси. Умілі садівники можуть підстригти кущ, як бонсай, або можна купити вже сформовану рослину. Тоді при догляді в кімнатних умовах потрібно лише підстригати засохле листя.

Вибір освітлення

Горщик з кімнатною рослиною розташовують у півтіні. Ідеально буде щоранку та вечір вигулювати чагарник по вікну, а від прямих сонячних променів ховати. І за рівнем освітлення потрібно стежити протягом усього року.

Недолік чи надлишок відразу призводить до загибелі. Радимо наприкінці осені рухати чагарник ближче до вікна. Квіти Нандини чудово виглядатимуть і почуватимуться в зимовому саду та засклених лоджіях. Замінити природне освітлення можна штучним денним світлом.

Підбираємо оптимальну температуру

Влітку підтримуйте кімнатну температуру до 20С. У холодну пору року не бійтеся охолоджувати чагарник надіна від 7 до 13С, але уникайте протягів.

У приміщенні має бути не тільки прохолодно, а й досить волого. Влітку активно використовуйте зволожувач повітря або зрошення з пульверизатора.

З поливом проблем не буде

Тому що нандина сама підкаже, коли потрібна вода, уважно огляньте ґрунт, не допускайте пересихання. Нандін має багате листя, відповідно і вологи з їх поверхні випаровується більше і швидше.

Поливати слід теплою та чистою водою з малою жорсткістю. Не важко і періодично зрошувати рослину. Листя нандини стануть блискучими.

Догляд та пересадка

Як підтримку використовуйте мінеральні добрива кожні два тижні навесні та влітку. Восени та взимку рослина відпочиває, хоч листя не скидає, як звичайні дерева. Незважаючи на це, потрібно допомагати рослині та зрізати старі жовті гілки та листя.

Щорічна пересадка не потрібна, достатньо досипати верхній шар ґрунту. Коли навесні на поверхні з'являються коріння, підбирають горщик глибше. Під час пересадки по можливості огляньте коріння.

Якщо помітите загнивання, скоротите обсяги поливу у пересадженого куща. Оскільки коренева система зростає вниз, а чи не в сторони. На дно горщика обов'язково укладають дренаж, він захищає коріння від зайвої стоячої води. Грунт можна купити готовий в магазині або зробити самостійно.

Змішайте в рівних пропорціях торф, пісок та земляний дерн. Перевірте рівень кислотності 4-6,5 рН. У таких умовах нандина, оточена турботою, довгі роки радуватиме вічно зеленим і яскраво-рожевим листям.

Від можливих паразитів можна захиститись спеціалізованою хімією з квіткового магазину або помити листя мильним розчином, а потім чистою теплою водою.

Як поділитися унікальною рослиною

Розмножують кущі нандини живцями та стеблами з кореневою системою. Але можна і насінням. У такому випадку відразу після дозрівання ягід насіння витягають і підсушують.

Не забувайте про запобіжні заходи при роботі з соковитими отруйними плодами. Термін придатності насіння до трьох років, але найкраще посадити відразу. Їх садять не глибше 1,5 см у пухкий ґрунт.

Для швидкого зростання потрібно влаштувати тепличні умови до 25С та збільшити освітлення. При відмінному стані куща краще ділитися стеблами з кореневою системою. Висаджуйте їх у легкий ґрунт, для зручного вкорінення. У будь-якому випадку наберіться терпіння, потрібен час. щоб нандіна вкорінилася на новому місці.

Допоможе визначитися з вибором виду домашньої нандини цей перелік:

  1. Harbour Dwarf. Дослівно це портовий карлик. Скромні розміри для невеликої кімнати і дуже ефектне строкато-червоне листя.
  2. Річмонд. Додасть в інтер'єр червоного листя і червоних ягід.
  3. Сила вогню. Вибирають за схожість із бонсай та червоний тон листя.
  4. Сорт Nana Purpurea. Вже наприкінці літа фарбування листя змінюється на малинові відтінки.
  5. Альба виділяється на тлі своїх родичів білими ягодами, але такими ж отруйними.
  6. Чудовий сорт. Селекціонери заклали в пам'ять нандини форму правильної кулі. Чим старший він, тим розкішніше виглядати разом з довгим червонуватим листям.

Остання порада

За такою специфічною рослиною потрібен особливий догляд у домашніх умовах, але всі вимоги можна здійснити. Щоб рослина була симетричною та гармонійно-розвиненою, обертайте горщик на віконці.

Фото Нандінф