Полив квітів аспірином, користь та правила застосування для кімнатних рослин

Чим корисний Аспірин для квітів. Коли застосовувати аспірин для рослин – показання до застосування вдома. Правильний полив кімнатних квітів аспірином – правила розведення та регулярність поливу

Аспірин відомий як недорогі ліки, які можна легко знайти в будь-якій аптеці, але є в нього й інші властивості – за його допомогою можна "допомогти" кімнатним рослинам рости і розвиватися швидше. Розчин з цих таблеток працює як відмінна профілактика, а також працює як «швидка допомога» для квітів, що гинуть, тим самим продовжуючи їх час цвітіння.

У цій статті зібрано оптимальний матеріал про користь аспірину, яку він чинить на кімнатні рослини.

Аспірин для кімнатних квітів

Зі складнощами вирощування свійських рослин може зіткнутися кожен. Навіть у найуважніших і найдосвідченіших квітникарів бувають ситуації, коли улюблені квіти починають виглядати нездоровими або зовсім гинути. Причини можуть бути різними – це може статися як з банального недогляду, так і незалежно від дій власника.

На щастя, є народні способи врятувати квіти від стресової ситуації, навіть якщо на вигляд рослини зовсім погані. Для цього не потрібно шукати садові магазини та купувати якісь нові сироватки чи дорогі добрива – допоможуть прості підручні засоби, які можна купити за символічну суму.

Прикладом доступної альтернативи дорогим добривам може бути звичайний аспірин, який продається у будь-якій аптеці. Цей препарат — ацетилсаліцилова кислота, яка особливо корисна рослинам як підживлення, якщо дотримуватися дозування та норм застосування.

Важливо! Не варто переборщувати, як і недбало доглядати рослини, сподіваючись, що препарат допомагатиме нескінченно – основою гарантії здорових рослин все-таки залишається регулярний і правильний догляд.

Аспірин — точніше, його розчин використовують як для екстреного лікування квітів поживними речовинами, так і для профілактики як засіб, що підтримує їх «імунітет». Аспірин – універсальне добриво для домашнього саду, яке підходить і для живих квітів, і для зрізаних.

Чим корисний аспірин для рослин

Багато хто знає, яку дію аспірин має на людину — це примітивний, але дієвий анальгетик. Для квітів він відіграє дещо іншу роль.

Цей препарат, а точніше ацетилсаліцилова кислота є серйозним джерелом корисних для квітки речовин. Природно кислота позитивно впливає на зростання рослини, допомагає йому пишно і вчасно цвісти, захищає його від безлічі факторів загрози і в цілому активізує зростання – а значить, естетичні якості та потенціал до розмноження.

Вплив розчину аспірину на кімнатні квіти:

 1. Стимуляція зростання. У нормальних і хороших умовах рослина витягуватиметься сама по собі, але є «примхливі» квіти або спочатку не дуже здорові екземпляри — можна навіть купити квітку з проблемами.
 2. Більше шансів успішне розмноження. На всі квіти застосування аспірину діє приблизно однаково у репродуктивному плані – речовина прискорює роботу всіх процесів, пов'язаних із зав'яззю та утворення бутонів. Якщо необхідно швидше розмножити квітку або рослина не зацвіла в плановані терміни, то підживлення її аспірином допоможе виправити ситуацію та покращити якість розсади.
 3. Профілактичний захист від шкідників та розвитку хвороб. Кислота додає рослині речовин, за допомогою яких вона може простіше та швидше впоратися з типовими захворюваннями. Також її висока концентрація є протигрибковим захистом і відлякує більшість комах.

Завдяки добриву аспірином, рослина цвістиме і радуватиме яскравими фарбами.

Але найважливіша позитивна дія — це екстрена реанімація. Якщо квітка неправильно отримувала догляд, перебуває в поганому стані і вочевидь гине — у неї опадає листя, в'януть стебла, блиснуть пелюстки і жовтіють колись зелені пагони, аспірин може виявитися єдиним ефективним засобом, здатним оживити рослину.

