Пахиподіум – 150 фото рослини, інструкція з догляду та вирощування в домашніх умовах

Особливості вирощування кімнатної рослини пахиподіум. Правила догляду, як і коли поливати, пересадка, розмноження, цікаві факти, фото, вибір горщика, як правильно розмістити вазон.

Рослини сукуленти виглядають як гості з інших планет. Своєю незвичайною формою листя та стебел, оригінальним розфарбуванням та загадковими, немов восковими квітами, нагадують позаземні цивілізації. Не виняток і рослина Пахиподіум. Ви переконаєтеся в цьому, якщо зустрінете цю рослину, або просто подивившись на фото Пахіподіуму.

Ця кімнатна квітка трохи схожа на кактус, трохи на пальму. Невибагливий у догляді, стійкий до посух. У природних умовах росте на кам'янистих ґрунтах, на скелях, у пустелях. Рослина Пахиподіум налічує близько 23 видів.

Популярні види Пахіподіуму

Ламера (Мадагаскарська пальма). Родом із острова Мадагаскар. У домашніх умовах зростає до 2-х метрів. Стовбур на кшталт кактуса: зелений або деревний, з колючками. На верхівках довге темно-зелене листя.

Жайї. Товстий колючий стовбур. Нагорі розетка з мечоподібним листям. У кімнатних умовах зростає до 60 див.

Густоквітковий. Виростає до 90 см, стовбур світло-зеленого кольору, з товстими колючками, розгалужений. Вгорі кожного стебла пальма з листя.

Сандерс. Бутилеподібне, сіро-зелене стебло. З нього ростуть великі шпильки. На верхівці трохи овальних листочків.

Сукулентний. У нижній частині товстий ствол може досягати до 15 см у діаметрі. Вгорі розгалужується і на кінцях гілочок розкривається розетка з тонкого і довгого листя.

Короткостебельний. Один із найнезвичайніших видів. Його стовбур нагадує за формою та за кольором камінь. З нього росте пучками листя.

Основна відмінність Пахиподіуму від інших рослин – це товстий, м'ясистий стовбур і шипи, що розташовані на ньому. Так як цей сукулент родом із посушливих країн, у стеблі він накопичує запас води.

Цвітіння

Квіти Пахиподіуму, так само незвичайні та унікальні, як і його загальний екзотичний вигляд. Квітнуть практично всі сорти цієї рослини. У кімнатних умовах рослина розвивається повільно. Зрілий вік настає через 3-5 років. Тільки у цьому віці приходить цвітіння.

Квіти розпускаються на верхівках стебел, у гущавині розетки з листя. Є суцвіття з декількох квіток. Кожен приблизно 3-6 см у діаметрі. На дотик, трохи воскові.

Квітки бувають:

  • білі або бежеві з жовтою серединкою
  • жовті
  • блідо-бузкові з білими пелюстками
  • рожеві
  • малинові з білою серединкою

Посадка та вирощування

Якщо ви вирішили завести собі на підвіконні цю незвичайну кімнатну рослину, її можна придбати у спеціалізованому магазині. Ви можете взяти зрілу рослину, і через деякий час вона радуватиме вас квітами. Також Пахиподіум легко виростити в домашніх умовах.

Один із способів розмноження – це живцювання. Гострим ножем зріжте верхівку бічного пагона, близько 12 см. місце зрізу у рослини присипте деревним вугіллям. Зрізану втечу підсушіть кілька годин і посадіть відразу в грунт.

Не поливайте рослину під корінь. Полив робіть раз на 10 днів, по краю горщика. Ця рослина не вологолюбна, тому давайте ґрунту пересихати.

Пересаджувати дорослу рослину можна через два роки. Коріння у Пахиподіуму дуже ніжне. Під час пересадки намагайтеся не пошкодити кореневу систему.

Вирощування з насіння

Хороший спосіб отримати відразу кілька рослин – виростити сукулент із насіння. В цьому випадку вам потрібно запастись терпінням. Це дуже копітка праця. У дорослу рослину насіння перетвориться лише через 4-5 років. Але ви будете винагороджені за свою працю, коли виростуть кілька цих екзотичних рослин.

Після придбання насіння, замочіть його на пару годинників у рожевому розчині марганцю. Посадіть у підготовлений ґрунт, злегка натискаючи на насіння пальцем. Зволожіть землю та накрийте контейнер склом або плівкою. Після появи паростків, відкривайте вашу тепличку для надходження свіжого повітря.

Розсаджувати сходи слід після появи на стеблі двох листочків. Намагайтеся не зламати ніжні коріння. Першу пересадку робіть у невеликі глиняні горщики. Краще брати невисокі та широкі квіткові контейнери.

Полив, температура, освітлення

Сукуленти не люблять рясний полив. Земля в горщику з пахіподіумом повинна періодично пересихати. Якщо грунт постійно вологий, стовбур може загнити і рослина загине. Поливати квітку бажано не частіше ніж один раз на місяць взимку, і раз на 10 днів влітку.

Обприскувати водою не потрібно. Якщо листя запилилося, протріть вологою серветкою. Або раз на місяць промивайте рослину під душем.

Пахиподіум теплолюбна рослина, тому не допускайте перепадів температур. Найоптимальніша температура близько 25 градусів. Обов'язково повинні потрапляти сонячні промені. Найкраще рослину тримати біля вікна з південного боку.

Грунт та добрива

Краще купити готовий ґрунт для кактусів та сукулентів. Якщо хочете приготувати самостійно, стежте, щоб земля для посадки була максимально наближена до натуральної. Пахіподіум у природі росте на піщаному ґрунті, на скелястих схилах, на кам'янистій землі.

Залежно від виду рослини приготуйте певну земляну суміш. Для сортів, що ростуть у пустелях, змішайте торф і великий пісок у рівних пропорціях. Обов'язково додавайте дренаж, щоб при поливі вода не накопичувалася в горщику.

Не застосовуйте для підживлення органічні добрива. Краще придбати спеціальні добрива та вносити їх при поливі.

За сукулентами легко доглядати в домашніх умовах, тому всі види кімнатного пахиподіуму користуються заслуженою популярністю. Рослина красиво виглядає у композиції з іншими сукулентами.

Особливості та хвороби

Якщо ваш вихованець скидає листя, не лякайтеся. Таким чином, у нього формується товстий, колючий стовбур. Але коли листочки починають жовтіти і опадати з верхівки, терміново вживайте заходів. Це може походити як від посухи, так і від рясного поливу. Орієнтуйтеся за станом ґрунту.

Влітку підгодовуйте рослину частіше. Взимку воно впадає у стан спокою. Скоротіть полив та підживлення. Так само причиною опадіння листя може бути нестача сонячного світла. Якщо не вистачає природного освітлення, додайте штучне.

Є у пахіподіуму і недоліки. У нього отруйний сік. Але ствол захищений колючками. Укол колючкою не завдасть шкоди здоров'ю, може викликати лише невелике подразнення. Після пересадки або обрізання рослини добре вимийте руки. Краще оберігати дітей від контакту із шипами.

Але ці недоліки перекривають переваги незвичайної рослини. Пахіподіум надасть інтер'єру вашої квартири неповторність та особливість.

Фото кімнатної рослини Пахиподіум