Аріокарпус (Ariocarpus): інструкція з догляду, фото, вирощування, полив, пересадка, цвітіння кактусу

Особливості вирощування в домашніх умовах кактусу аріокарпусу (Ariocarpus). Багато фотографій, цікаві факти про походження, коли цвіте, як і коли поливати, пересадка.

Кактус, якому присвячена сьогоднішня історія, родом із Північної Америки, а точніше – Центральної та Північної Мексики. Ареал ареалу переважної більшості видів цієї рослини досить обмежений: крім згаданих вище ареалів, звідки походить рід аріокарпусу, є ще кілька інших: пустеля Чіуауа та Західний Техас.

Опис

Аріокарпуси – це рід кактусів, що ростуть у Мексиці, що налічує близько дюжини видів. Це дуже особливі кактуси.

Настільки, що їхнє тіло часто стає невидимим серед скель, набуваючи сіро-зеленого кольору за наявності зморшкуватої та шкірястої поверхні; всі види аріокарпусів мають присадкувате стебло, покрите більш менш розвиненими горбками, які іноді виступають зі стебла на кілька сантиметрів.

Як вже було сказано, рослина має сірий колір, а поверхня шорстка і зморшкувата, між горбками часто буває легкий пушок. Ці рослини дуже добре пристосовані до життя серед вапнякових скель, в ярах, з дуже невеликою кількістю доступного ґрунту.

У цьому можна переконатись, подивившись фото Аріокарпусу в інтернеті. На відміну від того, що відбувається з багатьма іншими кактусами, вони утворюють помітну кореневу систему, що складається з кореня, оточеного маленькими корінням, що вбирає.

Весною на верхівці дають яскраво-рожеві квітки, дуже симпатичні, особливо коли рослина ледве видно. Ці рослини відрізняються дуже повільним розвитком. З цієї причини в розпліднику легко побачити аріокарпус, щеплений поверх швидкорослих кактусів: таким чином отримують сильніші та швидкорослі рослини.

Розмноження

Рослина Аріокарпус розмножується насінням.

Дрібне темне насіння кладе на поверхню вологого посівного шару, що складається тільки з дрібно промитого річкового піску; молоді саджанці слід тримати в яскравому місці, але далеко від прямих сонячних променів, до яких вони поступово звикнуть і тільки тоді, коли вони будуть прийнятного розміру.

У природі насіння аріокарпусу восени падає в скелі, тому вони, як правило, довго залишаються в тіні.

Ці рослини можна розмножувати живцями: бульбу знімають з батьківської рослини і закопують у промитий річковий пісок, який до укорінення повинен залишатися досить вологим і напівтінистим місцем; пізніше живці розглядатимуться як доросла рослина.

Важко знайти живці аріокарпусу на ринку, так само як і знайти любителя, досить хорошого, який дав би частину свого аріокарпусу, тому що рослини розвиваються дуже повільно, і ймовірність розкладання та загибелі рослини через зрізання дуже висока.

Види Аріокарпусов

Аріокарпуси популярні серед квітникарів. Однак вирощування в домашніх умовах не найпростіше заняття. Але й не надто складне. Варто коротко розглянути найпопулярніші види культури, щоб полегшити вибір, якщо захочеться завести красивий мексиканський кактус.

Ariocarpus retusus

Власник круглого товстого дерева коричневого або сіро-зеленого кольору з пірамідальними виступами, верхівка покрита щільною сенсорною грудкою. Дає блідо-рожеві квіти.

Ariocarpus trigonus

Ariocarpus trigonus також має кулясте сіро-зелене або коричневе стебло з верхівкою. Вони стають м'ясистими, щільними, довгими та загостреними. Ребра є, але трохи виражені. Декор – ніжно-жовта квітка Аріокарпусу.

Ariocarpus furfuraceus

Ariocarpus furfuraceus, як і два попередні, тільки виступ на стеблі «дивиться» вниз, має шорстку поверхню. Зверху «сидять» біло-рожеві квітки діаметром 5 см. Більш детальний опис квітки можна переглянути в інтернеті.

Ariocarpus scapharostru

Ariocarpus scapharostru має темні стебла, що сплощені у формі кулі, товстий корінь, що виступають до великих розмірів гребені на стеблах. Квітки пофарбовані в рожевий і фіолетовий кольори з чорними пильовиками, які чудово виглядають.

Всі перелічені варіанти прекрасні за своїм, тому навряд чи вдасться помилитися з вибором.

Чим цікава ця рослина

Є багато любителів сукулентів, яких, можливо, приваблює той факт, що ці рослини, іноді негарні, дають улітку дивовижні квіти, що робить їх дуже цікавими.

Також той факт, що вони процвітають у посушливих та напівзасушливих місцях, робить їх привабливими, тому що вони демонструють здатність живих істот пристосовуватися у повсякденному житті, навіть за умов, які здаються абсолютно несприятливими для життя. Тому догляд у домашніх умовах для них точно підійде.

Існують десятки тисяч видів сукулентних рослин та тисячі кактусів між видами та різновидами. На жаль, змішані сукуленти часто можна знайти в розплідниках, без додаткових пояснень потреб, місця походження і ботанічних назв. Тому необхідно мати хороше джерело фотографій, на яких можна буде дізнатися невелика рослина, що тільки-но куплена в супермаркеті.

Багато хто, особливо любителі інших видів, поділяють переконання, що сукуленти живуть тільки в пустелі, а в широкому розумінні пустеля – це Сахара з її денною температурою, що зашкалює, піском, вітром, сонцем.

Фактично, сукуленти існують по всьому світу, від семпервівуму аракноїдеуму, що мешкає серед скель Альп, до аріокарпусу, що мешкає в напівзасушливих районах гір Мексики. Але варто пам'ятати, що це тепер ще й кімнатна рослина.

Полив обов'язковий

Спільним для цих рослин, безумовно, є їхнє пристосування до життя, навіть якщо вони пережили місяці посухи. Але навіть тут широко поширена досить дивна думка: багато людей вважають, що сукуленти можуть жити без води весь час, тому догляд у кімнатних умовах може бути мінімальним. Чому так? Тому що вони зберігають воду у тканинах.

Так, звичайно, сукуленти можуть зберігати велику кількість води для використання у посушливі місяці. Але для того, щоб зберігати її, вони повинні спочатку його звідки взяти.

Так що не варто залишати сукуленти у темній шафі у вітальні без поливу. Однак перед цим варто вивчити, як правильно поливати квітку. Варто лише відзначити, що тримати його в постійно волозі зовсім не потрібно.

Фото аріокарпусу