Коли застосовувати аспірин для кімнатних рослин

Ацетилсаліцилова кислота для рослин корисна настільки, що можна використовувати її на регулярній основі, як у теплу пору року, так і в холодний. Особливо важливий догляд узимку, коли рослини перестають інтенсивно рости і можна сказати «впадають у сплячку». У цей час вони «хочуть» якнайбільше уваги себе. Тому, щоб зберегти здоровий зовнішній вигляд домашнім кольорам на багато років, рекомендується зробити використання аспірину не вимушеним заходом, а звичкою. Для більшості рослин цю процедуру достатньо проводити двічі на тиждень.

Важливо! Аспірин також може суттєво продовжити життя подарованим квітам у вазі – для цього замість води слід використовувати його розчин (2-3 таблетки аспірину на літр води). Доведено, що квіти у такому середовищі будуть свіжі та ароматні тривалий час (аж до місяця). Навіть такі вибагливі квіти, як троянди, можуть радувати своєю красою до 10-14 днів.

Але якщо рослина вже доведена до критичного стану або раптово вступила в активну фазу хвороби, то для її пожвавлення діяти необхідно негайно приготувати розчин і відразу полити квітку.

Як зрозуміти, що рослині терміново потрібна допомога:

 • листя і стебла стали пониклими;
 • "зелена" частина рослини змінила колір на жовтий – повністю або частково;
 • На рослині з'явилися ознаки життя паразитів.

Визначити хвору квітку досить просто – відразу зрозуміло, що без допомоги та додаткового харчування вона скоро зачахне.

Способи застосування

Існує всього два способи застосування аспіринового розчину на домашніх кольорах – досвідчені квітникарі використовують як полив, так і обприскування. Таким чином, аспірин є різновидом кореневих та позакореневих підживлень.

Для обох способів знадобиться розчин аспірину, рецепт дуже простий (відповідь на те, як його приготувати читайте нижче). У першому випадку розчин просто виливається під коріння в режимі звичайного поливу відповідно до потреб рослини. Тобто, як і за звичайного поливу, кактус і гортензія вимагатимуть різної кількості та регулярності. Обов'язково пам'ятайте, надлишок вологи в ґрунті так само несприятливий для рослин, як і його недолік.

Другий спосіб вимагає пульверизатора (у крайньому випадку можна просто набрати розчин у рот і побризкати – він нешкідливий). Можна обприскати безпосередньо листя, квіти і бутони, так і практикувати дальнє обприскування з метою підвищити вологість.

Будь-який з методів сприятливо позначиться на здоров'ї, розвитку та цвітінні домашніх рослин.

Як поливати кімнатні квіти аспірином

Для обробки квітів аспірином не потрібно робити нічого особливого – досить просто замінити два поливи на тиждень на аспіриновий розчин. Вносити зміни в об'єм, як і спосіб поливу, не варто. Якщо рослина вимагає всього один полив на тиждень, можна чергувати тиждень поливати в звичайному режимі, а наступний вже з розчином.

Важливо! Передозування аспірином для рослин малоймовірне, але все ж таки не варто підгодовувати ліками частіше, ніж рекомендується — отримати кращий ефект не вдасться, а концентрація будь-якої речовини надміру може погано позначитися на квітах.

Те ж стосується і обприскування. Щоб забезпечити якісний домашній догляд, квітникареві рекомендується дотримуватися того режиму обробки, який для нього звичний. Цілком заміняти воду для обприскування на аспіриновий розчин не рекомендується. Потрібно пам'ятати — для кожної ситуації та кожної рослини потрібно застосовувати свій підхід та догляд.

Як діяти в тому випадку, якщо рослина гине:

 1. Необхідно уважно оглянути квітку і постаратися визначити, що саме вбиває її. Можливо, причина досить небезпечна, і квітці потрібна серйозніша допомога, ніж аспірин.
 2. Якщо виявилися шкідники, краще віддати перевагу хімічним засобам обробки, які спрямовані на знищення шкідників у всіх фазах — личинки, дорослі особини, лялечки. Вважається, що аспірин не допоможе позбавитися паразитів, якщо вони вже активні, але може служити відмінним засобом для реабілітації, якщо квітка вже перенесла захворювання, пов'язане зі шкідниками.
 3. У решті випадків аспірин послужить відмінними ліками. Рекомендується як полити ґрунт рослини (так рясно, наскільки це можливо, але в межах потреби квітки у волозі), так і оббризкати її зовні.
 4. Після обробки бажано ретельно спостерігати за рослиною – перші результати мають з'явитися незабаром. Але іноді часу знадобиться трохи довше, ніж звичайно. Як додаткову підтримку можна поливати квітку аспіриновим розчином трохи частіше, доки вона не прийде в норму.

