Астрофітум – 100 фото гарної кімнатної квітки, види, догляд у домашніх умовах

Опис кімнатної рослини астрофітум, всі особливості поливу та догляду в домашніх умовах. Багато красивих фото, види кактусів, цікаві факти, правила пересадки.

Астрофітум відноситься до кактусових, будучи дуже невибагливою квіткою. Ця кімнатна рослина є сукулентом і дуже подобається квітникарам за свій зовнішній вигляд. Щоб забезпечити догляд у домашніх умовах, потрібно знати, як правильно доглядати кактус.

Опис квітки

Батьківщиною астрофітуму є Мексика. Перекладається його назва "рослинна зірка".

Має форму циліндра чи кулі, зазвичай відрізняється невеликою невисокою формою. На фото астрофітуму видно, що його квітка нагадує формою морську зірку. Через цю схожість він і отримав свою назву.

На стеблі рослини атрофітум розташовуються невеликі волосяні вкраплення. За допомогою цих вкраплень квітка втягує вологу. Забарвлення стебла від зеленого до сизого відтінку.

При належному догляді в кімнатних умовах кактус тішить своїм цвітінням у середині літа. Найчастіше буває одна квітка, рідше – кілька. Забарвлення квітки – кремове або жовте. Милуватися кактусом, що розпустився, можна недовго – всього 3 дні. Після цього з квітки формується коробочка із насінням.

Як доглядати за квіткою

Багато хто не знає, як поливати квітку. Так як він є представником сімейства кактусових, то полив здійснюється так само, як і в інших особин цієї родини. Коли рослина йде на зріст, її поливають частіше, але помірно. Визначити, коли потрібна поливання, допоможе земляна грудка. Коли він підсихає, кактус можна поливати. Вода не повинна бути холодною, найкраще брати відстояну. Поливати потрібно саме землю, а не стебло, інакше рослина може загнити. Взимку кактус практично не поливають.

Сімейство кактусових дуже любить світло. Астрофітум не виняток. При вирощуванні в домашніх умовах у зимовий період квітці не буде потрібне додаткове джерело світла, можна залишати його просто на підвіконні.

У природному середовищі кактуси звикли до спекотної погоди, тому влітку вони легко перенесуть високу температуру. Але ідеальним місцем для астрофітуму в літній період стане балкон чи ложа.

Восени та взимку кактус легко перенесе 10-12 градусів. Цю температуру найкраще підтримувати протягом усього періоду, інакше квітами астрофітум у весняно-літній період не потішить. За несприятливих умов у кактуса не сформуються нирки.

Додаткового обприскування кактус не потребує. Однак варто забезпечити хорошу циркуляцію повітря, астрофітут це любить. Головне, уникати протягів і підвищеної вологості, тому що стебло рослини може загнити або запліснівніти.

Астрофітум краще росте в нейтральному некислому ґрунті. Кактусу подобається легкий ґрунт, у якому міститься річковий пісок. Для того, щоб не було гнили, у такий субстрат також додають вугілля. Перед посадкою ґрунт краще обробити розчином марганцівки, щоб убити бактерії.

Обов'язково укладати дренаж на дно горщика. Він допоможе запобігти заливанню квітки та застій води. Кактуси, у яких на стеблі є колючки, дуже потребують кальцію. Тому для таких видів до субстрату можна додавати товчену шкаралупу яєць.

Взимку підживлення квітки не потрібне. Її проводять улітку раз на місяць, коли астрофітум цвіте.

Обрізання астрофітуму не потрібне. Потрібно лише прибирати відцвілі бутони, щоб рослина залишалася у доглянутому вигляді

Пересадка квітки

Для пересадки астрофітуму немає чіткого графіка, його не пересаджують щовесни, як багато інших рослин.

В описі квітки сказано, що пересаджувати кактус потрібно лише у тому випадку, якщо горщик став маленьким. Визначити це можна з допомогою кореневої системи. Якщо вона настільки заповнила горщик, що коріння почало вилазити в дренажні отвори, значить, час міняти ємність на велику. Горщик при цьому має бути широким, але не глибоким.

Для дренажу беруть покупний керамзит або звичайний бій червоної цегли. Потім поверх дренажу засипають субстрат, роблять у ньому заглиблення та акуратно витягують астрофітут зі старої ємності. Потім садять кактус у це заглиблення та злегка присипають землею. Під землею не повинно залишатись надто багато стебла, інакше при поливах він почне гнити.

Після пересадки полив відразу ж здійснювати не потрібно. Поливають кактус зазвичай після кількох днів.

Розмноження астрофітуму

Розмножують астрофітут тільки насінням. Вони мають бути не старше 2 років, інакше схожість буде втрачена. Спочатку насіння заливають теплою водою, а потім обробляють розчином марганцівки. Готують субстрат з листя, піску та вугілля і викладають туди насіння. Потім трохи присипають зверху землею і поміщають під плівку або скло.

Проростати насіння повинне у теплі при температурі від 20 до 22 градусів, додаткового освітлення не потрібно. Потрібно періодично відкривати домашню теплицю і провітрювати, а також обприскувати ґрунт, щоб він постійно був вологим.

Насіння почне давати свої сходи через 2 тижні. Коли вони підростуть, можна буде пересадити рослини кожен окремий горщик. Поливати молоді кактуси потрібно теплою водою.

Хвороби астрофітуму та його шкідники

Найчастіше астрофітуми страждають від борошнистого червця. Якщо шкідник тільки почав атакувати рослину, можна спробувати змити її. Якщо ж шкідників дуже багато, використовують різноманітні препарати проти боротьби з ними

Якщо на коренях утворився білий наліт, значить кактус почав пошкоджувати кореневий червець. Для боротьби з нею рослину прибирають із старого горщика, знімають стару землю з коріння і замочують їх на якийсь час у гарячій воді. Потім коріння потрібно обробити сірчаним порошком, а після просихання пересадити в горщик із новим ґрунтом. Зрозуміти, що астрофітут пошкоджує кореневий черв'як, можна на вигляд. Зростання кактуса сповільнюється, а рослина виглядає хворою

Якщо влітку настали на довгий час холоди, то кактус краще перенести додому, щоб рослина не захворіла від протягу та холодного повітря.

Взимку кактуси не повинні залишатися в холодних та сирих приміщеннях. Рослина починає гнити і хворіти, якщо період спокою проходить у таких умовах

Нестача вологи в літній період та надмірний полив взимку також може призвести до того, що кактус сповільнюється у зростанні.

Фото кімнатної рослини Астрофітум