Ятрофа (100 фото): догляд та вирощування в домашніх умовах, особливості квітки, полив, пересадка в горщик

Детальний опис, як доглядати та вирощувати кімнатну рослину Ятрофа. Красиві фото квітки, корисні поради від флористів, як і коли поливати квітку, цікаві факти про походження.

Кімнатна рослина Ятрофа є одним із представників сімейства Молочайні, що має досить характерний зовнішній вигляд. До загального опису цієї кімнатної квітки відносять наявність розширеного стебла у формі пляшки. Протягом 3 зимових місяців стебло залишається оголеним, а навесні його поверхня покривається квітконосами у вигляді оригінальних парасольок.

Лише після цвітіння на стеблі починає з'являтися візерункове листя, розташоване на довгому живці. Усі переваги цієї культури можна оцінити на фото Ятрофи.

Організація догляду в домашніх умовах

Цей представник сімейства Молочайні відрізняється досить простим доглядом у домашніх умовах. Для активного та здорового росту, своєчасного цвітіння необхідно правильно дотримуватись умов поливу, освітленості, внесення добрив у ґрунт, пересадки та профілактики інфекційних захворювань.

Де розмістити квітку

Вирощування в домашніх умовах починають із вибору правильного розташування квіткового горщика. З одного боку, на листя не повинні потрапляти прямі сонячні промені. З іншого боку, рослина потребує достатнього природного освітлення.

На практиці часто застосовують методику поступової адаптації квітки до сонячного світла, що дозволяє захистити листя від появи опіків та низки захворювань.

Температурний режим та вологість

Кімнатна квітка Ятрофа не любить високі температури, а різкі перепади клімату можуть призвести до значного зниження імунітету. Влітку температуру повітря в приміщенні слід підтримувати на рівні 20-22 градусів. У зимовий сезон краще підтримувати температуру на рівні 14 градусів.

Обов'язково проводять регулярні провітрювання кімнати, де знаходиться квітка, але при цьому слід уникати виражених протягів.

Оптимальні рекомендації щодо рівня вологості в приміщенні:

 • Рослина чудово розвивається за нормальної вологості в діапазоні 40-60 відсотків.
 • Для підтримки чистоти та гігієни рослини слід періодично протирати листя вологою ганчіркою.

Завдяки своїм особливостям будівлі, сукуленти не потребують додаткового обприскування, зволоження повітря.

Організація поливу

При організації поливу слід пам'ятати, що надлишок вологи може спричинити розвиток гнилі, зниження імунітету рослини, призвести до розвитку інфекційних захворювань. Для підтримки нормальної зволоженості ґрунту в квітковому горщику слід проводити низку заходів:

 1. При пересадці на дні ємності обов'язково укладають якісний дренажний шар, який сприятиме рівномірному розподілу вологи в горщику.
 2. Грунт для висадки квітки повинен бути поживним, пухким, мати достатню пористість.

Існує також правило, як поливати квітку:

 • В осінній період частоту поливів знижують, а після опадіння всіх листків повністю припиняють зволоження ґрунту. Особливості будови та фізіології сукулентів дозволяє рослині витрачати вологу, накопичену протягом весняно-літнього періоду.
 • Полив здійснюють лише відстояною теплою водою, яка не призведе до переохолодження коренів.
 • Зволожувати ґрунт слід лише після висихання верхнього шару ґрунту.

Будь-яка поява ознак переохолодження або хвороби (в'янення та опадіння листя, поява на листі сірого нальоту, гнилі, неприємного запаху) є першою ознакою надлишкового поливу.

Способи розмноження

Догляд за квіткою в кімнатних умовах обов'язково включає розмноження культури. Для такої кімнатної рослини відомо два основних способи розмноження: за допомогою насіння та живцями. Для розмноження насінням необхідно провести низку маніпуляцій:

 • М'яким пензликом проводять штучне запилення, переміщуючи пилок на різностатеві квітки.
 • Після дозрівання плоди поміщають у марлевий чохол, так як насіння може розлітатися на велику відстань.
 • Для висадки насіння використовують ґрунт, що складається з дерну, торфу та листової землі. Шар піску стане основою дренажу.
 • Насіння висівають у поверхневі шари підготовленого ґрунту. Накривають горщик (або склянку) склом.
 • Після сходів (приблизно через 14 днів) молоду розсаду розсаджують по окремих ємностях.

Існує і другий метод розмноження квітки, живцювання. Дочірній черешок відрізають за допомогою чистого леза і залишають на відкритому повітрі. Таким чином, висушують місце зрізу.

Росток обробляють будь-яким відомим стимулятором росту, а потім висаджують у ґрунт, в якому в рівних частках присутні перегній, дернова земля та пісок. Період, необхідний для укорінення, становить 28-30 днів, після чого нову рослину висаджують у горщик для квітів.

Пересадка рослини

Найбільш оптимальним періодом для пересадки кімнатної рослини є весна чи раннє літо. Не слід проводити цю маніпуляцію занадто часто, для оптимального вирощування квітки достатньо зміни горщика та ґрунту 1 раз на 3 роки. Місткість підбирають з урахуванням розгалуження кореневої системи.

Обов'язковий чудовий дренаж, який викладають на дні горщика. Присутність керамзиту чи цегли дозволить волозі не застоюватися в одній точці (ризик гниття коренів та загибелі рослини). Відмінною для росту та цвітіння рослини визнана ґрунтова суміш, що складається з листової землі, дерну, торфу, піску.

Захворювання кімнатної рослини

Для подібної квітки, як і для більшості кімнатних рослин, є ряд характерних шкідників:

 1. Гнило на коренях розвивається через рясно поливу. Причиною є патогенні грибки, які активуються після зниження імунітету та переохолодження рослини.
 2. Павутинні кліщі, улюбленим місцем проживання яких є листя рослини. Дізнатися захворювання можна щодо зміни забарвлення та опадання листя. При вираженому ураженні квітку слід обприскувати інсектицидом, при помірних ознаках – необхідне постійне зволоження теплою водою.

При надлишку органічних та мінеральних добрив у ґрунті рослина уповільнює свій ріст. У будь-який період вегетації підживлення слід проводити з великою обережністю, щоб не пошкодити квітку.

Фото кімнатної рослини Ятрофа