Як правило, використання такого розчину у правильних пропорціях та дозах буде гарантом гарного та здорового квітника на підвіконні. Але якщо видно, що відразу після поливу стан рослини став погіршуватися, то обробку слід негайно скасувати – можливо, саме ця квітка є винятком.

Приготування розчину

Аспіриновий розчин готується дуже просто і не займе багато часу, із цим завданням впорається навіть новачок. Для приготування підійде звичайнісінький аспірин, який можна купити в аптеці за дуже низькою ціною.

Покрокова інструкція:

 1. Придбати дешевий аспірин вітчизняного виробництва можна у будь-якій аптеці. Щоб уникнути нав'язування дорогих аналогів, можна використовувати інтернет-замовлення (є безліч сайтів для замовлення саме ліків).
 2. Основна пропорція розчину – на 2 літри води додати чверть таблетки аспірину. Розділити пігулку на чверті можна за допомогою звичайного ножа.
 3. Після того, як четвертинка таблетки відокремлена, краще потовкти її ложкою в порошок – так препарат швидше розчиниться.
 4. Розчинити аспірин у воді. Воду можна трохи підігріти, щоб аспірин розчинився швидше. З тією ж метою необхідно розводити та помішувати розчин, поки видимих частинок не залишиться.

Після приготування бажано залишити розчин на півгодини, а потім повернутись до нього. Якщо на дні утворився осад, його варто перемішати ще раз.

Регулярність обробки кімнатних квітів

Більшість кольорів вимагають обробки 1-2 рази на тиждень. Але якщо рослина спочатку поливається нестандартно, то і режим підживлення аспірином доведеться підлаштувати під нього.

Рослини, які треба поливати рідко, вимагають менше і оздоровчого поливу. Але не варто занадто старанно вираховувати кількість речовини, яку отримують рослини – ацетилсаліцилова кислота їм корисна, а передозування малоймовірне.

Корисні поради

Аспірин – це не нові ліки, вони використовуються для допомоги рослинам досить давно, тому досвідчені квіткарі вже вивели правила використання цього препарату, які тільки підвищують ефективність:

 1. Якщо є плани на профілактичне використання аспіринового розчину, то квіти краще почати привчати до цього якомога раніше.
 2. У разі критичного стану здоров'я рослини не варто боятися переборщити з аспірином – навряд чи шкода від надто високої короткочасної концентрації буде більшою, ніж основна небезпека для квітки.
 3. Не варто заготовляти розчин заздалегідь – як і будь-яка інша речовина, аспірин вивітрюється та втрачає властивості. Поливати квіти найкраще саме свіжоприготовленими ліками. Для заготівлі можна легко розділити куплені таблетки на четвертинки (пам'ятаємо, 1/4 таблетки аспірину розчинити в двох літрах води).

При догляді за квітами та кімнатними рослинами дуже здорово мати під рукою недорогий і доступний засіб, пошук якого не забере у квітникарів багато часу. Безумовно, аспірин – це не панацея для всіх рослин, він не збільшить урожай у саду, але щотижневе підживлення їм домашніх квітів обов'язково покращить їхній стан. Аспірин – це саме такий мультифункціональний засіб, що використовується в екстрених випадках, не вимагає ретельних вимірювань, особливих навичок і умінь, і не представляє небезпеку для людини і домашніх тварин.

На сайті ви дізнаєтесь секрети, які допоможуть вирощувати та зберігати в будинку гарні кімнатні рослини. У статтях міститься корисна інформація про те, як доглядати рослини, щоб навесні вони радували рясним цвітінням; як у жовтні — листопаді підготуватися до зимівлі та багато іншого. А в коментарях можете поділитись власним досвідом догляду за кімнатними рослинами.